اخبار خارجی

الگوریتم ProgPow اتریوم علاوه بر تکنیک، به مسائل سیاسی جامعه آن هم بستگی دارد!

با کمی توجه به پیاده سازی الگوریتم اثبات کار برنامه ای (ProgPow) می توان متوجه شد که یکی از موضوعات کلیدی مباحث در جوامع اتریوم است. این در حالی است که خیلی ها مصرانه مخالف آن هستند.  Kristy-Leigh Minehan که یکی از توسعه دهندگان ProgPow است اخیرا در مصاحبه ای با BlockChannel درباره ی دلایل پشت این مباحث صحبت کرده است.

بحث درباره ی دلایل پشت این مناقشات با اظهار نظر خانم Minehan مبنی بر اینکه ProgPow فقط یک بحث تکنیکی نبوده بلکه یک بحث سیاسی است، آغاز شد. در ادامه این توسعه دهنده در مورد دلایل اینکه چرا جنبه فنی به اندازه جنبه سیاسی جامعه اتریوم نگران کننده است صحبت کرد.

در مورد جنبه ی فنی، Minehan عنوان کرد که:

نگرانی اول مربوط به نوع سخت افزاری است که شبکه اتریوم را میتوانیم با آن ایمن کنیم، کارت های گرافیکی یا اسیک ها؟ کارت های گرافیکی ذاتا غیرمتمرکز بودند و برای ماینرهای خانگی در دسترس تر بودند در حالیکه اسیک ها معمولا به شرکت ها و موسسات فروخته می شدند. نگرانی دوم این است که در عین اینکه شبکه اتریوم به اسیک ها نیاز دارد، الگوریتم مقاوم در برابر اسیک نیز از ۴ سال پیش مورد بررسی قرار گرفته شده است.

بحث با این توسعه دهنده با صحبت های او در مورد مناقشات سیاسی پیرامون پیاده سازی ProgPow  ادامه یافت. Minehan عنوان کرد این مباحث مربوط میشد به مدل مدیریت شبکه اتریوم. او گفت از یک سو سهام داران و توسعه دهندگان اپلیکیشن ها بودند که احساس می کردند نظر آن ها شنیده نمی شود و تصمیم پیاده سازی ProgPow بدون نظر آن ها گرفته شده است. از سوی دیگر ماینرها بودند که احساس می کردند شنیده نمی شوند و کسی ارزشی برای مشارکت آن ها در شبکه اتریوم قائل نمی شود.

در نهایت میتوان گفت تصمیم برای پیاده سازی الگوریتم ProgPow  اتریوم، میتواند تبعات مثبت و منفی زیادی داشته باشد. بعد از گذشت زمان این موضوع قابل درک خواهد بود و جامعه اتریوم میتواند درس های زیادی از آن بگیرد.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا