اخبار بلاکچین

دو پروتکل اگزکتلی و هاربر مورد حمله هکرها قرار گرفتند

شرکت‌های امنیتی دی‌دات‌فای (DeDotFi) و پک شیلد (PeckShield) در توییتر از حمله هکرها به دو پروتکل دیفای اگزکتلی (Exactly) و هاربر (Harbor) خبر دادند. این حملات در تاریخ ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) انجام گرفته و ظاهرا هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کوین تلگراف و بر اساس داده‌های آنچین، تا به اینجای کار ۴۳۲۳.۶ واحد اتریوم معادل ۷.۳ میلیون دلار از پروتکل اگزکتلی به سرقت رفته است. ۱۴۹۰ واحد از این اترها با استفاده از پروتکل اکراس (Across Protocol) و ۲۸۳۲.۹۲ واحد باقی‌مانده از طریق پل بلاکچینی آپتیمیزم به شبکه اتریوم منتقل شده‌اند.

اگزکتلی یکی از پروتکل‌های وام‌دهی شبکه آپتیمیزم است. بر اساس گزارشات، ظاهرا هکر قرارداد هوشمند دبت منیجر (DebtManager) را مورد هدف قرار داده و از آن برای سرقت دارایی‌های دیجیتال استفاده کرده است.

توییت دی‌دات‌فای
منبع: توییتر

تیم توسعه اگزکتلی در این رابطه اظهار داشت:

هکر از طریق یک قرارداد مخرب برای دور زدن مجوزها استفاده کرد و سپرده کاربران را به سرقت برد. تقریبا ۷.۳ میلیون دلار به سرقت رفته است.

در همان روز، پروتکل هاربر نیز مورد حمله قرار گرفت و هکرها با دسترسی به صندوق‌های stOSMO، LUNA و WMATIC بخشی از سپرده‌ کاربران را به سرقت برده‌اند. در زمان نگارش این مطلب هنوز میزان دقیق دارایی‌های مسروقه اعلام نشده است.

حملات اخیر هکرها به دو پروتکل اگزکتلی و هاربر در حالی انجام گرفته که اواخر ماه جولای، به دلیل باگی در زبان برنامه‌نویسی وایپر، چند پروتکل مهم دیفای از جمله کرو فایننس مورد حمله اکسپلویت قرار گرفتند و بیش از ۶۱ میلیون دلار به سرقت رفت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا