اخبار خارجی

شکایت کریگ رایت از کوین بیس و کراکن؛ بیت کوین این صرافی‌ها جعلی است

کریگ رایت، مطابق اعلام شرکت حقوقی آنتیر (Ontier) واقع در لندن، از دو صرافی بزرگ کراکن و کوین‌بیس شکایت کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، هدف از این اقدام حقوقی، ممانعت از دو صرافی مذکور در خصوص معرفی اشتباه سایر رمزارزها به جای بیت کوین واقعی است. رایت قصد دارد تا از استفاده کلمه بیت کوین توسط کوین‌بیس و کراکن برای ارائه رمزارز مرتبط با بیت کوین کور، جلوگیری کند. ادعای کریگ رایت درباره مالکیت معنوی، نشان تجاری بیت کوین را هم شامل می‌شود.

ادعای رایت این است که هدف او محافظت از مصرف‌کنندگان در مقابل کلاهبرداری و فریب است. کریگ رایت مدعی است که بیت کوین SV (بیت کوین ساتوشی ویژن) که در ماه نوامبر ۲۰۱۸ (آبان ۱۳۹۷) عرضه شده است، باید تنها بیت کوین واقعی تلقی شود. رایت افزوده است صرافی‌های مذکور باعث شده‌اند که کاربران عرصه کریپتو در مورد اعتبار دارایی‌هایی که در اختیار دارند دچار سردرگمی شوند.

طبق گزارش قبلی میهن بلاکچین، صرافی کراکن در سال ۲۰۱۹، همانند صرافی بایننس، بیت کوین SV را از فهرست خود حذف کرد و دلیل حذف این رمزارز بحث‌برانگیز را رفتار «سمی» و تهدیدآمیز کریگ رایت عنوان کرده است.

این فرد استرالیایی یکی از بحث‌برانگیزترین شخصیت‌ها در جامعه رمزارزها محسوب می‌شود. او ادعا می‌کند که ساتوشی ناکاموتوی واقعی است و وایت پیپر بیت کوین در سال ۲۰۰۸ توسط او منتشر شده است. علی‌رغم واکنش‌های بسیار منفی دوستداران بیت کوین این فرد همچنان بر مواضع عجیب خود پافشاری می‌کند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا