اخبار خارجی

تحلیل قیمت کاردانو؛ تشکیل الگوی فنجان و دسته و مقاومتی که هنوز شکسته نشده است

قیمت کاردانو در آستانه شکستن کانال نزولی ۵ ماهه خود قرار دارد. اما گاوهای ADA هنوز موفق نشده‌اند تا مقاومت کلیدی ۱.۲۶ دلار را پشت سر بگذارند. در صورت وقوع این اتفاق الگوی صعودی فنجان و دسته در نمودار کاردانو تکمیل خواهد شد و می‌توانیم شاهد صعود چشمگیر این رمزارز باشیم. گفتنی است میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ADA در این راه نقش مقاومت اساسی را ایفا می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، قیمت ADA از اوایل ماه سپتامبر (شهریور) در یک کانال نزولی قرار گرفته است و علی‌رغم صعود ۶۰٪ از کف این کانال از اواسط ماه مارس (اسفند) نتوانسته است بر این کانال نزولی غلبه کند. گاوها در روزهای اخیر چند بار در این راستا تلاش کردند اما نتوانستند کندل روزانه‌ای را بالاتر از خط روند نزولی این کانال به ثبت برسانند.

در حال حاضر قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه درگیر مقاومت ۱.۲۶ دلار است و هنوز نتوانسته است بر آن غلبه کند. نکته جالب توجه این است که بر خلاف بیت کوین و اتریوم که در نزدیکی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود به سر می‌برند و با این مقاومت کلیدی دست و پنجه نرم می‌کنند، کاردانو هنوز نتوانسته خود را به نزدیکی‌های این سطح (میانگین متحرک ۲۰۰ روزه) برساند. MA200 کاردانو در تایم فریم روزانه اکنون در حوالی ۱.۵ دلار قرار دارد. بنابرین می‌توان گفت مقاومت ۱.۲۶ دلار، کاردانو را از غافله بزرگان بازار رمزارز عقب انداخته است.

در صورتی که ADA بتواند مقاومت ۱.۲۶ دلار را به سلامت پشت سر بگذارد هدف بعدی مقاومت مهم ۱.۵ دلار خواهد بود. در طرف مقابل اگر این مهم اتفاق نیفتد، اصلاح قیمتی تا ۱.۱ دلار و سپس ۱ دلار محتمل خواهد بود.

نمودار قیمت کاردانو تایم فریم روزانه
نمودار قیمت کاردانو تایم فریم روزانه

همان‌طور که گفته شد در تایم فریم روزانه میانگین‌های متحرک به عنوان سطوح مقاومتی و حمایتی در نظر گرفته می‌شوند. ۴ سطح مهم این شاخص‌ها به ترتیب زیر حمایت‌ها و مقاومت‌های ADA محسوب می‌شوند.

  • میانگین متحرک ۲۰ روزه: ۱.۰۲ دلار
  • میانگین متحرک ۵۰ روزه: ۰.۹۵ دلار
  • میانگین متحرک ۱۰۰ روزه: ۱.۰۹ دلار
  • میانگین متحرک ۲۰۰ روزه: ۱.۵۰ دلار

تشکیل الگوی فنجان و دسته در نمودار کاردانو

در تایم فریم ۴ ساعته نمودار قیمتی کاردانو، سطح مقاومتی ۱.۲۶ دلار، تشکیل الگوی صعودی فنجان و دسته (خط زرد) داده است. معمولا زمانی که این الگو تشکیل می‌شود، در صورت شکست مقاومت در قسمت دسته، شاهد افزایش قیمت به اندازه عمق فنجان خواهیم بود. در حال حاضر عمق این فنجان چیزی در حدود ۰.۴۸ دلار است که در صورت شکسته شدن مقاومت ۱.۲۶ دلار می‌توانیم انتظار صعود تا حداقل ۱.۷۴ دلار را داشته باشیم.

نمودار قیمت کاردانو؛ تایم فریم ۴ ساعت
نمودار قیمت کاردانو؛ تایم فریم ۴ ساعته

مورد بعدی به اندیکاتور ویلیامز %R مربوط می‌شود. این اندیکاتور بین محدوده ۰ تا ۱۰۰- حرکت می‌کند و میزان اشباع خرید و اشباع فروش را اندازه‌گیری می‌کند. اندیکاتور ویلیامز می‌تواند برای یافتن نقاط ورود و خروج در بازار استفاده شود. هنگامی ‌که اندیکاتور ویلیامز بین ۰ تا ۲۰- باشد، قیمت در محدوده اشباع خرید یا نزدیک به بالاترین محدوده قیمت اخیر خود است. هنگامی که شاخص بین ۸۰- و ۱۰۰- است، قیمت در محدوده اشباع فروش قرار دارد یا از بالاترین حد اخیر خود فاصله زیادی دارد. در حال حاضر این شاخص در مورد ADA از نقطه میانی یعنی سطح -۵۰ فراتر رفته است که نشان‌دهنده برتری گاوها است و نوعی سیگنال خرید محسوب می‌شود.

در حال حاضر تمامی نگاه‌ها به قیمت بیت کوین دوخته شده است که می‌تواند از پس سطح مقاومتی میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود در ۴۸,۲۷۶ دلار برآید یا خیر. در صورت وقوع این اتفاق و شکست مقاومت ۱.۲۶ دلار برای کاردانو صعود تا ۱.۵ دلار محتمل خواهد بود.

به نظر شما کاردانو خواهد توانست مقاومت مهم ۱.۲۶ دلار را پشت سر بگذارد و الگوی فنجان و دسته را کامل کند؟

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا