متوسط تحلیل تکنیکال

آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال؛ بخش پنجم: معرفی بهترین ربات ‌های تریدر

ارز های دیجیتال کار خود را با نوسانات شدید آغاز کردند اما در بازار جای خود را پیدا کردند. بسیاری از افرادی که نسبت به این نوع ارزها مشکوک بودند، شک خود را رفع کرده و در حال سرمایه گذاری در آن هستند. شما هم که در حال مطالعه این مطلب هستید حتما می‌خواهید که از قافله جا نمانید و به همین خاطر در حال مطالعه در این حوزه هستید. پتانسیل سودآوری در بازار معامله بیت کوین و یا آلتکوین‌ها بالا است؛ اما اگر تازه وارد باشید مشکلی در میان است و آن این است که شما مهارت‌های لازم برای تحلیل نمودارهای ارز دیجیتال را ندارید تا سود خوبی به‌دست بیاورید. اما دلسرد نشوید، همچنان که شما به یادگیری خود ادامه می‌دهید، با استفاده از انواع ربات تریدر (Trading Bot) ارز دیجیتال می‌توانید به کسب درآمد بپردازید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ربات تریدر

این نرم افزارها برای تحلیل داده‌های بازار طراحی شده‌اند و قبل از شروع به کار می‌توانید آنها را با توجه به استراتژی‌های خود سفارشی کنید. در این مقاله تعدادی از بهترین ربات‌ها معرفی می‌شوند. نرم افزارهای زیادی در این فضا وجود دارند و انتخاب آنها برای یک تازه وارد می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد. افراد تازه وارد برای انتخاب ربات تریدر باید چند عامل را در نظر داشته باشند که در زیر به آنها اشاره شده است:

 

  •  اعتبار

این عامل در صدر لیست قرار دارد. زیرا اعتماد اساس هر کسب و کاری است. رباتی که انتخاب می‌شود باید متعلق به سایتی معتبر باشد که برای مدت طولانی در این صنعت بوده و نظرات مشتریان در مورد دانش و سرویس آنها مثبت است. همچنین اگر یک ربات اعتبار و قدمت کافی نداشته باشد، و یا نظرات مشتریان درباره آن منفی باشد، نمی‌توان به آن اعتماد کرد و ممکن است از تریدر کلاهبرداری کند.

  • شفافیت

شما پولی را که به سختی بدست آورده‌اید، صرف معامله بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌کنید و این بدین معنی نیست که می‌خواهید پول خود را دور بیاندازید.

شرکت‌های معتبر در این زمینه دارای شفافیت لازم هستند و قبل از خریدن اشتراک آنها می‌توانید به یادگیری و آموزش با استفاده از خدمات فراهم شده توسط آنها بپردازید و حتی بعضی از این شرکت‌ها بیشتر هم پیش رفته و دارای اشتراک رایگان برای مدتی تعیین شده هستند، که شما می‌توانید بدون خرج کردن هیچ پولی ابتدا به تست سرویس‌های آنها بپردازید و اگر مناسب تشخیص دادید، اشتراک آنها را خریداری کنید.

  • سودآوری

سودآوری نیز بسیار مهم است. چنانچه شرکتی معتبر و شفاف باشد اما سودآور نباشد به درد شما نمی خورد.

شما باید شرکتی را انتخاب کنید که دارای استراتژی‌های خوب باشد و سطح بالایی از سودآوری را داشته باشد. اگرچه بیت کوین پرنوسان است، اما این نباید باعث شود که از این صنعت برحذر باشید؛ بلکه در عوض باید با شرکتی کار کنید که بهترین استراتژی‌ها و بهترین ربات‌های ترید را ارائه می‌دهد.

  • تجربه کلی

در این زمینه ما به ویژگی‌هایی توجه کرده‌ایم که این پلتفرم‌ها جدا از ویژگی‌های عمومی که همه فراهم می‌کنند، اضافه کرده‌اند. داشتن استراتژی خوب ضروری است؛ اما مهم‌تر از آن این است که این استراتژی‌ها در پلتفرم مناسبی اعمال شوند.

  • آسانی استفاده

تنها افراد علاقه‌مند به ترید بیت کوین، برنامه‌نویسان و متخصصان آی تی نیستند. بنابراین ربات‌های طراحی شده باید برای استفاده آسان باشند و هم تازه واردان و هم افراد باتجربه بتوانند از آن استفاده کنند. ربات‌هایی که در این مقاله معرفی شده‌اند این ویژگی را دارند و کاربر پسند هستند.

  • امنیت

بیت کوین امنیت بالایی دارد؛ اما این افراد را از دزدی‌های خلاقانه و مدرن باز نمی‌دارد. بنابراین باید امنیت شرکت طراح ربات تریدر را در نظر داشت. ربات‌هایی که در این مقاله معرفی شده اند دارای سطح امنیت بالایی هستند.

در ادامه مقاله به ذکر ۱۵ مورد از بهترین ربات‌ های تریدر بیت کوین و ارز های دیجیتال می پردازیم.

۱. ربات تریدر Cryptohopper

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

ربات Cryptohopper در این عرصه تازه وارد است اما خیلی سریع پیشرفت کرده است و محبوبیت بدست آورده است. از ویژگی‌های برجسته این سرویس امکان ترید خودکار است که حتی در زمانی که کامپیوتر خاموش است نیز می‌توان با استفاده از آن به ترید پرداخت. کار با این پلتفرم بسیار آسان است و دارای سیگنال‌های خارجی برای کاربران است که کاربران تازه وارد می‌توانند با اتکا به آن سیگنال ها به ترید خودکار بپردازند، هر چند که امکان ترید دستی هم وجود دارد. Cryptohopper تنها رباتی است که اجازه یک ماه استفاده رایگان را می‌دهد. این ربات دارای قابلیت  تست استراتژی‌ها با استفاده از داده‌های گذشته، پیگیری حد ضرر و سود، پشتیبانی توسط صرافی‌های زیاد و سطح کاربری خوشایند است. این ربات تریدر دارای سه طرح اشتراکی است که طرح اول دارای هزینه ماهانه ۱۹ دلار، طرح دوم ماهانه ۴۹ دلار و طرح سوم ماهانه ۹۹ دلار است.

۲. ربات تریدر 3Commas

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

اکثر ربات‌های ترید دارای قابلیت اجرای تنظیماتی هستند که شما برای آنها فراهم آورده‌اید اما در بازاری مانند بازار ارزهای دیجیتال، همواره باید انتظار رویدادهای غیر قابل پیش‌بینی را داشت و در اینجاست که ربات تریدر هوشمندی مانند ربات 3Commas سودمند خواهد بود. ممکن است فکر کنید که هیچ رباتی نمی‌تواند به اندازه‌ای هوشمند باشد که خود را با تمامی تغییرات این بازار وفق دهد. اما ربات 3Commas دارای قابلیت ردیابی حد سود و ضرر است. در اکثر ربات‌ها تنها با گذاشتن حد سود و حد ضرر کار تمام می‌شود و فرضا بعد از رسیدن به حد سود دیگر نمی‌توان سود بیشتر را تعقیب کرد.

ربات 3Commas به خاطر داشتن همین ویژگی خاص شده است. یعنی قبل از فروش دارایی شما به تحلیل بازار می‌پردازد و در مناسب‌ترین زمان اقدام به فروش آن می‌کند. علاوه بر آن، این ربات همه ویژگی‌های مرسوم مانند تعیین حد سود، حد ضرر و غیره را دارد و بر روی پلتفرمی آنلاین قرار دارد که از هر جا می‌توان با استفاده از یک اتصال اینترنتی به اکانت خود دسترسی داشت.

این ربات از ۱۳ صرافی از جمله Binance و بیترکس پشتیبانی می‌کند. این ربات ۳ بسته اشتراکی را پیشنهاد می‌دهد که ارزان‌ترین آن ماهانه ۲۲ دلار و گران‌ترین آن ماهانه ۷۵ دلار است. اگر در صرافی هیوبی (Huboi) اکانت داشته باشید، به طور رایگان می‌توانید از سرویس‌های این ربات استفاده نمایید.

۳. ربات تریدر Gunbot

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

استراتژی‌های زیادی در داخل این ربات تعبیه شده که از جمله آنها می‌توان Bollinger Band، Ping Pong و Step Gain را نام برد. بسیاری از کاربران فکر می‌کنند که استراتژی بولینگر باند بهترین است و سود زیادی را برای آنها به همراه دارد.

این ربات دارای سه بسته پیشنهادی است که قیمت‌های آنها متفاوت است. قیمت ارزان‌ترین این بسته‌ها ۰.۱ بیت کوین است و گران‌ترین آنها هم دارای قیمت ۰.۳ بیت کوین است. البته این قیمت‌ها در حال تغییر هستند. این ربات از چندین صرافی از جمله بیترکس پشتیبانی می‌کند. در هنگام کار با این ربات از شما خواسته می‌شود که به ترید خود توجه زیادی داشته باشید؛ زیرا این ربات طوری طراحی شده که نوسانات بازار را تشخیص دهد و زمانی که نوسانات بسیار بالا می‌رود از شما می‌خواهد که آن را خاموش کنید.

۴. ربات تریدر Zignaly

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

اگرچه این ربات تریدر هنوز در ابتدای توسعه است، اما یک نسخه آزمایشی از آن موجود است که مورد استقبال مردم قرار گرفته است. نسخه کامل این ربات زمانی که موجود شود دارای کارمزد خواهد بود. از قابلیت‌های برجسته این ربات، توانایی ادغام پیوسته آن با tradingview است. Tradingview دارای API برای صرافی بایننس است و بنابراین با کمک این ربات می‌توان استراتژی‌های مختلف را در بایننس پیاده کرد. در آینده طرح‌هایی برای مشمول کردن صرافی‌های دیگر نیز وجود دارد.

این ربات دارای ویژگی‌های منحصر به فردی مانند نداشتن محدودیت برای انتخاب جفت ارزهای قابل معامله و امکان ویرایش یک پوزیشن باز شده است که در برخی جاها برای استفاده از این ویژگی‌ها باید هزینه بیشتری پرداخت کرد و در طرح‌های گران‌تر مشترک شد. این ربات دارای شفافیت زیادی است و در شبکه‌های اجتماعی می‌توان با پشتیبانی آن در ارتباط بود. هدف تیم توسعه دهنده این ربات این است که برای کاربران سراسر جهان رباتی را فراهم کنند که همه صرافی‌های معتبر را پشتیبانی کند. این ربات دارای اکوسیستم کاربرپسندی است و در نسخه نهایی آن ویژگی‌های بیشتری عرضه خواهد شد.

۵. ربات تریدر Gekko

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

این ربات همیشه در بالای لیست قرار دارد و به دلیل رایگان بودن، محبوب‌ترین ربات تریدر است. این ربات را می‌توانید از GitHub دانلود کنید. نگران جنبه‌های فنی آن نباشید؛ زیرا خیلی پیچیده نیست و در یوتیوب ویدیوهای زیادی برای راهنمایی در مورد آن وجود دارد. این نرم افزار متن باز است و مرتبا توسط توسعه دهندگان در سراسر جهان بهبود و ارتقا داده می‌شود. این ربات بسیاری از صرافی‌ها مانند Bitstamp، Poloniex و Bitfinex را پشتیبانی می‌کند.

این نرم افزار کاربرپسند و استفاده از آن نیز آسان است. بنابراین برای تازه واردان در عرصه ارز دیجیتال بسیار مناسب است. این نرم افزار مجهز به نماهای اساسی ترید است و دارای قابلیت آزمایش با استفاده از داده‌های گذشته است. این ربات در اکثر سیستم عامل‌ها مانند MacOs، لینوکس و ویندوز کاربرد دارد. این ربات از طریق تلگرام، ایمیل و دیگر پلتفرم‌های اجتماعی شما را به روز نگه می‌دارد. اما به یاد داشته باشید که Gekko ربات تریدری با قابلیت انجام معامله‌های زیاد در زمان کم نیست و در نتیجه معاملات آربیتراژ را انجام نمی‌دهد.

۶. ربات تریدر Kryll.io

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

بازار ارز دیجیتال به حدی پرنوسان است که پیدا کردن زمان مناسب برای شروع سرمایه‌گذاری در آن دشوار است. این ربات به حل این مشکل کمک می‌کند. این ربات در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و دارای پیشرفته‌ترین نماها برای ایجاد استراتژی ترید کاربران است. این ربات نیاز به دانش برنامه نویسی و فنی ندارد. این پلتفرم دارای ابزارهای ساده و قدرتمندی است که خلاقیت شما را تقویت می‌کنند. این ربات تریدر دارای قابلیت ویرایش انعطاف‌پذیر است و قابلیت‌های نامحدودی دارد.

این ربات بلاک‌های زیادی را ارائه می‌دهد که می‌توانند به یکدیگر مرتبط شوند. از جمله این بلاک‌ها می‌توان اپراتورهای منطقی، شاخص‌های بازار، تحلیل تکنیکال و غیره را نام برد. به مرور زمان این ربات تکامل پیدا کرده و عملکردهای زیادی به آن اضافه خواهد شد که بعضی از آنها مانند تحلیل احساسات بر اساس هوش مصنوعی هستند.

در این ربات می‌توانید استراتژی‌های خود را با استفاده از داده‌های قبلی آزمایش کنید که برای این کار می‌توانید داده‌های تا چهار سال قبل را مورد استفاده قرار دهید. اگر مایل به ایجاد استراتژی نیستید، می‌توانید از بازار استفاده کنید. بازار خالقان پلتفرم و کاربران را به هم متصل می‌کند. می‌توانید استراتژی مناسب خود و جفت ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید و ربات، خودش بقیه کارها را برای شما انجام می‌دهد.

از جمله مزایای این ربات می‌توان ویرایش استراتژی راحت و بدون نیاز به کدگذاری، امکان آزمایش استراتژی ها بر روی داده‌های گذشته، کارمزد پایین ۱ درصد سرمایه اصلی در ماه، عدم نیاز به اجازه دادن به واریز و برداشت از طریق API، امکان زیرمجموعه‌گیری و امکان پست استراتژی‌های خود و کسب درامد از آنها را نام برد.

۷. ربات تریدر Zenbot

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

این ربات هم مانند Gekko رایگان و متن باز است. Zenbot از قابلیت هوش مصنوعی بهره گرفته و در نتیجه امکان آربیتراژ و انجام معامله‌های زیاد در زمان کم را داراست. این ربات تریدر برای اکثر سیستم عامل‌ها موجود است و با توجه به ترجیحات کاربر می‌تواند تنظیم شود. علاوه بر این، این ربات می‌تواند چندین ترید را به طور همزمان انجام دهد. Zenbot در حال حاضر بسیاری از صرافی‌های اصلی مانند بیترکس، Kraken و غیره را پشتیبانی می‌کند که توسعه دهندگان آن هنوز هم بر روی آن کار می‌کنند و در حال بهبود آن هستند. قرار است که این ربات در آینده صرافی‌های بیشتری را پشتیبانی کند.

۸. ربات تریدر Haasbot

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

این ربات تریدر در اوایل ۲۰۱۴ توسط HassOnline ایجاد شد. این ربات توسط بسیاری از صرافی‌های بیت کوین از جمله Bitfinex، Poloniex، BTCC، Huobi، Kraken، Gemini و GDAX پشتیبانی می‌شود. با استفاده از این ربات می‌توان علاوه بر بیت کوین، آلت کوین‌ها را نیز در صرافی‌های گوناگون ترید کرد. در حالی که این ربات برای تحلیل اطلاعات بازار برای کاربران طراحی شده، اما برای اجرای ترید نیازمند ورودی‌ است. این ربات را می‌توان سفارشی کرد و با تعدادی از ابزارهای تکنیکال مجهز نمود. با استفاده از این ابزارها، این ربات می‌تواند به پیش بینی الگوها بپردازد که این برای موفقیت در ترید بیت کوین بسیار باارزش است. برای رسیدن به نتایج مطلوب باید از دوره‌های آموزشی این ربات استفاده کرد. هزینه این ربات برای سه ماه ۰.۳۲ بیت کوین است.

۹. ربات تریدر Crypto Trader

یکی از محبوب‌ترین ربات‌های تریدر ارز دیجیتال در میان تریدرهاست و اکثرا مبتنی بر فضای ابری است و این یعنی نیاز به نصب بر روی کامپیوتر فیزیکی ندارد و برای رسیدن به نتایج رضایت بخش می‌تواند توسط کاربر تنظیم شود. تنظیمات ترید الگوریتمی ربات را می‌توان در عرض چند دقیقه انجام داد. این تنظیمات آسان هستند و یک تازه وارد با کمی راهنمایی می‌تواند پیچ و خم کار را یاد بگیرد.

این ربات دارای ویژگی ارزشمند مبادله استراتژی‌ها با دیگر تریدرهاست و همچنین می‌توان با استفاده از داده‌های قبلی بازار به آزمایش استراتژی‌ها پرداخت. این ربات توسط صرافی‌هایی مانند Bitstamp، BTCC و Coinbase پشتیبانی می‌شود.

۱۰. ربات تریدر BTC Robot

این ربات از جمله اولین ربات‌های تریدر و از پیشتازان این عرصه است. برای سیستم عامل‌های مختلف می‌توان این ربات را دانلود کرد؛ اما هزینه آن برای سیستم عامل‌ها متفاوت است. فرضا انتظار می‌رود برای MacOs از ویندوز هزینه بیشتری پرداخت کنید. نصب این ربات و استفاده از آن آسان است. اما بعضی افراد ابراز داشته‌اند که تعدادی از جزئیات فنی این ربات چالش برانگیز است. با این وجود، اکثرا سود خوبی از این ربات دریافت شده است. این ربات یک دوره آزمایشی با سیاست برگشت پول تا ۶۰ روز دارد.

۱۱. ربات تریدر Leonardo

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

این ربات تریدر جدید است و توسط صرافی‌های Huobi، OKCoin، Bitfinex، Bittrex و Poloniex پشتیبانی می‌شود. توسعه دهندگان مدام در حال تغییر و بهبود این ربات هستند و می‌توان انتظار داشت که در آینده صرافی‌های متعددی این ربات را پشتیبانی کنند. این ربات دارای دو استراتژی ترید است که این دو استراتژی Margin Maker و Ping Pong هستند. این ربات تا به حال از لحاظ طراحی و گرافیک بهترین ربات بوده است. این ربات را کاملا می‌توان سفارشی نمود. در ابتدا هزینه این ربات ۰.۵ بیت کوین برای هر ماه بود اما حالا این هزینه ۱۲۹ دلار است.

۱۲. ربات تریدر Autonio

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

وقتی صحبت از ربات‌های تریدر می‌شود، تنها تعداد کمی از آنها مانند ارزهای دیجیتال بر روی یک پلتفرم غیرمتمرکز ایجاد شده‌اند. توسعه دهندگان Autonio مطمئن هستند که ربات تریدر آنها باید در این لیست جای بگیرد. تمامی زیر ساخت این ربات بر روی یک پلتفرم غیرمتمرکز ساخته شده و کسی و یا نهادی مسئول این ربات نیست. کاربران آزادند تا به بررسی شفافیت این برنامه بپردازند. این ربات برای تریدرهای خرد و حرفه‌ای مناسب بوده و در آن ویژگی‌هایی برای ایجاد سیگنال‌های مختلف ترید تعبیه شده است. دسترسی کامل به اندیکاتورهای تکنیکال از طریق این ربات ممکن است و تریدرها می‌توانند نهایت استفاده را از آنها ببرند.

در این ربات بازاری برای اشتراک استراتژی‌ها وجود دارد و اگر فردی قادر به تنظیم الگوریتم خود نباشد، می‌توانند از این استراتژی ها استفاده کرده و از همان روز اول ترید را شروع کند. این ربات دارای یک توکن داخلی بنام NIo می‌باشد که بر اساس بلاک چین اتریوم است و از الگوریتم ERC-20 استفاده می‌کند. این توکن را می‌توان از صرافی‌های برجسته مانند بیترکس خرید و کل کاربرد پلتفرم Autonio بر محور این کوین است.

استفاده از این ربات رایگان نیست و ماهانه حدود ۵۰ دلار هزینه دارد. این ربات را می‌توان برای سیستم عامل‌های مختلف مانند ویندوز، لینوکس و MacOS به کار برد و حتی برای اندروید و موبایل هم می‌توان آن را دانلود کرد.

۱۳. ربات تریدر CoinBot

یک ربات تریدر متن باز است که تریدرها با اجاره آن می‌توانند به طور روزانه تریدهای اتوماتیک داشته باشند. در وبسایت رسمی این ربات توضیحات کاملی در مورد الگوریتم‌های به کار رفته در این ربات به همراه صفحه Github آن آورده شده است. این ربات ویژگی‌هایی دارد که باعث محبوبیت آن شده است. این ربات یک برنامه کمسیون چندلایه دارد و یکی از سودآورترین سرویس‌های کرایه‌ای جهان است. این ربات دارای قابلیت زیر مجموعه گیری است و با معرفی افراد دیگر به این ربات، می‌توان کمیسیون دریافت کرد.

تمامی این پلتفرم مبتنی بر فضای ابری است که این یعنی نصب برنامه بر روی هیچ ابزاری لازم نیست. شفافیت بی نظیر از دیگر ویژگی‌های این ربات است که تمامی اطلاعات در مورد این ربات و تیم آن را می‌توان در وب سایت آنها مشاهده کرد. با توجه به این که این برنامه متن باز است، کد آن را می‌توان برای کسب نتایج بهتر تنظیم کرد. سیستم زیرمجموعه‌گیری آن دارای کمسیون تا ۵۰ درصد است و این تبدیل به روش موثری برای بازاریابی شده است. این ربات انواعی دارد و با توجه به استراتژی ترید خود می‌توانید نوع جسور، معتدل و یا محافظه‌کار آن را دانلود کنید.

این برنامه دارای سرویس‌های اضافی است که می‌توان آنها را خرید. کاربران می‌توانند برای سرویس‌های اضافی دستیار تلگرام، ربات آربیتراژ و تحلیلگر اجتماعی هزینه پرداخت کنند. هر یک از این سرویس‌های اضافی ارزش هزینه پرداخت شده را دارند. این ربات به طور خودکار وقتی که ضرر به ۱۰ درصد برسد برای فرد پیام ارسال می‌کند و کاربر می‌تواند معامله را کنسل کند.

۱۴. ربات تریدر Margin.de

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

وقتی که صرافی BTC-E در سال ۲۰۱۸ بسته شد، کاربران یکی از بهترین ربات‌های تریدر را از دست دادند که این ربات LeonArdo بود. اما این ربات توسط Margin جایگزین شد و باعث شد که کاربران بتوانند از یک سطح کاربری راحت مانند ربات قبلی استفاده کنند. Margin از LeonArdo سبقت گرفت و دارای ویژگی‌های بیشتری برای ترید ارزهای دیجیتال شد. استراتژی‌هایموثری به اکوسیستم این ربات اضافه شده است و امنیت قوی‌تری نیز برای محافظت از دارایی‌های کاربران فراهم شده است.

بسیاری از صرافی‌های برجسته از جمله بایننس و بیترکس این ربات را پشتیبانی می‌کنند. ربات LeonArdo دارای حق العمل زیادی بود و قیمت استفاده از آن ۰.۵ بیت کوین بود اما از وقتی که Margin جایگزین شده، قیمت بسیار پایین آمده است. استفاده از این ربات تریدر در حال حاضر از پرداخت ۸۹ دلار برای همیشه شروع می‌شود که دارای محدودیت ۱۰۰۰۰ دلار برای هر صرافی است. اگر مایل به نگهداری مبلغ بیشتری در هر صرافی هستید باید طرح خود را ارتقا دهید.

این ربات دارای یک بسته استاندارد است که ۱۶۹ دلار هزینه دارد که دارای ربات‌های نامحدود و همه اندیکاتورهای تکنیکال فراهم شده توسط سیستم است. اما این طرح نیز با محدودیت مقدار پول برای هر صرافی مواجه است و این بار این محدودیت ۱۰۰۰۰۰ دلار برای هر صرافی است. آخرین بسته یک پلن حرفه ای است که هزینه آن ۱۹۹۹ دلار است اما دارای APIهای متعدد در صرافی‌های پشتیبانی شده، همه اندیکاتورهای تکنیکال، ربات‌های نامحدود و عدم محدودیت مقدار نگهداری شده در هر صرافی است. کاربران می‌توانند این هزینه را با روش‌های مختلفی مانند ویزاکارت، مسترکارت، پی پال و BitPay بپردازند. آموزش‌های آنلاین برای هر طرح موجود است که به کاربران کمک می‌کند استراتژی‌ها را بهتر درک کرده و مورد استفاده قرار دهند.

۱۵. ربات تریدر CWE

یکی از بهترین ربات‌های تریدر در این عرصه است و دارای سیستم زیرمجموعه گیری است، که البته اجباری نیست و کاربران به دلخواه خود برای کسب کمسیون می‌توانند از آن استفاده کنند. یکی از خوبی‌های این برنامه این است که پول خود را به ربات تریدر نمی‌سپارید بلکه از طریق API صرافی مورد نظر است که ربات به ترید برای شما می پردازد. گزینه برداشت از طریق API را می‌توان برای این ربات خاموش کرد. این ربات برای بایننس از تمامی آلتکوین های موجود جهت ترید پشتیبانی می‌کند. علاوه بر بایننس، این ربات صرافی‌های دیگری هم مانند بیترکس، OKex و Hitbtc را پشتیبانی می‌کند.

این ربات با بیت کوین ترید می‌کند؛ در نتیجه باید بیت کوین را به اکانت خود اضافه نمایید. اما بعد از این می‌توانید کوین‌هایی را انتخاب کنید که ربات با آنها ترید کند. شما می‌توانید تا ۱۵ آلت کوین را انتخاب کنید و ربات قادر به مدیریت آسان آنها خواهد بود. شما کنترل کامل بر همه تریدهایی که ربات به طور همزمان انجام می‌دهد، خواهید داشت. امکان فروش در ترید هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک وجود دارد. به طور متوسط این ربات تقریبا ۲ درصد سود را برای هر ترید فراهم می‌کند.

۱۶. ربات تریدر USI Tech (هشدار کلاه برداری)

این ربات در اصل برای ترید فارکس طراحی شده است اما دارای بسته‌هایی برای بیت کوین هم هست، که با یک سری تنظیمات اولیه می‌توان آنها را شروع کرد. شما به عنوان کاربر تسلطی بر این ربات ندارید و تنها از آن سود خواهید برد. به عنوان مشتری می‌توانید طرح سرمایه گذاری بیت کوین خود را انتخاب کنید که حدودا روزانه می‌توانید ۱ درصد کل سرمایه خود سود بدست بیاورید. ما این پلتفرم را توصیه نمی‌کنیم؛ زیرا به نظر یک طرح پانزی می‌رسد. این ربات تنها برای هشدار در این لیست آورده شده است.

نتیجه گیری

ارز دیجیتال در حال حاضر در مرکز توجه قرار دارد و دارای آینده خوبی است. ترید ارزهای دیجیتال ممکن است در ابتدا برای یک تازه وارد گیج کننده باشد اما به مرور به آن عادت می‌کنند و جزئیات کار را یاد می‌گیرند. با توجه به این که ربات‌های زیادی در این فضا وجود دارد، باید تحقیق خود را انجام دهید و مطمئن شوید که از یک ربات ترید معتبر و قابل اعتماد استفاده می‌کنید.

آیا ربات ‌های رایگان ترید بیت کوین واقعی هستند؟

اگرچه بسیاری از ما به چیز های رایگان که سودآور باشند مشکوک هستیم، اما تعدادی از ربات ‌های متن باز وجود دارند که می‌توانید به طور رایگان از آنها استفاده کنید. Zenbot و Gekko دو تا از محبوب‌ترین ربات‌ های رایگان هستند که البته استفاده و تنظیم آنها نیازمند مقداری مهارت فنی است. توصیه می‌شود که در ابتدا از عضویت رایگان یک ماهه Cryptohopper استفاده کنید تا تصویری کلی از این فضا برای شما فراهم شود؛ این ربات نیاز به نصب بر روی هیچ دستگاه و کامپیوتری ندارد و برای شروع بسیار مناسب است.

ربات ‌های تریدر بیت کوین چگونه کار می‌کنند؟

ربات تریدر ترید اتوماتیک تحلیل تکنیکال احساسات بازار تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال بیت کوین بایننس

این ربات ‌های تریدر مجموعه‌ای از پارامترها و شاخص‌ها را ارائه می‌دهند که با کنار هم قرار دادن آنها می‌توان به سیگنال‌های خرید و فروش دست یافت. این ربات‍ها در واقع حدس مبتنی بر دانش خالق آنها درباره آینده و رفتار بازار است. با محبوبیت روز افزون بیت کوین، ترید آن هم بیشتر گسترش پیدا خواهد کرد و همچنین ربات‌های کلاهبردار بیشتری نیز وارد فضا خواهند شد که با در نظر گرفتن مطالب ذکر شده در این مقاله و ربات‌های معرفی شده، توان دور ماندن از آنها را خواهید داشت.

مزایای استفاده از ربات‌ تریدر

بهبود کارایی

با استفاده از این ربات‌ها خطاهای انسانی به حداقل می‌رسد. شما می‌توانید به زندگی روزمره خود بپردازید و ترید را بر عهده ربات تریدر بگذارید. با استفاده از این ربات‌ها می‌توانید همزمان به تحلیل دارایی‌ها در بازارهای مختلف بپردازید و همچنین می‌توانید در صرافی‌های مختلف و با کوین‌های مختلف کار کنید. به طور خلاصه می‌توان گفت که این ربات‌ها سود را با توجه به حضور همیشگی خود در بازار به حداکثر می رسانند.

افزایش سرعت

سرعت ربات‌ها برای انجام محاسبات و بازیابی فرمول های مختلف بسیار سریع‌تر از انسان است و بنابراین زمانی که اوضاع برای ترید مناسب باشد، این ربات‌ها سریعا تشخیص داده و اقدام می‌کنند. گاهی سرعت تغییرات بازار بسیار زیاد است و سرمایه گذاران قادر به واکنش مناسب نیستند. مزیت ربات های تریدر این است که همیشه کار می‌کنند و بسیار سریعتر از انسان ها می باشند.

عدم وجود احساسات

از جمله مزیت‌های این ربات‌ها این است که دخالت احساسات را تقریبا به صفر می‌رسانند. این ربات‌ها به دلیل این که مانند انسان ها پایبند به احساسات نیستند، بهتر و دقیق تر از استراتژی ها و قوانین پیروی می‌کنند. برای این ربات‌ها شک و سوالی مطرح نیست و دچار ناامیدی نمی شوند و این ترید اتوماتیک نوعی نظم را نیز در پیروی از یک طرح ترید به طور کامل ایجاد می‌کند.

معایب استفاده از ربات‌ تریدر

مناسب نبودن برای تریدر های مبتدی

زمانی که تریدرهای تازه کار شروع به معامله می‌کنند، اشتباهات بسیاری مرتکب می شوند و به مرور از این اشتباهات درس می گیرند؛ اما اگر این تریدر تازه وارد تنها با ربات تریدر کار کند، فقط استفاده از ربات و تنظیم آن را یاد می گیرد؛ که این اصلا کافی نیست. برای اینکه ربات‌ها سودآور باشند باید افراد ماهری در پشت آنها باشند. علاوه بر این، چنین ربات‌هایی بسیار گران هستند.

نیاز به نظارت انسانی

به طور ایده آل می‌توان گفت که ربات‌ های تریدر کل روز را بدون دخالت انسان کار می‌کنند، اما این درست نیست. در عمل امکان خطاهای مکانیکی مانند مسائل مربوط به اتصال، قطع برق و خرابی کامپیوترها مطرح است. گاهی اوقات ارتباط اینترنتی ضعیف است و این منجر به از دست رفتن یک سفارش می‌شود.

مشکلات امنیتی

سر و کار داشتن با ربات ‌های تریدر گاهی اوقات به دلیل مسائل امنیتی زیر می‌تواند خطرناک باشد:

  • ربات‌ها را می‌توان هک کرد.
  • ربات‌ها می‌توانند داده‌های اکانت یک فرد مهم را کپی کنند و آن را به یک شخص ثالث بفرستند.

هشدار مهم

این مقاله به تلاش تیم میهن بلاکچین ترجمه و به فارسی برگردانده شده است. استفاده از پیشنهادات و راهکارهای ارائه شده کاملا بر عهده کاربر است و این مطلب توصیه نامه یا پیشنهاد سرمایه گذاری از طرف وبسایت میهن بلاکچین محسوب نمی‌شود.

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۳/۱۲

منبع
bitcongressbinance

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
21 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا