اخبار بلاکچیناخبار عمومی

هک شدن کمپانی بزرگ EA، پرداخت وثیقه با ارز دیجیتال!

یک مرد که متهم به دسترسی غیرقانونی به شبکه شرکت EA -کمپانی معروف تولید بازی های الکترونیک- شده است در فرودگاه ملی سان فرانسیسکو در پرواز به مقصد صربستان دستگیر شد. EA صاحب بازی هایی مانند فیفا، بتلفیلد و استاروار است و دارایی بیش از ۸.۵ میلیارد دلار دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق گزارشات، مارتین ماریش ۲۵ ساله، در روز ۹ آگوست در دادگاهی به دلیل شکایت کیفری حضور یافت. جرایم وی مربوط به دخالت غیرقانونی در شبکه رایانه ای می‌باشد.

ماریش اخیرا در ایتالیا زندگی می‌کند و تابعیت صرب و ایتالیایی دارد. طبق استشهادنامه این دادگاه، شرکت بازی کامپیوتری EA متوجه شده که هک شده است و هکر به ۲۵ هزار حساب کاربری دسترسی داشته است. از این حساب های کاربری برای خرید آیتم های بازی استفاده شده است.

طبق گزارشات این شرکت، ماریش از برخی اطلاعات بدست آمده از سیستم کامپیوتری برای دستیابی به پول رایج درون بازی استفاده کرده است. پول های درون بازی برای خرید آیتم ها در بازی به کار می‌رود. وی به فروش دسترسی به بازی‌های آنلاین در وبسایت های بازار سیاه متهم شده است. خسارت ناشی از بسته شدن حساب های دزدیده شده حدود ۳۲۴ هزار دلار برآورد شده است.

قاضی کورلی دستور آزادی ماریش را به شرط قراردادن وثیقه‌ای به ارزش ۷۵۰ هزار دلار ارز دیجیتال صادر کرد. این وثیقه به انتخاب ماریش به صورت بیت کوین یا آلتکوین قابل پرداخت است. هرچند این رای به نظر غیرمعمول می‌باشد، اما قضات آمریکایی می‌توانند بنابر صلاح دید خود و نوع دارایی در دسترس متهم، نوع وثیقه را تعیین کنند. ماریش ظاهرا به مقدار زیادی ارز دیجیتال دسترسی دارد و به او این امکان داده شده که وثیقه قانونی را برای این دزدی سایبری با ارز دیجیتال پرداخت کند.

این رخداد، بزرگترین مورد پرداخت ضمانت در حوزه کریپتو می‌باشد، اما قطعا در گذشته هم از کریپتو برای جمع آوری ضمانت و وثیقه استفاده شده است. طبق گزارش مادربورد، صندوق آزاد برانکس موسسه ای است که به افراد امکان می‌دهد تا با ماینینگ از راه دور و اهدای ارز دیجیتال حاصل شده، از قدرت پردازنده رایانه خود برای جمع آوری ضمانت و وثیقه استفاده کنند و از زندانی شدن کسانی که توانایی پرداخت وثیقه ندارند جلوگیری شود.

با این حال، پرونده ماریش ممکن است اولین رخدادی باشد که برای وثیقه آن ارز دیجیتال پرداخت می شود. با توجه به ماهیت ناپایدار ارز دیجیتال، مبلغ مورد نیاز برای وثیقه با بیت کوین یا آلتکوین ها روزانه تغییر می‌کند تا با نوسان قیمت تطبیق داده شود.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا