اخبار اتریوم

کاهش کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم؛ تب میم‌کوین‌ها فروکش کرد

کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم طی ۳۰ روز گذشته ۶۹٪ کاهش یافته است. علت این موضوع کاهش تب میم‌کوین‌ها است که در ماه می شبکه اتریوم و پس از آن شبکه بیت کوین را با میم‌کوین‌های BRC-20 فرا گرفت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از zycrypto، گس فی شبکه اتریوم طی ۳۰ روز گذشته در نتیجه کاهش حجم معاملات میم‌کوین‌ها ۶۹٪ کاهش یافته است. تب میم‌کوین‌ها در ماه می کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم را به بالاترین حد در ۱۲ ماه گذشته رساند و رکورد ۱۴۰ GWEI برای هر تراکنش ثبت شد. یک GWEI برابر با یک میلیاردم اتر است.

بیشتر بخوانید: تحلیل اختصاصی آنچین (‍۲۰ اردیبهشت)؛ جنون توکن‌های BRC-20 و تاثیر آن بر اقتصاد بیت کوین

در حال حاضر، طبق تجزیه و تحلیل Dune، متوسط گس فی تقریبا ۲۴ GWEI است که برابر با حدود ۷ دلار است. کاهش شدید در گس فی اتریوم نتیجه فروکش کردن تب میم‌کوین PEPE است. قیمت PEPE حدود ۷۰٪ از بالاترین رکورد خود در ۳۰ روز کاهش یافته است. پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه بایننس به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده، قیمت PEPE نیز در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۴٪ کاهش یافته است.

کارشناسان نسبت به کاهش کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم ابراز خوش‌بینی کرده‌اند چرا که کارمزدهای مقرون‌به‌صرفه یکی از الزامات کاربردی بودن شبکه است. بخشی از هواداران اتریوم با میم‌کوین‌ها مخالف بودند و آن‌ها را نوعی «ضد ابزار» و عامل پایین آمدن کارایی شبکه و اتلاف سرمایه‌های کاربران قلمداد می‌کردند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا