اخبار خارجی

اولین هاردفورک اتریوم پس از ادغام؛ به‌روز رسانی شانگهای در راه است

تیم بیکو آخرین اخبار درباره شبکه آزمایشی کینتسوگی را به اشتراک گذاشت و به EIP های اولین هاردفورک اتریوم در دوران پس از ادغام نیز اشاره کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، طبق پست طولانی که تیم بیکو (Mr. Beiko) در Hackmd.io به اشتراک گذاشته است، آزمایش و تست شرایط فنی اتریوم در دوران پس از ادغام، بر روی شبکه آزمایشی کینتسوگی طبق برنامه پیش می‌رود.

تعدادی باگ در کدهای API و منطق انتشار هش یافت شد. باگ‌های موجود در منطق انتشار هش سریعا اصلاح شد، اما بهبودهای Engine API به نسخه بعدی موکول شد.

برای هر دو به‌روزرسانی اتریوم، شبکه‌های توسعه‌دهندگان (کوتاه‌مدت) با هدف مشخص فعال خواهد شد. شبکه آزمایشی کینتسوگی نیز با شبکه آزمایشی بعدی اتریوم به اسم کلین (Klin) جایگزین خواهد شد.

آقای بیکو بیان کرده است که توسعه‌دهندگان اتریوم که به انجام آزمایش در کینتسوگی علاقمند هستند باید عجله کنند.

کلین آخرین شبکه آزمایشی جدید اتریوم خواهد بود و شبکه‌های آزمایشی بعدی با ایجاد فورک در نرم‌افزار فعلی آغاز خواهند شد.

توییت آقای بیکو - به‌روزرسانی شانگهای اتریوم

اولین به‌روزرسانی اتریوم پس از ادغام: شانگهای

بهینه‌سازی کارمزدها، بهبود رابط کاربری، ماشین مجازی پیشرفته، به شانگهای خوش آمدید. نشست بعدی توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم (ACD) در تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۲۲ (۲۲ بهمن) برگزار می‌شود. توسعه‌دهندگان در این نشست درباره نتایج کینتسوگی و مزایای کلین برای انجام تحقیق و توسعه صحبت می‌کنند.

آقای بیکو گفته است اسم اولین به‌روزرسانی اتریوم پس از ادغام، به‌روزرسانی شانگهای است. (بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، بنیاد اتریوم تصمیم گرفته است عبارت‌های اتریوم ۱ و اتریوم ۲ را کنار بگذارد و به جای آنها به ترتیب از عناوین لایه اجرا -Execution Layer- و لایه اجماع -Consensus Layer- استفاده کنند).

مهم‌ترین EIP ها مربوط به پیاده‌سازی عملکرد EVM جدید و بهبودهای مختلف تجربه کاربری (UX) به منظور کاهش کارمزد گس برای کاربران است. هم‌چنین با وجود ماژول BLS Precompiles، اجرای عملیات BLS توسط ماشین مجازی اتریوم فعال خواهد شد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا