اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین و اتر با اعلام سفر نانسی پلوسی به تایوان کاهش یافت

با توجه به وجود تنش‌های ژئوپولیتیکی که منجر به کاهش خطرپذیری سرمایه‌گذاران شده است و هم‌چنین فروکش کردن هیجان پیرامون به‌روزرسانی مرج اتریوم، بازار کریپتو با نوساناتی همراه شده است. منابع آگاه اعلام کردند که نانسی پلوسی، رییس مجمع نمایندگان آمریکا اواخر وقت ۲ آگوست (۱۱ مرداد ۱۴۰۱) و یا اوایل روز چهارشنبه به تایوان سفر خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گیپ، در حال حاضر قیمت بیت کوین با ۱.۸٪ کاهش طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۲,۸۷۰ دلار و قیمت اتر نیز با کاهش ۵ درصدی به ۱٬۵۸۶ دلار رسیده است. در بازه زمانی مشابه، رمزارزهایی نظیر FIL و EOS و ICP کاهش قیمت حداقل ۱۰ درصدی داشته‌اند. ارزش بازار کریپتو نیز با ۳٪ ریزش به ۱.۰۹ تریلیون دلار کاهش یافته است.

با افزایش ارزش دلار نسبت به ارزهای فیات مهم به غیر از ین ژاپن و کاهش شاخص بازارهای بورس، خطرپذیری در بازارهای سنتی نیز روندی نزولی داشته است. بازار قراردادهای آتی S&P 500 با ۰.۳٪ کاهش مواجه شده است.

دلیل اصلی تنش موجود در بازارهای مالی را می‌توان هشدار پکن به نانسی پلوسی رییس مجمع نمایندگان آمریکا در خصوص سفر به تایوان در نظر گرفت. پلوسی در برنامه سفر خود به ۴ کشور آسیایی که از روز دوشنبه آغاز شده است، در صدد مسافرت به تایوان است. تایوان جزیره‌ای خودمختار به شمار می‌آید که کشور چین مدعی است که جزو خاک این کشور محسوب می‌شود.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه کشور چین گفته است:

اصرار پلوسی به سفر به تایوان عواقب جدی و مهمی در پیش خواهد داشت. ما کاملا آماده هرگونه احتمال و پیشامدی هستیم. ارتش آزادی‌بخش خلق (PLA) هرگز آرام و ساکن نخواهد بود. کشور چین اقدامات مصمم و ثابت‌قدم خواهد بود تا از حق حاکمیت و تمامیت ارضی خود محافظت کند.

طبق گزارش رسانه‌های تایوان، بر اساس شایعات، پلوسی ساعت ۱۰:۲۰ به وقت محلی (ساعت ۱۸:۲۰ به وقت ایران) روز سه‌شنبه به فرودگاه تایپه سونگشان می‌رسد.

بر اساس گزارش نشریه حزب کمونیست کشور چین، دولت این کشور آماده انجام مجموعه اقداماتی شامل اقدامات نظامی است. در نتیجه تشدید مجادله و تنش‌های بین چین و آمریکا، معامله‌گران نیز در بحبوحه افزایش نوسان قیمت در صدد خروج سرمایه‌های خود از بازار و وضعیت‌های خرید و فروش استقراضی هستند.

سفر پلوسی به تایوان به افزایش تنش‌ها بین آمریکا و چین و تشدید بحث‌های نظامی بین این سه کشور منجر شده است. دولت چین هشدار داده است که در صورت سفر پلوسی به تایوان، ارتش این کشور ساکن و آرام نخواهد نشست. آمریکا و تایوان نیز در واکنش به صحبت‌های دولت چین، نیروهای نظامی خود را به مرزهای تایوان نزدیک کرده‌اند.

هو شی‌جین (Hu Xijin) ویراستار گلوبال تایمز که نشریه حزب کمونیست چین محسوب می‌شود در توییتر نوشته است:

بر اساس چیزی که من می‌دانم، پکن در پاسخ به سفر احتمالی پلوسی به تایوان در صدد انجام مجموعه‌ای از اقدامات شامل اقدامات نظامی است.

منبع
coingapecoindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا