مقالات عمومی

آیا زمان ورود به بازار ارز های دیجیتال فرا رسیده است؟

در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸ قیمت بیت کوین ۳۲۸۸ دلار بود که یکی از پایین ترین نقاط قیمت از زمان ثبت بالاترین قیمت آن در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ بوده است. بقیه آلت کوین ها هم بسیار پایین تر از قیمت پیش بینی شده آنها معامله شده اند. با این وجود، سال ۲۰۱۹ سرمایه گذاران را امیدوار به بازار ارز های دیجیتال کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

اگرچه بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال مانند سال گذشته روند صعودی ناگهانی نداشته اند اما به آرامی دارند از منحنی قیمت بالا می روند. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا زمان مناسبی برای ورود به بازار ارز های دیجیتال فرا رسیده است؟ این سوال به این دلیل مطرح می شود که نشانه های زیادی از روند صعودی قیمت ها مشاهده شده است.

تحلیل الگو و ارزیابی موقعیت

در حالی که عملکرد بیت کوین معمولا بر آلت کوین ها هم تاثیر می گذارد، در اینجا برای پیدا کردن دید به بازار، نمودار تاریخچه بیت کوین آورده می شود. اگر نمودار قیمت بیت کوین را به طور منتقدانه تحلیل کنیم، متوجه می شویم که این ارز دیجیتال دو سقوط جداگانه را پشت سر هم تجربه نمی کند.

آیا زمان ورود به بازار ارز های دیجیتال فرا رسیده است؟ آیا بازار گاوی نزدیک است؟

بعد از یک افت شدید، قیمت برای مدتی و حتی قبل از رسیدن به قله های جدید، ثابت می شود. در ۱۰ ژانویه ۲۰۱۴، بیت کوین قیمت ۸۰۰ دلار را ثبت کرد که تقریبا بالاترین قیمتی بود که ۵ سال بعد از پیدایش خود، آن را تجربه کرده بود. از آن تاریخ به بعد قیمت بیت کوین شدیدا افت کرد و به کمی بالاتر از ۲۰۰ دلار رسید. سپس قیمت بیت کوین برای مدتی ثابت شد. در سراسر ۲۰۱۵ و قبل از روند صعودی آن در سه ماهه آخر ۲۰۱۷، بیت کوین ثابت و یکنواخت باقی ماند.

از ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۹، قیمت بیت کوین ثبات خیلی زیادی داشته و شبیه سال ۲۰۱۵ عمل کرده است. این ارز دیجیتال در سه ماه گذشته، بین تقریبا ۳۱۰۰ دلار تا ۴۱۰۰ دلار معامله شده است.

اگر به ماهیت تاریخی قیمت بیت کوین توجه کنیم، احتمال این می رود که قیمت این ارز دیجیتال دوباره در مسیر صعودی قرار بگیرد. اما تحلیل یک کوین بر اساس تاریخچه قیمتی آن ۱۰۰ درصد قابل اعتماد نیست. قاطعانه می توان گفت که هیچ پیش بینی قیمتی، بر اساس هر تحلیلی که باشد، ۱۰۰ درصد نیست.

یک شاخص دیگر برای حرکت صعودی احتمالی، ثبات قیمت در سپتامبر ۲۰۱۷ می باشد. در آن ماه قیمت بیتکوین بین ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ دلار نوسان داشت که این موضوع قبل از حرکت سریع قیمتی در اکتبر ۲۰۱۷ و قبل از ثبت قیمت حدودا ۲۰۰۰۰ دلار در دسامبر ۲۰۱۷ بود.

آیا زمان مناسبی برای ورود به بازار است؟

جواب هم می تواند بله و هم می تواند خیر باشد. بله زیرا ارز های دیجیتال میزان رشد مثبتی را بعد از ثابت ماندن برای مدتی نشان داده اند. در این نقطه از زمان، اکثر ارز های آینده دار در قیمت پایین تری معامله می شوند و به نظر پایین ترین نقطه ای است که ارز های دیجیتال می توانند به آن برسند. با این وجود، این بازار شدیدا پر ریسک است و هر چیزی می تواند در جهان ارز های دیجیتال اتفاق بیافتد.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا