متوسط سرمایه گذاری

گزارش جذب سرمایه ۳ تا ۹ مهر؛ ۵ پروژه برتر ارز دیجیتال از نگاه سرمایه‌گذاران

یک سرمایه‌گذار آینده‌نگر در بازار کریپتو می‌داند که همیشه باید در جستجوی پروژه‌های جدید باشد. یکی از راه‌های کاربردی برای شناسایی جدید‌ترین پروژه‌های ارز دیجیتال، رصد سبد سرمایه‌گذاران بزرگ است. در گزارش جذب سرمایه ۳ تا ۹ مهر به مرور پروژه‌های جذاب برای VCها در هفته‌ای که گذشت می‌پردازیم. این چهاردمین شماره از گزارش هفتگی است و برای دسترسی به شماره‌های قبلی منتشرشده در میهن بلاکچین، می‌توانید لینک زیر را دنبال کنید.

توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ یا جذب سرمایه سنگین، ضامن موفقیت یک پروژه نیست و تعداد کمی از پروژه‌هایی که در گزارش می‌بینید، به موفقیت می‌رسند و برای سرمایه‌گذاران سودآور هستند.

گزارش جذب سرمایه پروژه‌های کریپتویی (۳ تا ۹ مهر)

گزارش جذب سرمایه ۳ تا ۹ مهر

چند نکته قابل توجه در مورد وضعیت جذب سرمایه در بازه ۳ تا ۹ مهر ۱۴۰۲:

  • بیشترین مبلغ جذب سرمایه ۲۴ میلیون دلار و کمترین آن ۵۰۰ هزار دلار بود. (بدون احتساب مبالغ نامشخص)
  • ۱۷ پروژه کریپتویی جذب سرمایه داشتند که آمار فعالیت در حوزه‌های مختلف به شرح مقابل است: ۴ مورد زیرساخت، ۷ مورد خدمات بلاکچینی، ۵ مورد دیفای، یک مورد NFT.
  • مبلغ سرمایه‌گذاری ۴ پروژه نامشخص است.
  • سرمایه‌گذارن مطرحی همچون کوین‌ بیس ونچرز، انیموکابرندز، a16z، بیس اکوسیستم فاند، Algorand Foundation و بنکلس در هفته گذشته سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
  • مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری در بازه ۳ تا ۹ مهر ۷۷,۸۴۶,۶۰۷ دلار بوده است.

۱. سوپرا اوراکلز (SupraOracles)؛ ۲۴ میلیون دلار

سوپرا اوراکلز با همراهی شرکت‌های مطرحی همچون کوین بیس ونچرز و انیموکا برندز، پروژه برتر این هفته ماست. هدف SuperOracles ارائه یک اوراکل میان‌زنجیره‌ای (کراس چین) جامع به توسعه‌دهندگان است. هم‌اکنون بیش از ۴۰ شبکه همچون آپتیمیزم، پالیگان، شاردیوم، سیس کوین، سویی، آربیتروم، آرورا، آوالانچ، بیس و غیره از سوپر اوراکلز استفاده می‌کنند. این پروژه توکنی با تیکر SUPRA دارد. این توکن عرضه محدودی دارد و برای استیکینگ در شبکه سوپرا و دسترسی به اوراکل‌ها و سایر سرویس‌های این پروژه مصرف می‌شود.

۲- آی وای کی (IYK)؛ ۱۶.۸ میلیون دلار

IYK یک استارتاپ است که به برندهایی همچون آدیداس و جانی واکر و همچنین موزیسین‌ها و سایر هنرمندان اجازه می‌دهد تجربیات فیزیکی دیجیتالی بسازند و آیتم‌های خود را به صورت توکن روی شبکه‌های بلاکچینی ارائه کنند. هدف اصلی IYK ایجاد پلی ارتباطی میان جامعه مشتریان و برندها است.

۳. ریتد (Rated)؛ ۱۲.۸۹ میلیون دلار

سایت Rated یک هاب محبوب است که به عنوان یک نقطه مرجع برای جامعه اپراتورهای اتریوم عمل می‌کند. این پروژه یک مرورگر شبکه دارد که می‌توانید وضعیت نودها، استخرهای استیکینگ، آدرس‌ها و اپراتور‌ها را رصد کنید. از API این سایت در پروژه‌هایی مثل لیدو، متامسک، Kiln، کوروس وان، استیک فیش، Obol و Nexus Mutual استفاده شده است.

۴. فینیکس (Fhenix)؛ ۷ میلیون دلار

فینیکس یک بلاکچین لایه اول است که از رمزگذاری کاملا هممورفیک (Fully Homomorphic Encryption) استفاده می‌کند. رمزگذاری کاملا هممورفیک یک تکنولوژی نوین است که امکان محاسبات داده‌های رمزگذاری‌شده را بدون نیاز به رمزگشایی تسهیل می‌کند. همچنین امکان استقرار قراردادهای هوشمند محرمانه را فراهم می‌کند و تضمین می‌کند که ورودی‌ها و وضعیت تراکنش در کل فرآیند محاسبات رمزگذاری می‌شوند. این شبکه با استفاده از fhEVM به توسعه‌دهندگان اتریوم امکان می‌دهد تا به طور یکپارچه قراردادهای هوشمند رمزگذاری‌شده را بسازند.

۵. آوانتیس (Avantis)؛ ۴ میلیون دلار

آوانتیس یک پلتفرم غیرمتمرکز برای معاملات مشتقات ارز دیجیتال و فارکس است. این پلتفرم روی شبکه لایه دوم بیس قرار دارد. مشتقات به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به خرید یا فروش اصل دارایی، از افزایش یا کاهش قیمت آن سود ببرند. بیشتر پلتفرم‌های غیرمتمرکز مشابه بر مشتقات کریپتویی متمرکز هستند، در حالیکه در ماه‌های اخیر تقاضا برای دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) بیشتر شده است.

۶. سایر پروژه‌ها

همانطور که در هفته‌های قبل هم مشاهده کردیم، پروژه‌های زیرساختی، دیفای و خدمات بلاکچینی (به‌ویژه سرویس‌های مبتنی‌ بر داده) سهم قابل توجهی در پرتفولیوی سرمایه‌گذاران سازمانی دارند. در جدول زیر می‌توانید سایر پروژه‌هایی که موفق به تامین مالی شدند را مشاهده کنید.

پروژهسرمایه جذب‌شدهحوزه فعالیتراند سرمایه‌گذار
Cygnetise۳.۶ میلیون دلارخدمات بلاکچینی – سرویس دادهPRE-SERIES AAdjuvo – Massive
Bril Finance۳ میلیون دلاردیفایSeedFalconX , Kosmos Ventures , Algorand Foundation
AnchorWatch۳ میلیون دلارخدمات بلاکچینی – بیمهUnknownTen31 , Timechain , UTXO Management , Axiom , Bitcoin Opportunity Fund
LeverFi۲ میلیون دلاردیفایUnknownDWF Labs
Pimlico۱.۶ میلیون دلارزیرساخت Pre-Seed1confirmation , ConsenSys , Safe Ecosystem Foundation
Restake Finance۵۰۰ هزار دلاردیفایSeedAlfaDAO , DCDAO , Yields and More , Moni , bizyugo , 0xJeff
0xScopeN/Aسرویس بلاکچینیUnknownOKX Ventures
SatsumaN/Aسرویس بلاکچینی – سرویس دادهM&A (توسط Alchemy خریداری شده است.)Alchemy
Zunami ProtocolN/AدیفایAngelCream Finance , Michael Egorov , Mr. Block , C2tP , Winthorpe , Hubirb , pauls
KYAX TBDسرویس بلاکچینی – سرویس دادهStrategicappold
Verisoul۳.۲۵ میلیون دلارسرویس بلاکچینی – سرویس دادهSeedBITKRAFT – King River – Third Prime – Hashkey
Swisstronik ۵ میلیون دلارزیرساختSeedConstantin Guggi – Anton Poloanski

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
کدام پروژه‌ها در بازه ۳ تا ۹ مهر موفق به جذب سرمایه شدند؟

در هفته گذشته ۱۷ پروژه سرمایه جذب کردند که از جمله آن‌ها می‌توان به SuperaOracles، IYK، Rated، Fhenix و Avantis اشاره کرد.

کدام سرمایه‌گذاران مطرح در هفته گذشته در پروژه‌های کریپتویی سرمایه‌گذاری کردند؟

از مطرح‌ترین VCهای هفته گذشته می‌توان به Coinbase Ventures، a16z، 1kx، Animoca Brands و Pantera Capital اشاره کرد.

جمع‌بندی

اگر گزارش‌ هفته‌های قبل را دنبال کرده‌ باشید، متوجه کاهش مبالغ سرمایه‌گذاری در هفته گذشته شده‌اید. در هفته گذشته VCها روی ۱۷ پروژه کریپتویی سرمایه‌گذاری کردند و بیشترین مبلغ تامین مالی ۲۴ میلیون دلار و مربوط به پروژه سوپرا اوراکلز (SuperaOracles) بود. مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری در هفته قبل نسبت به دو هفته گذشته هم کاهش چشم‌گیری را تجربه کرد. نظر شما درباره پروژه‌هایی که در این مطلب بررسی شد، چیست؟ چرا سرمایه‌گذاران سازمانی بخشی از سرمایه‌ خود را به آن‌ها اختصاص داده‌اند؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
میهن بلاکچین

سپیده برون

از زمانی که یادم هست مشغول نوشتن بودم؛ یک روز داستان، روز بعد فوتبال و گیم، روز دیگر دیجیتال‌ مارکتینگ و IT و الان هم کریپتوکارنسی و بلاکچین. به نظرم کریپتو همان روایت تک‌خطی از رشته‌ای است که همیشه دنبالش بودم؛ کار هیجان‌انگیزی که نه تنها همیشه حرف تازه‌ای برای رو کردن دارد، بلکه پا در کفش بقیه رشته‌ها هم می‌کند و تنها وقتی می‌خوابد که نابود شود. من به بازی کردن، سردرآوردن از خم و چم تکنولوژی، باز هم بازی کردن، اخبار قانون‌گذاری و اقتصاد آزاد و غیر متمرکز علاقمندم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا