مبتدی مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ بدترین راه‌ها برای ذخیره بیت کوین کدام‌اند؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته آنتونی درباره بدترین راه‌ها برای ذخیره بیت کوین صحبت می‌کند.

آنتونی که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، توضیح می‌دهد که بدترین و خطرناک‌ترین روش‌ها برای ذخیره بیت کوین کدام‌اند.

بدترین راه‌های ذخیره بیت کوین کدام‌اند؟

به نظر آنتونی اولین و خطرناک‌ترین روش برای ذخیره بیت کوین ، ذخیره آن در یک سرویس واسطه است. یعنی سرویس‌هایی که کلیدها را به جای شما در اختیار دارند و عموما از طریق رابط کاربری وب قابل دسترس هستند. این سرویس‌ها معمولا تایید دو مرحله‌ای ندارند.

سرویس‌های واسطه که کلیدهای شما را در اختیار دارند و از طریق رابط کاربری وب قابل دسترسی هستند، به این معنی است که شما باید نام کاربری و رمز عبور خود را در یک مرورگر تایپ کنید. این وب سایت ممکن است وب سایت اصلی نباشد و یا از طریق کامپیوتری با Keylogger و یا تروجان باشد. این سیستم‌ها اگر از تایید دو مرحله‌ای نیز استفاده کنند، این تایید خیلی ساده است؛ مثلا از طریق پیامک این کد ارسال می‌شود. بنابراین، خطر از دست رفتن بیت کوین‌های شما بسیار زیاد است. می‌تواند از طریق صرافی یا یکی از کارکنان صرافی و یا یک هکر سرقت شود.

دومین روش خطرناک برای نگهداری بیت کوین ، استفاده از سرویس‌های غیرواسطه بدون تایید دو مرحله‌ای و بر پایه وب هستند، که شامل کیف پول‌های متنوع وب مثل Blockchain.info است؛ یعنی جایی که حملات فیشینگ روشی معمول برای سرقت از کیف پول‌هاست. در این روش، شما یا باید تایید دو مرحله‌ای را فعال کنید و یا دارایی‌های خود را به جای دیگری منتقل کنید.

سومین روش خطرناک برای ذخیره بیت کوین ، استفاده از دسکتاپ با امنیت پایین است، که از یک اپلیکیشن کیف پول دسکتاپ با پسورد ضعیف استفاده می‌کند. اما اگر حتی پسورد خوبی داشته باشید ولی در داخل دسکتاپ نگهداری کنید، از طریق کیلاگر یا تروجان به راحتی قابل هک است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا