اخبار خارجی

هاردفورک لندن اتریوم تا ۲ روز دیگر اجرا می‌شود؛ اعلام آمادگی ۶۵٪ از نودهای اتریوم

شبکه اتریوم به زودی مهیای اجرای هاردفورک لندن می‌شود. این هاردفورک با خود تغییرات مهمی به ارمغان خواهد آورد و انتظار می‌‌رود پاسخی به مشکل افزایش روزافزون هزینه گس ارائه دهد و مقیاس‌پذیری را بهبود بخشد. پیش‌بینی می‌شود تا دو روز آینده این به‌روزرسانی اجرا شود. در حال حاضر ۶۵.۶٪ از کل نودهای شبکه اتریوم برای این به‌روزرسانی اعلام آمادگی کرده‌اند و باقی نودها نیز در حال انجام این کار هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گپ این هارد فورک مهم شامل پنج پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) است و از بین آن‌ها EIP-1559 احتمالا بیش از همه جنجال‌برانگیز است. این پیشنهاد، به پرداخت مستقیم کارمزد شبکه بین کاربران شبکه و ماینرها خاتمه خواهد داد. پس از اجرای این طرح، هزینه گس پرداختی توسط کاربران به صندوق شبکه ارسال می‌شود. طی سازوکاری شبکه هزینه‌ پایه‌ای که به ماینرها پرداخت می‌شود را تعیین می‌کند. همچنین این پیشنهاد، نقشی ضد تورمی برای توکن اتر نیز ایفا خواهد کرد چرا که باقی مانده توکن‌های شبکه سوزانده خواهند شد و از چرخه در گردش حذف می‌شوند.

نمودار وضعیت نودهای اتریوم در آستانه هاردفورک لندن

ماینرهای اتریوم به دلایلی مشخص مخالف این طرح بودند اما توسعه‌دهندگان دریافتند که مشکلات مربوط به هزینه گس، بارها باعث شلوغی شبکه شده و دخالت در این امر اجتناب‌نا‌پذیر است. شکوفایی امور مالی غیرمتمرکز (Defi) و توکن‌های غیرمثلی (NFT) به ابعاد این مشکل افزوده است. بنابراین به هاردفورک لندن، به چشم تغییری بزرگ پیش از مهاجرت به اتریوم ۲ نگاه می‌شود.

به تعویق افتادن زمان بمب سختی اتریوم پس از هاردفورک لندن

دیگر تغییر بزرگ برای شبکه اتریوم در قالب EIP-3554 اجرایی خواهد شد. طبق این پیشنهاد، زمان بمب سختی بعدی شبکه اتریوم به دسامبر ۲۰۲۱ (آذر و دی ۱۴۰۰) موکول خواهد شد. بمب سختی مشابه سختی شبکه بیت کوین است و کار را برای ماینرها برای پیدا کردن بلوک بعدی مشکل‌تر خواهد کرد. این پیشنهاد با به تاخیر انداختن وقوع این حالت، به ماینرها کمک می‌کند تا زمان بیشتری پیش از تغییر نحوه اجماع شبکه از گواه اثبات کار (PoW) به گواه اثبات سهام (PoS) داشته باشند.

بایننس برداشت اتر و توکن‌های ERC-20 را به حالت تعلیق درمی‌آورد

صرافی‌های مختلف رمزارز خود را برای هاردفورک لندن آماده می‌کنند. در همین رابطه، صرافی بایننس اعلام کرد که واریز و برداشت اتر و دیگر توکن‌های ERC-20 از ساعت ۱۶:۱۵ (به وقت ایران) پنج‌شنبه ۱۴ مرداد متوقف خواهد شد. توسعه‌دهندگان مسئول این آپگرید اعلام کرد‌ه‌اند که کاربرانی که در والت‌های آنلاین یا کیف پول‌های صرافی‌ها موجودی اتر دارند، تحت تاثیر قرار نخواهند نگرفت و نیازی به نگرانی و اقدامی در این خصوص ندارند.

به نظر شما هاردفورک لندن اتریوم می‌تواند مشکلات گس شبکه را حل کند؟ آیا ماینرها بعد از پیاده‌سازی این به‌روزرسانی انگیزه کافی برای ادامه فعالیت خواهند داشت؟ نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع
Coinpage

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا