اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (۳۰ آبان ۱۳۹۸)

نوسان قیمت بیت کوین به روند نچندان چشمگیر خود ادامه می‌دهد مگر آنکه با برداشت یا ورود سرمایه به این فرصت کوتاه مدت مواجه شویم.

گاوها امیدوار بودند که قیمت بیت کوین در روند صعودی قوی بتواند این الگوی گوِه نزولی (Falling wedge) را بشکند، زیرا اجماع بر این بود که این الگوی خاص تمایل به تولید نتایج صعودی دارد. این امر محقق نشد و قیمت بیت کوین به کمتر از ۷۹۸۱ دلار سقوط کرد. در حال حاضر قیمت بیت کوین ۸,۱۰۵ دلار می باشد

از زمان رسیدن سلطه بیت کوین بر بازار به مقدار ۶۹.۳۵ درصد در تاریخ ۲۷ اکتبر، اکنون این رقم به ۶۵.۹ درصد کاهش یافته است و به نظر می‌رسد معامله کنندگان بیشتری توجه خود را به آلتکوین ها جلب می‌کنند، زیرا بسیاری از آنها در حال اعمال فشار بر روند نزولی بلندمدت و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود می‌باشند.

به نظر می‌رسد مسأله موجود در این شرایط، عدم علاقه به بیت کوین است که خود را به صورت کاهش حجم معاملات نشان می‌دهد.

اکنون بعضی از تحلیلگران ارز دیجیتال در توییتر اذعان می‌کنند که قیمت بیت کوین به ۶۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد و بدبین ترین این پیش بینی ها، رسیدن مجدد قیمت بیت کوین به کانال ۳۰۰۰ دلار بوده است. روند کنونی قیمت بیت کوین بیانگر کاهش آن به کمتر از ۶۰۰۰ دلار در کوتاه مدت نمی‌باشد. اما بیایید نگاهی به نمودارها بیاندازیم تا متوجه شویم چه نشانه هایی می‌توانند ارائه دهند.

btc1

نزدیک ترین سطح حمایتی کمتر از ۸۰۰۰ دلار برای بیت کوین، ۷۸۶۶ دلار می‌باشد که تقریبا ۲۰ دلار با جهش طلایی از سلطه اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد بر روی ۷۸۴۵ دلار فاصله دارد. در حال حاضر، سطح حمایتی ۸۳۰۰ دلار به سطح مقاومتی تبدیل شده است. این نقطه هم چنین با میانگین متحرک اندیکاتور باند بولینگر (خط زرد رنگ) در نمودار ۶ ساعته مطابق می‌باشد.

btc2

خریداران امروز توانستند با حجم معاملات کم، قیمت بیت کوین را به ۸,۲۳۲ دلار برگردانند، اما در حال حاضر قیمت بیت کوین ۸,۱۰۵ دلار می باشد و خط MACD به سمت خط سیگنال پیش رفته است. ممکن است گاوها سعی در افزایش قیمت داشته باشند اما حجم معاملات فعلی و شاخص قدرت نسبی (RSI) که کمتر از ۳۰ می‌باشد، باعث کاهش امیدها می‌شود.

در صورتی که خریداران به تلاش خود برای افزایش قیمت ادامه دهند، عبور از قیمت ۸۳۰۰ دلار مورد نیاز است و بالاتر از این سطح، قیمت بیت کوین به سقف خط روند گوِه نزولی و میانگین متحرک ۵۰ روزه می‌رسد.

btc3

اندیکاتورهای RSI و استوکاستیک در نمودار روزانه بیان می‌کنند که بیت کوین می‌تواند منتظر جهش فروش بیش از حد باشد و معامله کنندگان متوجه خواهند شد چه کف قیمت می‌تواند بر روی ۸۰۲۰ دلار قرار گیرد.

btc4

نگاه کلی تر بر روند قیمت بیت کوین در نمودار روزانه نشان می‌دهد که کف قیمت یک اتفاق رایج پس از اکثر برگشت های قیمت می‌باشد.

در خبری که اوایل هفته جاری منتشر شد، فیلیپ سوییفت (Philip Swift) تحلیلگر ارزهای دیجیتال اذعان داشت که بیت کوین در ابتدای فاز بازار صعودی باقی می‌ماند و طبق سخنان وی، بعید است که قیمت بیت کوین به کمتر از ۶۰۰۰ دلار کاهش یابد.

طبق نمودار ۲ ساله بیت کوین که سوییفت ارائه داده است، بیت کوین پس از کاهش اندک به کمتر از میانگین متحرک ۲ ساله بر روی قیمت ۷,۴۵۰ دلار، شاهد جهش قیمت بوده است. اگر قیمت بیت کوین نتواند از سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد جهش یابد، شاید به کف قیمت برسد و مجددا به این محدوده وارد شود.

btc5

شرایط نزولی

خرس ها پیش بینی می‌کنند که خریداران نتوانند مانع از کاهش قیمت به کمتر از سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد بر روی ۷,۸۴۵ دلار شوند و پس از آن، قیمت بین کوین به سطح حمایتی ۷۵۰۰ دلار کاهش خواهد یافت. اگر این سطح قیمتی نیز نتواند حفظ شود، ممکن است بیت کوین به طول کامل افزایش قیمت ۴۲ درصدی در تاریخ ۲۵ اکتبر را از دست بدهد و قیمت آن مجددا به ۷۴۰۰ دلار برسد که کف قیمت محسوب می‌شود.

btc6

با بررسی کانال نزولی بلندمدت، قیمت بیت کوین به بازوی پایینی کانال و بر روی قیمت ۶,۸۵۰ دلار می‌تواند کاهش یابد. هرچند این شرایط بعید به نظر می‌رسد، زیرا محدوده اندیکاتور VPVR نمودار هفتگی نشان می‌دهد سطح حمایتی قیمت بیت کوین بین ۸,۲۵۰ الی ۷۹۰۰ دلار می‌باشد.

علاوه بر این، نمودار هفتگی نشان می‌دهد باند پایینی اندیکاتور باند بولینگر بر روی ۷,۴۳۰ دلار قرار دارد و بسیار نزدیک به کف قیمت قبلی در تاریخ ۲۳ اکتبر می‌باشد.

شرایط صعودی

در کوتاه مدت، گاوها باید سطح مقاومتی ۸,۳۰۰ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کنند سپس تلاش کنند تا به میانگین متحرک ۵۰ روزه بر روی قیمت ۸۵۰۰ دلار دست یابند. قدم بعدی نیز تبدیل کردن سطح مقاومتی ۸,۶۰۰ دلار به سطح حمایتی می‌باشد که قیمت بیت کوین را در خط روند بالاسری کانال نزولی بلندمدت قرار می‌دهد.

همانطور که اشاره شد، حجم معاملات بیت کوین باید بهبود یابد در غیر این صورت خرس ها به کاهش قیمت ادامه می‌دهند. در این مدت، معامله کنندگان ترغیب شده‌اند تا حداقل نیم نگاهی به آلتکوین ها داشته باشند، زیرا طی ۳ هفته گذشته، نوسان های قیمت وسوسه انگیزی در بسیاری از توکن ها رخ داده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

17 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا