اخبار خارجی

یک ماینر اتریوم با استخراج ۱ بلاک، ۱۷۰ ETH کسب کرد

یکی از ماینرهای خوش‌شانس اتریوم توانست یک بلاک استخراج کند و ۱۷۰.۶۵ اتر پاداش بلاک را به دست آورد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از beincrypto، یکی از ماینرهای اتریوم پس از استخراج بلاک، ۱۷۰.۶۵ اتر به دست آورد. این مقدار با احتساب قیمت روز اتریوم معادل ۵۲۴٬۰۰۰ دلار خواهد بود. این بلاک در تاریخ ۱۷ ژانویه استخراج شد. چنین مواردی از استخراج یک بلاک توسط یک ماینر بسیار نادر است، هرچند در خصوص بیت کوین چنین اتفاقی رخ داده است.

۱۷۰.۶۵  اتر پاداش استخراج اتریوم
۱۷۰.۶۵ اتر پاداش استخراج

هر بلاک اتریوم به صورت تقریبی در هر ۱۲ ثانیه استخراج می‌شود و پاداش ماینینگ ۲ ETH است و کارمزدهای پرداخت شده نیز به ماینر تعلق می‌گیرد. با مراجعه به این صفحه می‌توانید اطلاعات مختلفی از وضعیت شبکه اتریوم به دست آورید. داده‌های این سایت نشان می‌دهد که در این روز ۱٬۶۸۴ اتر پاداش از محل کارمزد تراکنش‌ها به ماینرها تعلق گرفته است. بنابراین کسب ۱۷۰ اتر در یک بلاک رقم چشمگیری محسوب می‌شود.

استخراج اتریوم برای اکثر افراد سودآور نیست، مگر آنکه سیستم استخراج بزرگ و قوی داشته باشند. حتی در این صورت نیز، کسب سود مناسب، اقدامی آسان به شمار نمی‌آید.

شبکه اتریوم با به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ در حال انتقال به مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام است. این به‌روزرسانی به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود و احتمالا اتمام آن یک سال و یا حتی بیشتر طول می‌کشد. به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ یکی از مورد انتظارترین توسعه‌ها در عرصه کریپتو محسوب می‌شود. با توجه به حضور اتریوم در بازار و مخصوصا حوزه دیفای، این به‌روزرسانی تعجب‌برانگیز نبوده است.

۶.۲۵ بیت کوین پاداش استخراج
۶.۲۵ بیت کوین پاداش استخراج

شبکه بیت کوین نیز شاهد چنین موارد عجیب و نادر در خصوص پاداش ماینینگ بوده است. بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، در تاریخ ۱۱ ژانویه، یکی از ماینرهای خوش‌شانس توانست به تنهایی یک بلاک استخراج کند و پاداش ۶.۲۵ بیت کوین را به دست آورد. این ماینر فقط با هش‌ریت ۱۲۶ تراهش بر ثانیه به فعالیت می‌پرداخت که هش‌ریت بسیار کمی محسوب می‌شود و تقریبا ۰.۰۰۰۰۷۳٪ هش‌ریت کل شبکه است.

تا پایان انتقال کامل اتریوم به فرایند سهام‌گذاری زمان چندانی باقی نمانده است. این موضوع می‌تواند در رقابت برای کسب پاداش اتریوم تغییر چشمگیری ایجاد کند.

اتریوم ۲.۰ پاداش‌های استخراج اتر را عادلانه‌تر می‌سازد

اتریوم در میانه انتقال به سیستم گواه اثبات سهام قرار دارد و بسیاری از افراد هم‌اکنون موجودی اتر خود را سهام‌گذاری کرده‌اند. سهام‌گذاری به تعداد کاربران بیشتری امکان می‌دهد تا در امنیت شبکه مشارکت داشته باشند. در حال حاضر، حداقل مقدار مورد نیاز برای سهام‌گذاری و تبدیل شدن به تاییدکننده در شبکه اتریوم، ۳۲ اتر تقریبا معادل با ۱۰۰,۰۰۰ است. اگرچه این مقدار بسیار زیاد و دور از دسترس به نظر می‌رسد اما بهتر از تهیه سیستم‌های بزرگ و قوی استخراج است.

اتریوم عملکرد خوبی در سال ۲۰۲۱ داشته و موجودی اتر در صرافی‌ها به کمترین مقدار خود طی ۳ سال اخیر رسیده است. کاهش موجودی در صرافی‌ها، روندی است که در زمان خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به یک دارایی خاص رخ می‌دهد. در این خصوص، اتریوم ۲.۰ باعث می‌شود که اتر به دارایی سودآورتری تبدیل شود.

بسیاری از تحلیلگران و متخصصان، به دلیل به‌روزرسانی اتریوم، آینده قوی و خوبی را برای آن پیش‌بینی می‌کنند. مدیر ارشد اطلاعات شرکت پنترا اخیرا پیش‌بینی کرده است که در دهه آتی ممکن است شاهد این موضوع باشیم که اتریوم ۵۰٪ تراکنش‌های جهان را به خود اختصاص دهد.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا