تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB، سولانا و ریپل؛ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

خریداران و فروشندگان بازار همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند و بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار شده است. تحلیل‌گران نیز نظرات متقاوتی در رابطه با جهت روند بعدی دارند. اما شکست به هر جهت، به صورت انفجاری خواهد بود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، با وجود تعادل فعلی در بازار، تردید خریداران برای ادامه خرید در سطوح بالا، احتمال نزولی بودن روند بعدی را افزایش می‌دهد. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، بی‌ان‌بی، سولانا و ریپل خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتر برای چند روز بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳٬۰۸۷ دلار، موج آبی رنگ) و حمایت افقی ۲٬۸۵۰ دلاری در حال معامله بوده است.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

میانگین‌های متحرک نزولی و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان‌دهنده فشار فروشندگان است. یک شکست و بسته شدن کندل زیر ۲٬۸۵۰ دلار، حاکی از ادامه روند نزولی خواهد بود. در چنین حالتی قیمت اتریوم ممکن است تا خط حمایت کانال نزولی، کاهش پیدا کند.

ناحیه بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و مقاومت کانال نزولی احتمالا به عنوان یک مقاومت مهم عمل خواهد کرد. خریداران برای تغییر روند احتمالی باید قیمت اتریوم را به بالای این ناحیه برسانند. در صورت موفقیت، قیمت اتریوم می‌تواند تا ۳٬۳۵۰ دلار افزایش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت بی‌ان‌بی

قیمت بی‌ان‌بی در ۸ می (۱۹ اردیبهشت)، از میانگین‌های متحرک به بالا صعود کرد، اما این حرکت خریداران، مومنتوم کافی نداشت که نشان از تردید آن‌ها برای ادامه خرید در سطوح بالاست.

نمودار روزانه قیمت بی‌ان‌بی - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت بی‌ان‌بی – منبع: تریدینگ ویو

اگر خریداران بتوانند قیمت بی‌ان‌بی را به بالای خط روند نزولی برسانند، احتمال رالی تا مقاومت بالاسری ۶۳۵ دلاری را افزایش خواهد داد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه داشت؛ چرا که یک شکست به بالای آن می‌تواند راه را برای یک رالی تا سطح ۶۹۲ دلار افزایش دهد.

اما ممکن است خرس‌ها برنامه دیگری داشته باشند و تلاش کنند قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک بکشانند. در صورت موفقیت، قیمت بی‌ان‌بی می‌تواند تا ۵۳۶ دلار و سپس تا حمایت اصلی ۴۹۵ دلاری کاهش پیدا کند.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

قیمت سولانا در ۸ می (۱۹ اردیبهشت) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۶ دلار، موج آبی رنگ) کاهش پیدا کرد، اما خرس‌ها نتوانستند قیمت را در سطوح پایین حفظ کنند.

نمودار روزانه قیمت سولانا - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت سولانا – منبع: تریدینگ ویو

خرید خوبی در ۹ می (۲۰ اردیبهشت) توسط گاوها، قیمت سولانا را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رساند، اما آنها نتوانستند قیمت را به مقاومت ۱۶۲ دلاری برسانند. شیب مسطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی در نزدیکی خط میانه، بلاتکلیفی گاوها و خرس‌ها را نشان می‌دهد.

اگر قیمت از سطح فعلی به بالا بازگردد و سطح ۱۶۲ دلاری رو به بالا شکسته شود، نشان‌دهنده بازگشت گاوها خواهد بود. در چنین سناریویی، قیمت سولانا می‌تواند تا سطح ۱۸۵ دلار و سپس ۲۰۵ دلار افزایش پیدا کند. این ناحیه مهمی است که باید به آن توجه داشت. ناحیه مهم دیگر بین ۱۲۶ دلار و ۱۱۶ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

قیمت ریپل در چند روز اخیر بین ۰.۴۶ دلار و ۰.۵۷ دلار در حال معامله بوده است که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضاست.

نمودار روزانه قیمت ریپل - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ ویو

XRP در ۷ می (۱۸ اردیبهشت) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۲ لار، موج آبی رنگ) رسید که حاکی از تلاش خرس‌ها در به دست گرفتن کنترل بازار است. خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت ریپل را به سطح ۰.۴۶ دلار برسانند. احتمالا گاوها در این سطح حمایت قوی از خود نشان خواهند داد. یک جهش قوی از این سطح می‌تواند باعث شود نوسان قیمتی ریپل برای مدت بیشتری ادامه پیدا کند.

در صورتی که گاوها بتوانند قیمت را به بالای ۰.۵۷ دلار برسانند و در بالای آن حفظ کنند، نشان‌دهنده پایان فاز اصلاح خواهد بود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا