مصاحبه

مصاحبه اختصاصی میهن بلاکچین با امیر تاکی، ارائه‌دهنده اولین پروپوزال بهبود بیت کوین

پس از انتشار زندگی‌نامه امیر تاکی (Amir Taaki) در قالب پادکست، تصمیم گرفتیم با توجه به اهمیت و نقش او در اکوسیستم کریپتوکارنسی، مصاحبه ویدیویی را با او انجام دهیم. این مصاحبه با هدف آشنایی بیشتر با شخصیت و برنامه‌های امیر تاکی انجام شده است.

امیر تاکی کیست؟

برای اینکه با دید بهتری این مصاحبه اختصاصی از میهن بلاکچین را تماشا کنید، ابتدا توضیح مختصری درباره امیر تاکی می‌دهیم؛ اما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی کامل با این شخصیت، حتما به قسمت پنجاه‌وهفتم از میهن پادکست گوش دهید.

امیر تاکی یک دو رگه ایرانی – بریتانیایی است. تفکرات او باعث شده، نه‌تنها امیر تاکی را به‌عنوان یک توسعه‌دهنده بلاکچین بشناسند، بلکه او را یک مبارز و جنگجو بدانند. او با توجه به تفکرات آنارشیستی خود برای دفاع از باورهایش، برای مبارزه با داعش در سال ۲۰۱۵ لندن را به مقصد روژاوا واقع در کردستان سوریه ترک کرد.

تاکی با توجه به ارائه اولین BIP یا طرح توسعه بیت کوین و ساخت کیف پول «دارک والت» بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به شهرت زیادی دست پیدا می‌کند.

مصاحبه میهن بلاکچین با امیر تاکی

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

در این مصاحبه ابتدا از امیر تاکی خواستیم درباره پروژه‌هایی که درحال حاضر مشغول انجام آن‌ها است، صحبت کند. او پروژه‌ای به نام Darkfi راه‌اندازی کرده است. این پروتکل مربوط به حریم خصوصی در فضای دیفای است.

پس از توضیحات امیر تاکی درباره پروژه‌اش، از او پرسیدیم با توجه به اینکه او کسی است که اولین طرح بهبود بیت کوین را ارائه کرده، آیا می‌تواند حدس بزند که ساتوشی ناکاموتو کیست؟

سوال بعدی ما از امیر تاکی درباره بیت کوین بود. از او پرسیدیم چه چیزی به بیت کوین کمک می‌کند که چنین جایگاهی داشته باشد؟ با توجه به تعداد فزاینده پروژه‌های بلاکچینی، آیا بیت کوین می‌تواند به مسیر خود ادامه دهد؟

در ادامه از امیر تاکی درباره موضوعاتی مانند حوزه NFT و متاورس، کاربران ایرانی فعال در حوزه کریپتوکارنسی و پذیرش بیت کوین توسط نهادهای بزرگ گفت‌وگو کردیم.


برای مطالعه زندگی‌نامه افراد تاثیرگذار دیگر در حوزه کریپتوکارنسی، می‌توانید از بخش قلم میهن بلاکچین به مطالعه آن‌ها بپردازید.


منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا