مقالات عمومی

استفاده نادرست از بلاک چین اتلاف وقت است!

علی رغم افت قیمت ارزهای دیجیتال، که به کمترین قیمت خود در سال جاری رسیده اند، روند به کارگیری بلاک چین در خدمات شرکت ها هم چنان به قوت خود باقی است.

استفاده نادرست و عدم تمرکز در پیروی از بلاک چین، دستاوردهای اتریوم را در رقابت با آخرین محصولات این فناوری با مشکل مواجه کرده است. در حالی که شرکت ها از زبان بلاک چین به سمت فناوری دفتر کل توزیع شده در حال حرکت می‌باشند، میل به ارائه خدمات به عنوان یک فناوری یا بهبود و اصلاح چارچوب موجود به بحث غالب دنیای فناوری های حوزه مالی تبدیل شده است. علاوه بر بکارگیری بلاک چین در فیسبوک، IBM، صنعت خودروسازی و بانکداری، این فناوری راهی برای تقویت پروژه های جدید یافته است.

ویتالیک‌ بوترین موسس اتریوم معتقد است، اجرا و‌ پیاده سازی بلاک چین در صنایع مختلف و برای شرکت هایی که از این فناوری سود نخواهند برد، چیزی بیش از اقدامات بی اساس نمی‌باشد. وی طی مصاحبه ای بیان کرد که استفاده نادرست از بلاک‌ چین توسط شرکت ها سرانجام منجر به اتلاف زمان می‌شود. وی افزود:

گاهی اوقات این موضوع به دلیل جنجال های بازاریابی است. بعضی اوقات نیز فقط به دلیل افرادی است که درباره بلاک‌ چین هیجان زده اند و سعی در دستیابی به خواسته خود دارند که کاملا طبیعی است انسان به دنبال علایق خود باشد.

درحالی که بعضی از شرکت ها منفعت کمی از پذیرش و بکار گیری بلاک چین کسب کرده اند، بوترین خاطر نشان کرد ارزهای دیجیتال مبتنی بر تراکنش ها و برنامه های پرداخت بین المللی دو صنعتی می‌باشند که از بلاک چین بهره مند خواهند شد. با این حال صنایع دیگر قبل از محک خوردن این فناوری باید زمان بیشتری منتظر بمانند. بوترین در این خصوص گفت:

تمام ایده ها، قبل از آنکه متوجه چند و چون و کارایی آن شویم به زمان بیشتری نیاز دارند.

وی هم چنین نظر خود را در خصوص به کارگیری بلاک چین توسط IBM و سایر شرکت هایی که عدم غیرمتمرکزسازی را رواج می‌دهند ارائه داد و اذعان داشت:

من کاملا متوجه این موضوع نمی‌شوم اما چیزی که سر در آوردم این است که این شرکت می‌گوید ما تمام IP ها را در دست داریم پس این پلتفرم اساسا پلتفرم ما می‌باشد و سایر افراد وارد آن می‌شوند. این شرایط مد نظر فناوری غیرمتمرکز نمی‌باشد‌.

شرکت لانگ بلاک چین که در گذشته نوشیدنی تولید می‌کرد و سپس به ماینر بیت کوین تبدیل شد، یکی از نمونه های بدنام استفاده نادرست از بلاک‌ چین می‌باشد. با این حال در این حوزه فضای کافی برای نوآوری وجود دارد. بوترین رویکرد تایید مدرک دانشگاهی از طریق بلاک چین را نشانه ای از فرصت های رشد این فناوری می‌داند.

به نظر شما فناوری بلاک چین در صنایع مختلف تا چه میزان موفق عمل خواهد کرد؟

منبع
ethereumworldnews

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا