اخبار آلتکویناخبار اتریوم

قدرت نمایی اتریوم؛ بیش از ۴۰٪ ارزهای دیجیتال روی بلاک چین اتریوم

از ۱۰۰ ارز دیجیتال بالای جدول، ۴۵ ارز بر بستر بلاک چین اتریوم می‌باشند. این مسئله موجب شگفتی جامعه کریپتو شده است. با توجه به سایت CoinMarketCap، در حال حاضر ۱۶۰۰ کوین معرفی شده‌اند که در ۲۰۰ اکسچنج ارز دیجیتال مبادله می شوند.

اتریوم: ارز دیجیتال پیشتاز

اتریوم دومین ارز پیشتاز در میان ارزهای دیجیتال است. تقاضاهای واقعی و استفاده زیاد توسعه دهندگان از اتریوم، آن را به این درجه رسانده است. اتریوم تاثیر بسزایی در بازار دارد و این مسئله را می‌توان در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتالی مشاهده کرد.

در حال حاضر از هر ۱۰۰ ارز برتر دیجیتال، ۴۵ ارز بر بستر اتریوم می‌باشند. ارزش این ارزها ۱۶ میلیارد دلار است. امروزه بزرگترین شبکه ها (بدون در نظر گرفتن  EOS و ترون)  نئو  و Omni هستند. هر دو شبکه توکن هایی دارند که جزو ۱۰۰ توکن برتر می‌باشند.

این ارقام با مقایسه تمام ارزها، بسیار مشابه هستند. از ۱۶۳۴ توکن لیست شده و موجود، ۶۹۰ توکن بر بستر اتریوم وجود دارد که ۴۲ درصد کل توکن ها را شامل می‌شود.

مطمئنا نمی‌توانیم تعداد دقیق توسعه دهندگانی که با اتریوم کار می‌کنند را مشخص کنیم اما می‌توانیم تعداد آنها را براساس دانلود ترافل (Truffle) تخمین بزنیم. ترافل، فریم‌ورک توسعه برای اپلیکیشن های اتریوم است و ۵۵۰ هزار نسخه از آن دانلود شده است. تعداد دانلودها در مقایسه با ماه های گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین اتریوم در زمینه آدرس های جدید از بیت کوین پیشی گرفته است. این امر نشان دهنده محبوبیت شبکه اتریوم در دنیای ارز دیجیتالی می‌باشد.

با توجه به ارقام گزارش شده از (Etherscan)، حدود ۳۵ میلیون آدرس اتریوم جدید وجود دارد. این در مقابل بیت کوین که تنها ۲۵ میلیون آدرس جدید دارد، رقم زیادی محسوب می‌شود. این شبکه توسط بسیاری از شرکت ها و توسعه دهندگان سرتاسر دنیا پذیرفته شده است و مورد استفاده قرار می‌گیرد. شبکه اتریوم در فضاهای مختلفی می‌تواند بکار رود و پاسخگوی مشکلات بسیاری باشد. در ConsenSys راجع به شبکه اتریوم اینطور حرف زده شد:

این شبکه از زمان آغاز به کار تا بحال حدود ۲۴۰ میلیون تراکنش داشته است. شبکه اتریوم در ماه ژانویه طی ۲۴ ساعت،  ۱.۳ میلیون تراکنش داشته است.

هم چنین آمار گره‌های (ماینر) اتر (ethernode) را منتشر کرده‌اند و این آمار حاکی از آن است که تقریبا ۱۷۰۰۰ گره در بلاک چین اتریوم در حال پردازش شبکه هستند. این موضوع، شبکه اتریوم را به غیرمتمرکزترین پلتفرم بلاک چین دنیا تبدیل کرده است.

نظر شما راجع به اتریوم چیست؟ آیا ظرفیت شبکه اتریوم توانایی این حجم از کاربرد و استفاده را دارد؟

منبع
usethebitcoin

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا