اخبار خارجی

آیا اتریوم میتواند این هفته از مرز ۳۰۰ دلار عبور کند؟

اتریوم که بعد از بیت کوین؛ بزرگترین ارز دیجیتال و پلتفرم بازار کریپتوکارنسی ها محسوب میشود؛ در حال حاضر با حجم بازار حدود ۳۰ میلیارد دلاری؛ در حین نوشتن این خبر با قیمت ۲۶۴ دلار معامله می شود. حجم بازار این ارز دیجیتالی در طول ۸ ماه گذشته؛ به بالاترین مقدار خود رسیده است.

بعد از سال ۲۰۱۸ که نه تنها برای اتریوم؛ بلکه برای تمام بازار ارزهای دیجیتال سال سخت و نزولی بود، اتریوم در سال ۲۰۱۹ تقریبا همگام با بیت کوین وارد یک کانال صعودی شده است.

اما نکته ای که بسیاری از تحلیل گران به آن اشاره دارند این است که با توجه توسعه شبکه اتریوم و اخباری که از نشست تیم برنامه نویسان اتریوم منتشر شده است؛ این ارز دیجیتالی میتواند در سال ۲۰۱۹ رکورد بالاترین قیمت خود را بشکند و ممکن است تا چند روز آینده وارد کانال ۳۰۰ دلاری شود. مدتی پیش نیز با رسیدن به قیمت ۲۸۵ دلار؛ رکورد ۹ ماه قیمتی خود را شکست و همه را به آینده کوتاه مدت خود خوشبین کرد.

اتریوم در چند ماه گذشته از سال ۲۰۱۹؛ هم به جهت فاندامنتال (اخبار و توسعه های انجام شده) و هم به جهت تحلیل تکنیکال رویکرد مثبتی داشته است.

۳ روز گذشته اتریوم توانست رکورد بیشترین گس (GAS) استفاده شده در شبکه در طول ۲۴ ساعت را بشکند و با توجه به اطلاعاتی که از شبکه میتوان گرفت؛ تعداد کاربران جدیدی که از شبکه اتریوم استفاده میکنند روز به روز در حال افزایش است.

علاوه بر این موضوع؛ با توجه به ماهیت اتریوم که قابلیت پیاده سازی قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (DAPPs) را دارد؛ استارت آپ ها و برنامه نویسان زیادی به این شبکه علاقه مند هستند و روز به روز تعدادشان بیشتر می شود. بایننس مدتی پیش آماری اعلام کرد و گفت اتریوم توانسته رکورد ۱۲ ماهه تعداد تراکنش های در طول ۲۴ ساعت را بشکند.

در نهایت می توان گفت با جمع بندی تمام این اتفاقات؛ رفتار اتریوم گاوی است و حرکت صعودی در آینده را از خود نشان داده است. البته بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند؛ روند حرکت صعودی اتریوم بعد از ورود به ۳۰۰ دلار، تا بازه ۴۰۰ دلاری کمی کند خواهد شد.

جمع بندی

حرکت صعودی اتریوم را نمیتوان فقط به افزایش حجم بازار و روند صعودی کل ارتباط داد. اتریوم شبکه ای مادر برای بسیاری از ارزهای دیجیتال است که در حال حاضر در این بازار فعالیت میکنند. بنابراین می توان گفت آینده این شبکه میتواند آینده کل بازار را رقم بزند و پای خود را از بازار کریپتوکارنسی ها فراتر بگذارد و با رقبای بزرگتر و قدرتمند تر به میدان برود.

منبع
zycrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا