اخبار خارجی

ایلان ماسک: بیت کوین، اتر و دوج کوین‌هایم را نمی‌فروشم! پیشنهاد او برای مقابله با تورم چه بود؟

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت خودروسازی تسلا در توییتی به نگرانی‌های خود در خصوص تورم اشاره کرد و در ادامه پرسش و پاسخ‌ها اعلام کرد که قصد ندارد دارایی‌های رمزارز خود شامل بیت کوین، اتریوم و دوج کوین را به فروش برساند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و اسپیس اکس، در توییتر به مخاطبان خود اعلام کرد که شرکت Tesla با افزایش تورم تحت فشار شدیدی قرار گرفته است. وی در ادامه توضیح داد که در این زمان چه دارایی‌هایی برای نگهداری خوب هستند. وی عنوان داشت که فشار تورم به افزایش قیمت مواد خام و لجستیک منجر شده است.

  • ایلان ماسک در ادامه مقاله‌ای از فایننشال تایمز را نیز به اشتراک گذاشته است. در این مقاله به افزایش قیمت کالا در پی جنگ روسیه و اوکراین صحبت شده است. تیتر مقاله به رشد قیمت کالا به سطوح سال ۲۰۰۸ اشاره دارد و در عنوان شده است که جنگ روسیه باعث شده است تا قیمت محصولات خام از نفت گرفته تا گندم به صورت نمایی افزایش یابد و قیمت گاز طبیعی اروپا به رکورد جدیدی برسد و در نتیجه قیمت کالا بزرگ‌ترین رالی هفتگی خود در ۵۰ سال اخیر را تجربه می‌کند.
  • تورم بالا در نرخ قیمت مصرف کننده آمریکا منعکس شده است. دفتر آمار وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه داده‌های مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را اعلام کرد. آمار جدید نشان می‌دهد شاخص قیمت مصرف کننده طی ۱۲ ماه اخیر ۷.۹٪ افزایش یافته است که سریع‌ترین میزان رشد از سال ۱۹۸۲ تاکنون است.

مایکل سیلور مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی در جواب توییت ماسک نوشت:

نرخ شاخص قیمت مصرف کننده تا سقف خود افزایش می‌یابد و در پی آن تورم دارایی‌ها با سرعت ۲ برابر رشد می‌کند. ارزهای ضعیف‌تر سقوط می‌کنند و مهاجرت سرمایه از پول نقد، اوراق و سهام به دارایی‌هایی نایاب‌تر مانند بیت کوین شدیدتر می‌شود.

ایلان ماسک در جواب سیلور نوشت که جای تعجب ندارد که سیلور این نتیجه گیری را عنوان می‌کند. شرکت مایکرو استراتژی بیش از ۱۲۵٬۰۰۰ بیت کوین را در اختیار دارد و مدیر عامل آن یکی از حامیان بزرگ این رمز ارز است.

Elon Musk در ادامه به دارایی‌های که فکر می‌کند در این شرایط برای نگهداری مناسب هستند اشاره کرد و گفت:

به عنوان یک قانون کلی برای کسانی که به دنبال مشاوره هستند، در زمانیکه تورم بالا است، بهتر است دارایی‌های فیزیکی مانند خانه یا سهام شرکت‌هایی که فکر می‌کنید محصولات خوبی تولید می‌کنند را در اختیار داشته باشید.

توییت ایلان ماسک در مورد تورم بیت کوین اتریوم دوج کوین
  • ماسک در ادامه عنوان کرد او هنوز بیت کوین، اتریوم و دوج کوین دارد و قصد فروش آنها را ندارد.

در پی انتشار توییت او قیمت دوج کوین ۱۰٪ افزایش یافت و به ۰.۱۲ دلار رسید. در زمان نگارش این خبر قیمت DOGE کمی اصلاح شده است و در سطح ۰.۱۱۴۵ دلار معادل ۳٬۰۲۱ تومان قرار دارد.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا