اخبار خارجی

مدارک جدید پرونده ترا؛ قبل از سقوط لونا شرکت ترافورم لبز منحل شده است

اسناد دادگاه نشان می‌دهند که دو کوان چندین روز قبل از سقوط لونا، شرکت ترافورم لبز را منحل کرده بود. این اسناد حقوقی می‌تواند دید بهتری از علت سقوط قیمت لونا و UST ارائه دهد.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از کوین تلگراف، ماجرای سقوط ترا که برخی از افراد به آن، ماجرای برادران لمن عرصه کریپتو می‌گویند، با نکته بسیار مهم دیگری همراه شده است. اسناد حقوقی، خروج نقدینگی از دو دفتر این شرکت در کره جنوبی و منحل شدن شرکت ترافورم لبز (Terraform Labs) چند روز قبل از فروپاشی دو رمزارز لونا و UST را نشان می‌دهد.

این اطلاعات که از دفتر ثبت دیوان عالی کره جنوبی به دست آمده و ابتدا توسط خبرگزاری دیجیتال تودی (Digital Today) گزارش شده است اذعان دارد که دو کوان مسئول انحلال دو شعبه و کل شرکت بوده است.

طی نشست سهامداران ترا، انحلال هر دو دفتر بوسان و سئول در تاریخ ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) اعلام شده بود. بدین ترتیب، پایان فعالیت این دو دفتر به ترتیب برای تاریخ ۴ و ۶ می (۱۴ و ۱۶ اردیبهشت) برنامه‌ریزی شد.

زمانبندی این تصمیمات باعث شد در جامعه کریپتو شک و شبهاتی در خصوص ارتباط این تصمیمات با اتفاقات مرتبط با سقوط ارزش لونا و استیبل کوین UST در تاریخ ۱۰ می (۲۰ اردیبهشت) به وجود آید.

دو کوان - سقوط لونا - شرکت ترافورم لبز
طرح احیای بنیاد ترا منبع: twitter

در حال حاضر ترا یک طرح احیا پیشنهاد داده که در فرایند آن قرار دارد. در این خصوص پروپوزال نظارتی ۱۶۲۳ عرضه شد که اخیرا الحاقیه‌ای برای آن منتشر شده است. در صورت تایید این پروپوزال، ۳ بازنگری و اصلاح بر روی سیستم کنونی اجرا می‌شود. این سه تغییر عبارتند از: افزایش نقدینگی جنسیس از ۱۵ به ۳۰٪ به منظور کاهش فشار تورمی آینده، اجرا طرح نقدینگی جدید برای دارندگان قبل از اتفاقات اخیر لونا و کاهش سرمایه‌ها برای دارندگان پس از حمله به لونا.

دو کوان در پروپوزال پیشنهادی خود بیان کرده است که شکست UST همانند هک دائو برای ترا بوده است. در سال ۲۰۱۶، یک هکر توانست پروژه The DAO را هک کند و حدود ۳.۶ میلیون کوین اتر را سرقت کند این اتفاق ضربه مهلکی به اتریوم وارد کرد که تیم اتریوم با هاردفورکی اقدام به جبران این ضرر کرد. منظور دو کوان این است که این موضوع، فرصتی برای برخاستن از خاکستر است. عرضه شبکه جدید برای تاریخ ۲۷ می (۶ خرداد) برنامه‌ریزی شده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا