اخبار خارجی

خرید اتریوم توسط صرافی ها؛ آیا به ضرر قیمت این ارز است؟

اتریوم نیز همانند بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به سایر دارایی های چند میلیارد دلاری طی هفته های گذشته داشته است. از زمان کف قیمت اتریوم بر روی ۸۸ دلار در ماه مارس، این ارز دیجیتال در روند صعودی قرار داشته و با بیش از ۱۵۰ درصد افزایش قیمت به ۲۲۶ دلار رسیده است.

با این روند، سرمایه گذاران به شدت به این ارز دیجیتال خوش بین شده اند، به طوری که اطلاعات بیتفینکس نشان می‌دهد که بیش از ۱,۶۱۹,۸۷۶ قرارداد خرید استقراضی در اتریوم وجود دارد. این مقدار بیش از ۳ برابر تعداد خریدهای استقراضی در اوایل سال ۲۰۲۰ و بیش از ۹ برابر رکورد سال ۲۰۱۹ است.

علیرغم خوش بین بودن سرمایه گذاران، تحلیلگران برتر روند نزولی قیمت اتریوم در کوتاه مدت را پیش بینی می‌کنند.

تحلیل های درون زنجیره ای گویای ضعف اتریوم هستند

طبق گفته یکی از تحلیلگران برجسته ارز دیجیتال، تعداد اتر موجود در صرافی ها به رکورد ۱۸ میلیون کوین رسیده است.

این روند می‌تواند برای ارزش اتریوم نزولی باشد زیرا بیانگر این است که سرمایه گذاران به فروش این ارز دیجیتال تمایل دارند.

علاوه بر روند نزولی درون زنجیره ای، تحلیلگران مشاهده کرده‌اند که نمودار اتریوم در آستانه روند نزولی می‌باشد.

طبق گفته یکی از معامله کنندگان ارز دیجیتال، اتریوم سطح حمایتی کلیدی و مهم هفته گذشته را از دست داده است. این موضوع، احتمال اصلاحیه شدید را بیشتر می‌کند.

سایر افراد در خصوص اتر بدبین تر بوده اند و حتی کاهش قیمت به کمتر از ۸۸ دلار را محتمل دانسته اند.

طبق گزارشات قبلی بیت کوینیست، معامله کننده ای که کاهش قیمت XRP به ۰.۱۳ دلار را پیش بینی کرده بود، اخیرا گفته است که اتریوم در الگوی اصلاحی قرار دارد که می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به ۵۰ دلار برساند.

فاندامنتال های مثبت می‌توانند تأثیرگذارتر از روند نزولی باشند

اگرچه ممکن است چشم انداز خوبی برای اتریو‌م بیان نشده باشد، اما این ارز دیجیتال می‌تواند با فاندامنتال های مثبت به فعالیت خود ادامه دهد.

اخیرا ردیت تایید کرده است که ویژگی جدید خود که ارز دیجیتالی به اسم امتیازهای جامعه (Community Points) است را بر بستر شبکه آزمایشی رینکبای و سپس در بلاک چین اصلی اتریو‌م عرضه خواهد کرد.

آدام کوچران (Adam Cochran) یکی از سرمایه گذاران مطرح عرصه ارز دیجیتال بیان کرده است که این سیستم توکن جدید، میلیون ها نفر را به اتریو‌م وارد خواهد کرد. وی گفت:

امروز ردیت تقریبا ۲۰ میلیون کاربر جدید را طی چند ثانیه با ارزهای دیجیتال آشنا کرده است.

علاوه بر این، این پروژه بر بستر به روزرسانی اتریو‌م ۲.۰ نیز به فعالیت خود ادامه خواهد داد. تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که این پروژه، کاربرد بلاک چین اتریو‌م و توکن های آن را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا