اخبار کوتاه

توسعه‌دهندگان اتریوم: رویداد بمب سختی به تعویق نمی‌افتد

توسعه‌دهندگان شبکه اتریوم اعلام کردند که در حال حاضر قصد به تعویق انداختن رویداد بمب سختی (Difficulty Bomb) را ندارند. با این تصمیم این احتمال همچنان پا برجا می‌ماند که فرآیند ادغام (Merge) شبکه اتریوم در همین تابستان به وقوع بپیوندد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Ethereum world news، کریستین کیم (Christine Kim) از توسعه‌دهندگان ارشد اتریوم در توییتی اعلام کرد که در آخرین گردهمایی توسعه‌دهندگان تصمیم بر این شده است که رویداد بمب سختی (Difficulty Bomb) اتریوم به تعویق انداخته نشود.

بمب سختی شبکه اتریوم کدی است که به صورت تدریجی موجب افزایش سطح سختی استخراج مبتنی بر گواه اثبات کار اتریوم می‌شود تا به مرور موجب افزایش زمان تولید بلاک شود. این روند تا آنجا ادامه پیدا می‌کند که زنجیره اتریوم برای ماینینگ غیرقابل استفاده شود. این خصوصیت به عنوان ابزاری برای ناگزیر بودن تغییر مکانیزم اتریوم از گواه اثبات کار (PoW‌) به گواه اثبات سهام (PoS‌) طراحی شده است. در صورت اجرای بمب سختی اتریوم در موعد مقرر خود می‌توانیم انتظار داشته باشیم تا فرآیند مرج این شبکه در همین تابستان به وقوع بپیوندد.

به گفته خانم کیم اگر شدوفورک روی شبکه به خوبی پیش برود، در ۲ هفته آینده فورک بر روی شبکه‌های آزمایشی پیاده‌سازی خواهد شد. توسعه‌دهندگان تا ۲ هفته بعد از این اتفاق، یعنی حدودا ۴ هفته دیگر فرصت خواهند داشت تا در خصوص زمان اجرای بمب سختی تصمیم قطعی را بگیرند. در صورتی که لازم باشد زمان بمب سختی اتریوم به تعویق انداخته شود، به انجام یک هاردفورک در شبکه نیاز خواهیم داشت.

رویداد بمب سختی اتریوم قرار بود که در حد فاصل ماه‌های جون تا جولای (خرداد تا تیر) به وقوع بپیوندد.

منبع
ethereumworldnews

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا