اخبار خارجی

چین با وجود تمام ممنوعیت‌های دولتی دومین قطب استخراج بیت کوین در جهان است

طبق آخرین به‌روزرسانی از شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج (CBECI)، کشور چین، علی‌رغم ممنوعیت‎‌ تمام فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها از سوی دولت مرکزی، از ابتدای سال جاری میلادی تا امروز به مقام دوم در استخراج بیت کوین بازگشته است. بازگشت عملیات ماینینگ به چین تنها چندماه پس از ممنوعیت‌های شدید اعمال شده توسط دولت مرکزی رخ داده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس داده‌های CBECI، استخراج کنندگان بیت کوین در چین از اوایل سال ۲۰۲۲، ۲۱.۱٪ از کل هش ریت استخراج بیت کوین را به خود اختصاص داده‌اند و پس از ایالات متحده، با تامین ۳۷.۸٪ از کل نرخ هش، در مقام دوم قرار گرفته‌اند.

چین زمانی بزرگ‌ترین کشور در زمینه استخراج بیت کوین بود. در سال ۲۰۱۹ حدود ۷۵٪ از هش ریت شبکه بیت کوین از چین می‌آمد. پس از سخت‌گیری‌های دولت چین و سریال تعطیلی مزارع استخراج در جولای و آگوست ۲۰۲۱ (تیر و مرداد ۱۴۰۰)، سهم چین از نرخ هش به ۰٪ رسید. اما علی‌رغم اعلام ممنوعیت‌های کریپتو در سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰)، سهم چین از هش‌ریت در همان ماه به ۲۲.۳٪ افزایش یافت و در طول دوره مورد بررسی تا به امروز، به زیر ۱۸٪ کاهش نیافته است.

سهم کشورهای مختلف از هش ریت شبکه بیت کوین
سهم کشورهای مختلف از هش ریت شبکه بیت کوین؛ منبع: CBECI

الکساندر نویمیولر (Alexander Neumueller)، رهبر پروژه CBECI، اظهار داشت که داده‌های جدید برای تایید اینکه استخراج بیت کوین هنوز در چین فعال است، کافی است:

داده‌های ما شنیده‌ها از فعالان صنعت استخراج را که ادعا می‌کنند استخراج بیت‌کوین هنوز در داخل کشور چین ادامه دارد، تایید می‌کند. اگرچه استخراج در چین با شدت قبلی خود فاصله زیادی دارد، اما به نظر می‌رسد این کشور هنوز هم میزبان حدود یک پنجم کل هش ریت شبکه بیت‌کوین است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا