اخبار بلاکچین

عرضه برنامه نظارت بر کلاهبرداری توسط اتر اسکن (Etherscan) مرورگر محبوب اتریوم

اتر اسکن (Etherscan) مرورگر محبوب بلاک چین اتریوم یک موتور نظارتی مبتنی بر یادگیری ماشینی عرضه کرده است تا کیف پول ها و اترهای مشکوک به فعالیت های غیرقانونی را نشانه گذاری کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

کیف پول هایی که منبع غیرقانونی دارند در بلک لیست قرار خواهند گرفت. این موضوع به کاربران امکان خواهد داد تا مشخص کنند که آیا کوین های دریافتی دارای سابقه مشکوک یا غیرقانونی است یا خیر.

در بلک لیست قرار دادن سرمایه هایی با منشا غیرقانونی

اتراسکن در تاریخ ۱۴ آوریل، سیستم شناسایی ETHProtect را معرفی کرد.

سیستم شناسایی ETHProtect، گزارش های کاربری روزانه در خصوص فعالیت های مشکوک به کلاهبرداری ایجاد خواهد کرد که این گزارش ها توسط تحلیلگران امنیتی اتراسکن مورد بررسی و تایید قرار خواهند گرفت.

این سیستم شناسایی به منظور تعیین سرمایه های مرتبط با هک، کلاهبرداری، فیشینگ، اکسپلویت و سایر فعالیت های مشکوک و غیرقانونی طراحی شده است. اتراسکن در این خصوص توضیح داده است که رصد و پیگیری ETHProtect هرگز استاتیک و ایستا نیست. این موتور دائما هر آدرس جدید و مشکوکی را به طور همزمان رصد و شناسایی می‌کند.

طی این معرفی هم چنین خاطرنشان شد که تجربه های قبلی به اتراسکن آموخته است که هیچ راهکار کامل و همه جانبه ای وجود ندارد. این عرصه همانند یک بازی موش و گربه دائما در حال تکامل با عوامل مخرب است.

کاربران می‌توانند سوابق توکن های حاضر در بلک لیست را انتقال دهند

اگر کاربری به جستجوی کیف پول بلک لیست شده در اتراسکن اقدام کند، با پرچم قرمزی مواجه خواهد شد که به وی اطلاع می‌دهد سرمایه های موجود در آن کیف پول با فعالیت های مجرمانه در ارتباط بوده است.

کاربران هم چنین می‌توانند سابقه تراکنش یک کوین مشخص که در بلک لیست قرار گرفته است را بررسی کنند. این موضوع به کاربران امکان می‌دهد تا متوجه شوند که چه زمانی سرمایه های مورد نظر از کانال های غیرقانونی انتقال یافته اند و هم چنین انتقال های پس از آن را نیز بررسی کنند.

به دارندگان کیف پولی که معتقدند به اشتباه نشانه گذاری شده اند توصیه می‌شود که مستقیما با اتراسکن تماس حاصل کنند.

ادعای صرافی هیوبی مبنی بر تقویت شناسایی کلاهبرداری ها

صرافی هیوبی در تاریخ ۱۳ آوریل عرضه ابزار بررسی درون زنجیره ای استار آتلانتیس (Star Atlantis) را به منظور بهبود فرآیندهای شناسایی کلاهبرداری ها اعلام کرد.

هیوبی در کنار بایننس، دو صرافی ارز دیجیتال هستند که بیشترین جریان ورودی بیت کوین از منابع غیرقانونی را دارند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا