اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

در جریان حمله وام سریع به اویلر فایننس ۱۷۷ میلیون دلار به سرقت رفت

شرکت امنیتی BlockSec از حمله هکرها به پروتکل وام‌دهی اویلر فایننس (Euler Finance) و سرقت ۱۷۷ میلیون دلاری طی ۴ تراکنش خبر داد. در ادامه این حمله، ۲ تراکنش دیگر انجام شده و مجموع دارایی مسروقه را به ۱۹۷ میلیون دلار رسیده است. این حمله وام سریع موجب اختلال در عملکرد ۱۱ پلتفرم دیفای دیگر از جمله بالانسر شده است.

به گزارش کریپتواسلیت و طبق داده‌های به اشتراک‌گذاشته شده توسط BlockSec، هکرها در مجموع ۸.۷۶ میلیون دلار استیبل کوین DAI و ۳۳.۸۵ میلیون دلار USDC ۸۴۹ و ۸۴۹ واحد رپد بیت کوین معادل با ۱۸.۵ میلیون دلار و ۸۵،۸۱۷ واحد اتریوم استیک‌شده معادل با ۱۳۵.۸ میلیون دلار به سرقت برده‌اند.

شرکت تحلیلی آنچین Arkham Intelligence نیز حمله به پروتکل اویلر را تایید کرد. این حمله به شکل وام سریع (Flash Loan) بوده است. در واکنش به این اتفاق، اویلر فایننس اعلام کرد از آسیب‌پذیری و حمله هکرها مطلع بوده است.

پروتکل اویلر فایننس در این رابطه گفت:

ما از این حمله آگاه هستیم و تیم ما در حال حاضر با متخصصان امنیتی و مجریان قانون همکاری می‌کند. به محض دریافت اطلاعات بیشتر آن را منتشر خواهیم کرد.

بلافاصله پس از انتشار خبر حمله به Euler Finance، قیمت توکن EUL این پروتکل ۴۸٪ کاهش یافت و به ۳.۱۰ دلار سقوط کرد.

اویلر فایننس، یک پروتکل وام‌دهی دیفای است و در سال ۲۰۲۲ موفق شد در یک دور سرمایه‌گذاری با مشارکت صرافی‌های کوین بیس و FTX، ۳۲ میلیون دلار جمع‌آوری کند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا