اخبار خارجی

رشد قیمت بیت کوین و اتریوم؛ یک میلیارد دلار ETH سوزانده شد

رمز ارزهای بیت کوین و اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته توانستند به ترتیب با رشدهای ۲٪ و ۶٪ به سطوح مهمی دست پیدا کنند. ارز دیجیتال BTC امروز تا سقف ۴۸،۵۵۷ دلار رشد داشته است و رمز ارز ETH به قیمت بالاتر از ۳۵۰۰ دلار دست یافت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، علیرغم کاهش قيمت اندک روز گذشته، بیت کوین به رشد خود ادامه داده و به بالاتر از ۴۸,۵۰۰ دلار رسیده است. اکثر آلتکوین‌ها نیز در روند صعودی قرار داشته‌اند، به طوری که اتر با ۶ درصد رشد به قیمت ۳۶۷۶ دلار رسیده است.

چانگ پنگ ژائو مدیر عامل صرافی بایننس در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده است سرمایه‌گذاران سازمانی به تازگی شایستگی‌های دارایی‌های دیجیتال را درک کرده‌اند. CZ در این مصاحبه اذعان داشت:

سرمایه‌گذاران سازمانی با قدرت وارد می‌شوند. همچنین شاهد ورود سرویس‌های مالی سنتی بزرگی به این حوزه هستیم.

بیت کوین در کانال ۴۸,۰۰۰ دلار

پس از آخر هفته نسبتا آرام که قیمت بیت کوین در کانال ۴۶,۰۰۰ دلار قرار داشت، روز دوشنبه بازار با نوسان همراه بود. گزارشات جعلی که مدعی بودند فروشگاه زنجیره‌ای والمارت، پرداخت‌های لایت کوین را برای سرویس‌های آنلاین خود خواهد پذیرفت باعث شد که قيمت بیت کوین به میزان ۱۵۰۰ دلار افزایش یابد و سپس کمتر از یک ساعت ۳۰۰۰ دلار سقوط کند.

هرچند تاثیر اخبار کذب و هم‌چنین ترس و شکی که اخیرا از جانب کشور چین ایجاد شد، کوتاه‌مدت بود. گاوها بار دیگر به میدان برگشتند و مجددا قيمت بیت کوین را افزایش دادند.

بدین ترتیب، بیت کوین در روزهای اخیر توانست با رشد قیمت همراه شود و روز گذشته به بالاتر از ۴۷,۰۰۰ دلار برسد. قیمت این رمزارز باز هم افزایش یافت و مدت اندکی به ۴۸,۰۰۰ دلار رسید و سپس ۱۰۰۰ دلار کاهش یافت.

هرچند، گاوها فشار خود را ادامه دادند و سرانجام قيمت بیت کوین را تقریبا به ۴۸,۵۰۰ دلار رساندند که بالاترین سطح قيمت از دوشنبه هفته گذشته تاکنون محسوب می‌شود. در حال حاضر قیمت بیت کوین اندکی کاهش یافته است اما ارزش بازار آن بالاتر از ۹۰۰ میلیارد دلار باقی مانده است.

افزایش قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

افزایش قیمت ۳ روزه اتریوم

در حال حاضر، پلتفرم Ultrasound.money که فرایند سوزاندن اتر را رصد و پیگیری می‌کند گزارش داده است که مجموعا ۳۰۳,۹۱۸ اتر سوزانده شده است. با احتساب قیمت کنونی، ارزش این مقدار اتر به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است.

فرایند سوزاندن اتر از تاریخ ۵ آگوست و پس از پیاده‌سازی به‌روزرسانی لندن و طرح بهبود شبکه EIP-1559 آغاز شده است. این به‌روزرسانی مکانیزم کارمزد تراکنش‌ها را تغییر داده و محاسبه گس را قابل پیش‌بینی‌تر کرده است و بخشی از کارمزد شبکه را سوزانده است.

رمزارز دوم بازار نیز در روزهای گذشته با کاهش شدید قیمت از ۳۴۰۰ به ۳۱۰۰ دلار همراه بود. قیمت اتریوم نیز همانند بیت کوین سریعا بازیابی شد و اوایل امروز به ۳۷۰۰ دلار نزدیک شد.

اتر علیرغم کاهش قیمت اندک، هم‌چنان بالاتر از ۳۶۰۰ دلار قرار دارد و نسبت به روز گذشته تقریبا با ۶ درصد رشد همراه بوده است. از زمان کف قیمت در روز دوشنبه تاکنون، اتریوم تقریبا ۲۰ درصد رشد قیمت داشته است.

قیمت ارز های بازار ( قیمت اتربوم)
نمای کلی بازار رمز ارزها

کاردانو، بایننس کوین، ریپل، چین لینک و لایت کوین نیز طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت همراه بوده‌اند. یونی‌سواپ و آوالانچ به ترتیب بیش از ۶ و ۹ درصد رشد داشته‌اند. در مقابل، سولانا، پولکادات، دوج کوین و ترا بدون تغییر باقی مانده‌اند.

ارزش بازار رمزارزها نسبت به روز گذشته تقریبا ۶۰ میلیارد دلار افزایش یافته و به بیش از ۲.۲ تریلیون دلار رسیده است. به نظر شما روند صعودی کنونی می‌تواند ادامه داشته باشد؟ آیا بیت کوین به ۵۰،۰۰۰ دلار و اتریوم به ۴۰۰۰ دلار خواهند رسید؟

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا