اخبار اتریوم

چراغ سبز به ETF فیوچرز اتریوم؛ ۴ شرکت از SEC مجوز گرفتند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ظاهرا با درخواست راه‌اندازی صندوق قابل معامله بورسی آتی اتریوم (ETF فیوچرز) شرکت‌های والکری (Valkyrie)، ون‌اک (VanEck)، پروشِرز (ProShares) و بیت وایز (Bitwise) موافقت کرده است و احتمالا در روزهای آتی این صندوق‌ها آغاز به کار خواهند کرد.

به گزارش رویترز، شرکت والکری روز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پس از دریافت چراغ سبز از کمیسیون بورس آمریکا، خرید قراردادهای فیوچرز اتریوم را آغاز کرده و آنها را به صندوق فیوچرز بیت کوین خود اضافه کرده است.

والکری در این اطلاعیه گفت:

از امروز صندوق ETF استراتژی بیت کوین والکری (BTF) اضافه کردن قراردادهای آتی اتریوم را آغاز کرد و به اولین ETF آمریکایی تبدیل شد که قراردادهای فیوچرز اتریوم و بیت کوین را به صورت مشترک ارائه می‌دهد.

استیون مک‌کلروگ (Steven McClurg)، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت والکری در گفتگویی با رویترز اعلام کرد صندوق «بیت کوین اند اتر استراتژی ETF» این شرکت با نماد BTF.O روز دوشنبه راه‌اندازی خواهد شد.

مک‌کلورگ همچنین خاطرنشان کرد کمیسیون بورس با درخواست ETFهای فیوچرز اتریوم دو شرکت ون‌اک و پروشِرز نیز موافقت کرده است و این صندوق‌ها هم می‌توانند از روز دوشنبه آغاز به کار کنند.

در همین راستا، شرکت ون‌اک روز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای از راه‌اندازی قریب‌الوقوع صندوق ETF فیوچرز خود با نماد EFUT در بورس کالای شیکاگو خبر داد و اعلام کرد این صندوق توسط گرگ کرنزر (Greg Krenzer)، مدیر بخش معاملات فعال ون‌اک مدیریت خواهد شد.

همچنین ون‌اک در همان روز پنجشنبه دو تبلیغ تلویزیونی با عنوان «Enter the Ether» منتشر کرد و از راه‌اندازی صندوق EFUT خبر داد.

توییت ون‌اک
منبع: توییتر

در کنار راه‌اندازی احتمالی صندوق‌های ETF فیوچرز اتریوم ون‌اک و والکری، یکی از سخنگویان شرکت پروشِرز نیز در گفتگویی با رویترز اعلام کرد «هیچ شرکتی در مسیر راه‌اندازی ETF فیوچرز اتریوم جلوتر از آنها نیست». البته وی تاریخ دقیقی برای راه‌اندازی صندوق ETF این شرکت مشخص نکرد.

شرکت بیت وایز نیز اعلام کرد دو صندوق ETF آتی اتریوم خود را روز دوشنبه عرضه خواهد کرد.

به گفته اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ، شرکت پروشِرز ۳ صندوق ETF فیوچرز اتریوم، بیت وایز ۲ و ون‌اک یک ETF راه‌اندازی خواهند کرد.

کمیسیون بورس آمریکا در حالی که در سال‌های اخیر با درخواست‌های راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین و اتریوم مخالفت کرده است، حالا تصمیم به موافقت با ETFهای فیوچرز اتریوم گرفته است. حالا برای اولین بار سرمایه‌گذاران آمریکایی می‌توانند در صندوق‌های قابل معامله بورسی آتی اتریوم سرمایه‌گذاری کنند. شایان ذکر است این ETF مستقیما قیمت اتریوم را دنبال نمی‌کند و بر اساس قراردادهای آتی این ارز دیجیتال پایه‌گذاری شده‌اند.

به گفته جیمرز سیفارت (James Seyffart)، دیگر تحلیلگر بلومبرگ، کمیسیون بورس آمریکا احتمالا به دلیل تعطیلی احتمالی دولت در روزهای آتی تصمیم به تایید ETFهای فیوچرز اتریوم گرفته است. وی همچنین در توییت دیگری تصویری از تاریخ‌های احتمالی عرضه ETFهای آتی اتریوم منتشر کرد.

توییت سیفارت
منبع: توییتر

در همین حال، پیش از تعطیلی احتمالی دولت، SEC اعلام کرد تصمیم‌گیری در رابطه با تایید یا رد درخواست شرکت‌های بلک راک (BlackRock)، اینوسکو (Invesco)، بیت وایز و والکری برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین را به اواسط ژانویه موکول کرده است. انتظار می‌رود درخواست سایر شرکت‌ها از جمله فیدیلیتی (Fidelity)، ون‌اک و ویزدم تری (WidsomTree) نیز به تعویق انداخته شود.

آپدیت: والکری که در روز پنجشنبه اعلام کرده بود برای راه‌اندازی ETF فیوچرز خود، خرید قراردادهای آتی اتر را آغاز کرده است، در روز جمعه اعلام کرد برای تابعیت از مقررات SEC اضافه کردن اتریوم به صندوق BTF را تا تایید رسمی SEC به تعویق خواهد انداخت.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا