کریپ‌طنز

دل نوشته های یک مغز درگیر؛ پیشبینی فوق العاده دقیق قیمت بیت کوین!

به نظر من قیمت بیت کوین افزایش پیدا میکنه و به ۱۴۳۵۲ دلار میرسه، الان بخرید ۲۳ روز دیگه قراره یه افت قیمت داشته باشه و به ۷۱۸۲ دلار برسه، پس تا قبل از ۲۳ روز دیگه بفروشید، افت قیمتش که انجام شد بخرید که قراره تا ۱۵۸۳۱۲ دلار برسه!

نوسان قیمت بیت کوین رو نوستراداموس هم نمی دونه!

پیشگویی و اطلاع از آینده همواره برای انسان از ابتدای خلقت بسیار جذاب و جالب بوده است و اگر این پیشگویی دقیق باشد که دیگر چه بهتر!

در طی ادوار گذشته، پیشگوهای مختلفی را دیده ایم که مریدان خاص خود را داشته اند. البته این پیشگوها صرفا محدود به انسان نیستند بلکه مشاهده شده هشت پا و مورچه و طوطی و بسیاری از حیوانات و حشرات دیگر به عمل پیشگویی واقفند و بعضا پیشگویی های درستی هم انجام داده اند؛ مثل برد و باخت در مسابقات جام جهانی! البته هم اکنون در دنیای ارز دیجیتال نیز چنین پیشگویی هایی را به وفور می بینیم.

اطلاع از بالا و پایین رفتن قیمت بیت کوین نیز سوالی است که توسط کاربران، بسیار زیاد مطرح می شود که اکثرا به دنبال پاسخی مشابه با ابتدای این نوشته هستند. اما این سوال شبیه به سوال پدرت را بیشتر دوست داری یا مادرت هست که در حالت نرمال، واقعا جواب واحدی برایش وجود ندارد.

اگه می دونستیم که همه میلیاردر بودیم!

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که اگر فردی که از آنان سوالات اینچنینی می پرسیم: ((به نظرت قیمت بیت کوین افزایش پیدا میکنه یا کاهش؟ چقدر میشه؟ کِی بخریم؟ کِی بفروشیم؟)) پاسخ این سوالات را می دانستند اکنون یک میلیاردر بودند؟! چرا؟

چون اگر می دانست که چه زمانی قیمت بیت کوین افزایش می یابد و چه زمانی کاهش، یا اگر می دانست بیت کوین در یک ماه آینده به چه قیمتی می رسد؛ پس بنابراین می دانست که در چه قیمتی بخرد و در چه قیمتی بفروشد؛ باز هم پس بنابراین تمام هرآنچه که خود و اقوام داشت را می فروخت و در کف قیمتی، بیت کوین می خرید و وقتی قیمت آن به سقف می رسید بیت کوین هایش را می فروخت و سود جزیلی می کرد. حالا اگر هر کسی این موضوع را می دانست و به همه می گفت که الان همه میلیادر بودند!!!

پس این سوالات اساسا از پایه جواب دقیقی ندارد و صرفا می توان در رابطه با آینده ی بلند مدت بیت کوین اظهار نظر کرد. (تازه آن هم بر اساس احتمالات است)

داره می‌ریزه!

بسیار مشاهده شده که تعداد زیادی از پیشگویان زمان، آمار دقیقی از افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین آن هم در بازه ی زمانی کوتاه، ارائه می کنند و تازه بسیاری از آن ها برای ارائه این پیشگویی ها، پول می گیرند. یعنی پیشگویی های خود را می فروشند. اما ای کاش راز موفقیت خود را رایگان به همه می گفتند تا همه ی مردم کشور تبدیل به میلیاردرهای دنیای کریپتو می شدند.

اما این پیشگویی ها از کجا برون می تراود؟! بخشی از آنها زاییده ی تحلیل هستند و برخی دیگر زاییده ی احساس. پیشاپیش مخلص جامعه ی تریدرهای حرفه ای هستیم اما خودشان هم می دانند که تحلیل های تکنیکال وحی منزل نیستند و بر اساس تحلیل نمودار قیمت بیت کوین (یا حالا سایر ارزهای دیجیتال) از گذشته تا کنون است.

  • بارها شده که تحلیل های جامعه ی تریدرهای حرفه ای، منتهی به نتایج اینچنینی شده است که مثلا قیمت بیت کوین در هفته ی بعد افزایش پیدا می کند و به حدود فلان قیمت می رسد. سپس در هفته بعد با کمال شگفتی می بینیم که همه چیز عکس شده و جماعتی شتابان به سمت فنا رفته اند. (زیرا علاوه بر تحلیل های تکنیکال، عوامل بسیاری زیادی بر روی قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد)
  • برخی دیگر نیز کاملا حسی عمل می کنند. اینگونه که یک نگاه به قیمت و یک نگاه به پنجره یا جایی دیگر می اندازند و سپس به فکری عمیق فرو می روند و ناگهان سکوت را در هم می شکنندو با نوایی محزون می گویند: می‌ریزه، داره می‌ریزه‌ه‌ه‌ه، می‌ریزه؛ و جالب اینجاست که این نظریه ی حسی-تخیلی خود را به همه توصیه کرده و با اطمینان تمام و تا پای جان از آن دفاع می کنند و در تمامی شبکه های اجتماعی نیز پخش می کنند که خب تکلیف این دست از افراد مشخص است.

یا این میشه، اگه نشد پس اون میشه!

بعضی دیگر از افراد به اصطلاح تحلیلگر نیز بازار و قیمت ها را جوری تحلیل می کنند که مو به تن آدم سیخ می شود و با مشاهده تحلیل های آن ها به یاد جملات عمیق یکی از گزارشگرهای فوتبال می افتیم مثل:

ساعت ۱ بامداد امروزه، نه، امروز نيس. ديگه رفتيم تو فردا پس الان فرداست، ديگه نمی تونيم بگيم امروز، الان ۱ بامداده فرداس…

کسي که ليزر انداخته قطعا توی استاديومه…

یعنی تحلیلشان چیزی شبیه به این است: قیمت بیت کوین اگر به فلان نقطه برسد افزایش قیمت پیدا می کند و اگر افزایش پیدا نکرد بنابراین کاهش پیدا می کند.

از همین تریبون یک خسته نباشید جانانه به این تحلیلگر های عزیز عرض می کنم؛ خسته نباشی دلاور، خدا قوت پهلوان!

حالا آخرش چی؟

خلاصه اینکه این سوالات که: ((به نظرتون قیمت بیت کوین تا چند ساعت دیگه؛ هفته ی دیگه یا ماه دیگه چقدر میشه؟)) را هیچکس نمی تواند با قطعیت به آن پاسخ دهد.

تحلیل های تکنیکال نیز به تنهایی راهگشا و کمک کننده نیستند و می بایست با تحلیل فاندامنتال و روانشناسی بازار همراه شود تا در تشخیص قیمت احتمالی بیت کوین موفق تر عمل کنید. اما قیمت بیت کوین را می توان در بلند مدت و با استفاده از تحلیل ها، سنجش میزان کاربرد آن در آینده، عرضه و تقاضا و بسیاری از فاکتورهای دیگر، پیشبینی کرد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا