اخبار خارجی

آیا قیمت دوج کوین و شیبا شانس بازیابی دوباره را دارند؟

وضعیت میم کوین‌ها نیز همانند رمزارزهای برتر بازار طی روز گذشته وخیم بوده است. قیمت دوج کوین و شیبا اینو در روز گذشته نسبت به ۷ روز قبل آن کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ambcrypto، این دو میم کوین علیرغم کاهش قیمت چشمگیر، در حال حاضر نشانه‌هایی از بازیابی نشان داده‌اند. همانطور که در نمودار زیر مشخص است، شرایط این دو رمزارز بهبود یافته است.

این مطلب تنها ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید و فروش رمز ارزها نیست.

دوج کوین توانست قیمت خود را مقداری افزایش دهد و در بازه زمانی مذکور، دو کندل سبز رنگ ثبت کند. از طرف دیگر، بازیابی شیبا اینو بهتر و منسجم‌تر از دوج کوین بوده، زیرا توانسته است با موفقیت ۳ کندل متوالی سبز رنگ ثبت کند.

نکته جالب توجه این است که حجم معاملات نیز پس از کاهش قیمت در روز گذشته تقریبا زیاد بوده است. در نتیجه، این موضوع نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از افراد حاضر در بازار، به خرید در کف قیمت پرداخته‌اند.

نمودار قیمت دوج کوین و شیبا اینو
نمودار قیمت دوج کوین و شیبا اینو

آیا افزایش قیمت این میم کوین‌ها را شاهد خواهیم بود؟

کمتر از یک هفته قبل، شیبا اینو توانسته بود از کانال نزولی خود عبور کرده و کندل‌های سبز رنگ متوالی ثبت کند. هرچند پس از آن، عملکرد این رمزارز خوب نبود و با کاهش قیمت مواجه شد. آخرین کاهش قیمت شیبا به نسبت زیاد نبوده است.

در نمودار روزانه، قیمت SHIB اندکی کمتر از سطح فیبوناچی ۶۱.۸٪ بوده است. اگر ثبت کندل‌های سبز رنگ ادامه یابد، قیمت شیبا اینو می‌تواند سطح حمایتی ۰.۰۰۰۰۳۷۹۸ دلار را مجددا به دست آورد.

هرچند، در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که قیمت شیبا به سطح ۰.۰۰۰۰۲۴۱۳ دلار کاهش می‌یابد. در این شرایط، اگر خرس‌ها بتوانند کنترل بازار را از گاوها بگیرند، هودلرها می‌توانند انتظار کاهش قیمت به سطح ۰.۰۰۰۰۰۶۴۸ دلار را داشته باشند.

نمودار روزانه قیمت شیبا اینو
نمودار قیمت شیبا اینو تایم فریم روزانه

در مقابل، شرایط دوج کوین اندکی متزلزل است. طی روز گذشته، قیمت دوج کوین به کمتر از سطوح حمایتی خود و به سطح قیمت ثبت‌شده در ماه جولای رسید. در اوایل روز گذشته، قیمت دوج کوین به سطحی رسید که فقط در ماه آوریل شاهد آن بودیم.

بنابراین، اگر کاهش قیمت دوج کوین ادامه یابد و از سطح حمایتی ۰.۱۵۸ دلار عبور کند، به احتمال زیاد مجددا به قیمت ۰.۱۰۱ دلار می‌رسد.

در مقابل، اگر دوج کوین بتواند روند ثبت کندل‌های سبز رنگ خود را در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر حفظ کند، به تدریج می‌تواند ضررهای اخیر را جبران کرده و پس از عبور از قیمت ۰.۱۸۲ دلار، به سطح قیمت ۰.۲ دلار نزدیک شود. در زمان نگارش این خبر میم کوین DOGE به قیمت ۱.۷۵ دلار خرید و فروش می‌شود.

حمایت جامعه

جامعه در کمک به بازیابی میم کوین‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. در حال حاضر، اطلاعات Santiment روند بسیار جالبی را نشان می‌دهد.

پس از ریزش اخیر در بازار رمز ارزها، اشاره به دوج کوین در شبکه‌های اجتماعی عمدتا مثبت بوده است. در واقع، این احساس مثبت با موفقیت توانسته است احساس منفی چند روز گذشته را از بین ببرد. اگر این روند ادامه یابد، علیرغم روند کُند در نمودار قیمت، اعضای جامعه می‌توانند به بازیابی این رمزارز کمک کنند.

احساس مثبت شبکه های اجتماعی درمورد دوج کوین
احساس مثبت شبکه های اجتماعی درمورد دوج کوین

روند مشابهی نیز در خصوص شیبا اینو مشاهده شده است. این موضوع بدان معنا است که علیرغم اتفاقات روز گذشته و کاهش قیمت، اعضای جامعه هنوز از دوج کوین و شیبا اینو حمایت می‌کنند.

اگرچه میم کوین‌ها معمولا دنباله‌روی بیت کوین و سایر آلتکوین‌های برتر هستند، اما اخیرا چندین بار توانسته‌اند این روند را کنار بگذارند و دیگر از بیت کوین پیروی نکنند. بنابراین، بدون در نظر گرفتن وضعیت کلی بازار، این دو رمزارز ممکن است افراد حاضر در بازار را شگفت‌زده کنند. در شرایط کنونی، احتمال بازیابی قیمت این میم کوین‌ها بیشتر از احتمال ادامه یافتن روند نزولی آنها به نظر می‌رسد.

به نظر شما قیمت دوج کوین و شیبا اینو می‌تواند پس از ریزش اخیر به سطح قبلی خود بازگردد؟

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا