اخبار خارجی

تحلیل قیمت اتریوم؛ اصلاح قیمت پیش از ادامه روند صعودی

اتریوم سطح مقاومتی مهمی پیش روی خود دارد، به طوری که چندین اندیکاتور نشان می‌دهند که اتر قبل از آنکه به روند صعودی خود ادامه دهد با اصلاحیه مواجه خواهد شد.

سطح مقاومتی مهم پیش روی اتریوم

قیمت اتریوم در اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹، پس از ۶ ماه اصلاحیه به ۱۱۷ دلار رسید. از آن زمان تاکنون، اتریوم با افزایش قیمت تقریبا ۱۰۰ درصدی مواجه بوده و به قیمت ۲۳۰ دلار رسیده است. اکنون به نظر می‌رسد که اتریوم در صدد رسیدن به سطح مقاومتی مهم است که از افزایش قیمت این ارز دیجیتال جلوگیری می‌کند.

طبق گزارش شرکت مدل سازی آماری و یادگیری ماشینی IntoTheBlock، سطح قیمت ۲۲۷ دلار بیانگر مانع بزرگی برای اتریوم است. بر اساس مدل IOMAP این شرکت، بیش از ۵۰۶,۰۰۰ آدرس در مجموع ۳.۶۷ میلیون اتر با قیمت ۲۲۴ الی ۲۳۱ دلار در اختیار دارند. با در نظر گرفتن سطح بالایی از موجودی، اتریوم نتوانست از این سطح قیمت عبور کند.

مدل IOMAP بیان می‌کند که عبور نکردن از سطح مقاومتی ۲۲۷ دلار می‌تواند اصلاحیه قیمت به سطح حمایتی بین ۲۰۹ الی ۲۱۶ دلار را فعال کند. در این سطح قیمت، بیش از ۸۳۸,۰۰۰ آدرس با ۴.۰۲ میلیون اتر وجود دارد.

پس از روند صعودی اخیر اتریوم، به نظر می‌رسد کاهش از سطح قیمت کنونی منطقی به نظر می‌رسد زیرا به سلامت روند صعودی کمک می‌کند. سرمایه گذاران چنین نشانه نزولی را به عنوان فرصتی برای برگشت به بازار در نظر می‌گیرند. ورود سرمایه جدید می‌تواند اتریوم را مجددا به سطح مقاومتی ۲۲۷ دلار برساند.

اگر فشار خرید اتر به حد کافی قوی باشد، حتی می‌تواند بالاخره قیمت این ارز دیجیتال را از ۲۲۷ دلار فراتر ببرد. عبور از این سطح قیمت می‌تواند اتر را به سطح مقاومتی بعدی بین ۲۳۱ الی ۲۳۸ دلار هدایت کند. در این سطح، ۲۶۵,۰۰۰ آدرس با مجموع موجودی بیش از ۱.۰۴ میلیون اتر وجود دارد.

پیش بینی الگوهای تکنیکال از اصلاحیه قیمت

شرایط مشابهی با پیش بینی IntoTheBlock را می‌توان در نمودار یک روزه مشاهده کرد. در این بازه زمانی، اندیکاتور TD sequential دو سیگنال فروش ارائه داده است. شکل نزولی پیش بینی می‌کند که روند صعودی به زودی به نقطه توقف می‌رسد و یک الی چهار کندل استیک اصلاحیه را فعال می‌کنند که به معنای شروع شمارش معکوس روند نزولی جدید است.

با این حال، اتریوم در حال حاضر بر اساس شاخص تکنیکال بر روی هفت کندل استیک سبز رنگ قرار دارد. بنابراین اتر می‌تواند قبل از به وجود آمدن سیگنال فروش به شکل ۹ کندل استیک سبز رنگ، به دو کندل استیک سبز رنگ دیگر دست یابد.

افزایش فشار فروش اتریوم در سطوح قیمت کنونی می‌تواند سیگنال های فروش ارائه شده توسط اندیکاتور TD sequential را تایید کند. در این صورت، اتریوم می‌تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی ۷۸.۶ درصد بر روی قیمت ۲۰۶ دلار کاهش یابد. این همان سطح قیمتی است که IntoTheBlock آن را سطح حمایتی مهم خوانده است و عبور از این سطح می‌تواند اصلاحیه شدیدتری را فعال کند.

سطوح حمایتی بعدی توسط سطوح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ و ۵۰ درصد ارائه شده اند. این سطوح به ترتیب بر روی قیمت های ۱۸۷ و ۱۷۴ دلار قرار دارند.

این نکته قابل ذکر است که به نظر می‌رسد با هر بار کاهش قیمت، سرمایه گذاران به سمت خرید حرکت می‌کنند. بنابراین علی‌رقم سیگنال های نزولی، چشم انداز صعودی را نمی‌توان نادیده گرفت. اگر اتریوم بتواند از سطح ۲۳۰ دلار عبور کند، سطح مقاومتی بعدی با توجه به سطح اصلاحی فیبوناچی ۱۲۷.۲ درصد بر روی ۲۶۱ دلار قرار خواهد گرفت.

با در نظر گرفتن روند افزایش تسلط آلتکوین ها، افزایش سطح حمایتی دور از انتظار نیست.

گذشت زمان مشخص خواهد کرد که فرصت ورود برای سرمایه گذاران جدید به وجود خواهد آمد یا گاوها کنترل بازار اتریوم را حفظ خواهند کرد و قیمت را افزایش خواهند داد.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا