تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)، بی ان بی (BNB) و سولانا (SOL)؛ ۵ خرداد ۱۴۰۳

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ۲۳ می (۳ خرداد)، ۸ مورد از درخواست‌های ETF اسپات اتریوم را تایید کرد. اما بازار ارز دیجیتال واکنش خاصی نسبت به این خبر نشان نداد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، بازار ارز دیجیتال همچنان در یک محدوده در حال نوسان است. هر چند که اکثر آلت‌کوین‌ها به مقاومت‌های ناحیه محدوده نوسانی نزدیک شده‌اند، اما فروشندگان حاضر به تسلیم نبوده و در حال دفاع هستند. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (ETH)، بی ان بی (BNB) و سولانا (SOL) خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

سایه‌های بلند کندل ۲۳ می (۳ خرداد) نشان می‌دهد که بین خریداران و فروشندگان جنگ شدیدی وجود دارد.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

امروز قیمت اتریوم به بالای ۳٬۷۳۰ دلار که سطح مهمی برای گاوهای بازار است رسید. اما اگر قیمت به زیر ۳٬۷۳۰ دلار برسد و زیر آن حفظ شود، قیمت اتر می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۳۱۳ دلار، موج آبی رنگ) کاهش پیدا کند. یک جهش قوی از این سطح می‌تواند نشان‌دهنده ادامه خرید گاوها در کف باشد.

انتظار می‌رود خرس‌ها از ناحیه ۳٬۷۳۰ دلار و ۴٬۱۰۰ دلار با قدرت دفاع کنند. چون اگر این ناحیه مقاومتی به بالا شکسته شود، قیمت اتر می‌تواند تا ۴٬۸۶۸ دلار افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت بی ان بی (BNB)

قیمت بی‌ان‌بی در ۲۱ می (۱ خرداد) از سطح مقاومت بالاسری ۶۳۵ دلار به پایین بازگشت که نشان‌دهنده دفاع تهاجمی خرس‌ها از این سطح است.

نمودار روزانه قیمت بی ان بی - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بی ان بی – منبع: تریدینگ ویو

قیمت بی ان بی به میانگین‌های متحرک نزدیک شده و حتی آن‌ها را تست کرده است. این سطح حمایتی مهمی است که باید به آن توجه داشت، چرا که اگر قیمت با قدرت از این سطح به بالا بازگردد، نشان‌دهنده خرید گاوها در کف خواهد بود. در چنین حالتی، احتمال شکست به بالای سطح ۶۳۵ دلار افزایش می‌یابد. سپس قیمت بی‌ان‌بی می‌تواند رالی خود تا ۶۹۲ دلار را شروع کند.

اما اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک و حمایت ۵۶۰ دلاری برسد، نشان‌دهنده تمدید حرکت آن در ناحیه نوسانی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا (SOL)

سولانا در ۲۱ می (۱ خرداد) از سطح ۱۸۹ دلاری به پایین بازگشت که نشان‌دهنده فروش خرس‌ها در رالی‌های سولانا است.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

گاوها در ۲۳ می (۳ خرداد) نزدیک به سطح شکست قیمتی ۱۶۲ دلار، دست به خرید زدند، اما نتوانستند قیمت را بالا ببرند. دوباره فروشندگان در حال تلاش برای کاهش قیمت به زیر ۱۶۲ دلار هستند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت سولانا می‌تواند تا سطح ۱۴۰ دلار کاهش پیدا کند.

در مقابل اگر قیمت از ۱۶۲ دلار به بالا بازگردد، نشان‌دهنده تلاش گاوها برای تبدیل این سطح به حمایت است. خریداران باید بر مقاومت ۱۸۹ دلار غلبه کنند تا یک رالی تا ۲۰۵ دلار شروع شود؛ جایی که خرس‌ها ممکن است چالش بزرگی ایجاد کنند.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا