اخبار عمومی

خروج پول برای هشتمین هفته متوالی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزارزها

بر اساس داده‌های کوین‌شیرز (Coinshares)، در هفته گذشته در مجموع ۸۸ میلیون دلار از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر رمزارزهای مختلف خارج شده است. این هشتمین هفته متوالی است که میزان خروج سرمایه از این صندوق‌ها بیشتر از ورود سرمایه به آن‌ها بوده است.

به گزارش کوین‌دسک، در مجموع در طول هشت هفته گذشته ۴۱۷ میلیون دلار از صندوق‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال خارج شده است. خروج سرمایه از این صندوق‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که در روزهای اخیر، بازار رمزارزها ریزش سنگینی را تجربه کرده است. به‌عنوان مثال، قیمت بیت کوین که در اواسط ماه آوریل (فروردین) در محدوده ۳۱,۰۰۰ دلار قرار داشت، هفته گذشته را در محدوده ۲۶,۰۰۰ دلار به پایان رساند.

به‌عبارت دقیق‌تر، در هفته گذشته ۵۲ میلیون دلار از صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین خارج شد و مجموع خروج سرمایه از این صندوق‌ها در هشت هفته اخیر به ۲۵۴ میلیون دلار رسید. صندوق‌های سرمایه‌گذاری اتریوم نیز با خروج ۳۶ میلیون دلار سرمایه، بیشترین خروج سرمایه را از زمان به‌روزرسانی مرج (Merge) تجربه کردند.

جریان ورود و خروج سرمایه از صندوق‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال – منبع: کوین‌شیرز

علی‌رغم خروج سرمایه از صندوق‌های بیت کوین و اتریوم، صندوق‌های سرمایه‌گذاری لایت کوین، ریپل و سولانا مقداری ورود سرمایه داشتند. کوین‌شیرز در این رابطه می‌گوید:

ما معتقدیم این خروج سرمایه به سیاست‌های پولی ارتباط دارد. در حال حاضر هیچ پایان مشخصی برای نرخ بهره وجود ندارد و سرمایه‌گذاران محتاط عمل می‌کنند.

بی‌شک، اتفاقات هفته گذشته و شکایت کمیسیون بورس آمریکا از صرافی بایننس و کوین بیس یکی از دلایل اصلی این مسئله بوده است. با این حال، سیاست‌های نظارتی ممکن است در روزهای آتی با انتشار برخی آمار کلان اقتصادی از جمله گزارش تورم و نتیجه جلسه فدرال رزرو در مورد نرخ بهره تغییر کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا