اخبار خارجی

بلر، بازار جدید NFT، توانست از نظر حجم معاملات از اپن‌سی سبقت بگیرد

بلر (Blur)، بازار جدید NFT، با استفاده از طرح‌های تشویقی خود توانسته است از نظر حجم معاملات از بازار معروف و جا افتاده اپن‌سی سبقت بگیرد. رقابت شدید میان این دو بازار باعث شده است حجم هفت روزه معاملات NFTها در شبکه اتریوم بیش از ۲ برابر شود.

به گزارش دیکریپت و بر اساس داده‌های پلتفرم DappRadar، مجموع معاملات NFT در بازار بلر طی هفت روز گذشته با ۳۶۱٪ افزایش به ۴۶۰ میلیون دلار رسیده است. در همین بازه زمانی، مجموع معاملات اوپن سی نیز با ۱۲٪ رشد به ۱۰۷ میلیون دلار افزایش یافت.

به طور کلی، حجم معاملات مربوط به NFTها طی هفته گذشته ۱۵۵٪ افزایش یافته است. یکی از دلایل این افزایش چشمگیر، ایردراپ اخیر توکن حاکمیتی BLUR است که به کاربرانی که پیش از این از بازار بلر استفاده کرده بودند اعطا شد.

در حال حاضر، توکن BLUR حوالی ۰.۹۳ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار ۳۶۰ میلیون دلاری دارد. به نظر می‌رسد برخی از دریافت‌کنندگان ایردراپ BLUR توکن‌های دریافتی را به فروش رسانده و از رقم حاصل برای خرید دوباره NFT استفاده کرده‌اند. همچنین داده‌های بازار نشان می‌دهد بسیاری از کاربران در حال حاضر از توکن BLUR برای خرید و فروش NFT استفاده می‌کنند.

دلیل رشد چشمگیر حجم معاملات در بازار Blur چیست؟

دلیل اصلی افزایش اخیر حجم معاملات در بازار بلر، فروش توکن‌های BLUR ایردراپ‌شده توسط معامله‌گران و خرید NFTهای بیشتر توسط آن‌ها نیست. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بزرگ و نهنگ‌ها تصمیم گرفته‌اند برای دریافت ایردراپ‌های احتمالی آینده بلر، در این بازار فعالیت کنند.

این موضوع به کمک مدل منحصر به فرد بلر ممکن شده است که در آن، نه تنها در قبال فعالیت کاربران به آنها پاداش داده‌ می‌شود، بلکه معامله‌گران را تشویق می‌کنند که با استفاده از «استخرهای خرید (Bidding Pools)» NFTها را در دسته‌های چندتایی معامله کنند.

بازار بلر کاربران را با ایردراپ بعدی خود وسوسه کرده است و اعلام کرده که در «فصل ۲» ایردراپ، معامله‌گرانی که قیمت پیشنهادی آنها به قیمت کف (Floor Price) در پروژه‌های مطرح نزدیک‌تر باشد، پاداش بیشتری دریافت خواهند کرد که یکی از دلایل افزایش حجم معاملات NFTهای پروژه‌های مطرحی چون آدرساید (Otherside)، باشگاه قایق سواری میمون‌های جهش یافته (Mutant Ape Yacht Club) و مون بردز (Moonbirds) در هفته اخیر همین موضوع است.

بازار بلر معامله‌گران را ترغیب می‌کند تا با NFT ها مشابه با توکن‌های دیفای رفتار کنند و معامله‌گران NFT را تشویق کنند تا مانند ییلدفارمرها، توکن‌های مختلف را به سرعت خرید و فروش کنند و از هر فرصتی برای استخراج نقدینگی (Liquidity Mining) استفاده کنند.

علیرغم افزایش تعداد تراکنش‌ها و حجم معاملات در بازار بلر، از نظر تعداد کیف‌پول‌های فعال، بازار اوپن سی همچنان با ۱۰۶٬۰۰۰ کیف پول منحصر به فرد در طول هفته گذشته در رتبه نخست قرار دارد. این تعداد برای بازار بلر در مدت مشابه ۶۶٬۰۰۰ بوده است.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا