میهن پادکست

میهن پادکست – امیر تاکی کیست؟ از افکار آنارشیستی تا طرح‌های توسعه بیت کوین

امیر تاکی (Amir Taaki) کیست؟ او را می‌توان یک برنامه‌نویس، توسعه‌دهنده، مبارز، هکر و یک آنارشیست در حوزه کریپتوگرافی دانست. تاکی یک دو رگه ایرانی- بریتانیای که در ششم فوریه سال ۱۹۸۸ (۱۷ بهمن ۱۳۶۶) در لندن از مادری بریتانیایی – اسکاتلندی و پدری ایرانی به دنیا آمده است. همان‌طور که انتظار می‌رود، امیر از سنین کم به تکنولوژی و کامپیوتر علاقه خاصی پیدا می‌کند و برنامه‌نویسی کامپیوتر را از سنین کم یاد می‌گیرد.

او به‌خاطر ارائه اولین BIP یا طرح توسعه بیت کوین و ساخت کیف پول «دارک والت» بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به به‌شهرت زیادی دست پیدا می‌کند و از طرف مجله فوربز به‌عنوان یکی از میلیاردهای آینده مطرح می‌شود؛ اما هیچ‌وقت از شهرتش برای کسب ثروت استفاده نمی‌کند. امیر تاکی تفکرات خاصی دارد و به‌همین واسطه برای کمک به مردم کردستان سوریه در نبرد با داعش، سال ۲۰۱۵ از لندن به روژاوا می‌رود.

پس از بازگشت در یک ساختمان متروکه در محله‌ ایست اند (East End) در شهر لندن مستقر می‌شود. داخلی یکی از اتاق‌های این ساختمان روی دیوار پرچمی زده که به زبان اسپانیای روی آن نوشته شده است: یا آزادی یا مرگ!

امیر تاکی کیست

امیر تاکی معتقد است بیت کوین مسیر خودش را گم کرده است و باید در آن بازنگری انجام دهیم. او می‌گوید اتفاقاتی که در جهان رخ می‌دهد، حتی در حوزه ارزهای دیجیتال و به‌خصوص بیت کوین، ناشی از تصمیمات عده‌ای خاص است. او بر این باور است که رو‌ی آوردن نهادهای دولتی به طرف بیت کوین باید بیشتر باعث نگرانی شود تا خوشحالی؛ زیرا فلسفه بیت کوین با قدرت‌های متمرکز در تضاد است.

با توجه به صحبت‌های امیر تاکی مبنی‌بر این موضوع که رویدادهای جهان با برنامه‌ریزی قبلی و تحت نظر گروهی خاص رخ می‌دهند، توصیه می‌کنیم کتاب «دکترین شوک؛ ظهور سرمایه‌داری فاجعه‌محور» نوشته نائومی کلاین را مطالعه کنید. نویسنده کتاب بر این باور است که بازار آزاد در خلل فجایع به‌وجود آمده، سیاست‌های خود را در جامعه پیاده می‌کند.

ما در میهن بلاکچین تصمیم گرفتیم زندگی امیر تاکی را به دلیل جنبه‌های جالبش، در قالب پادکست منتشر کنیم. اگر برای شما هم جذاب است که واقعا امیر تاکی کیست و چگونه می‌شود فردی از پشت کامپیوتر و کد نوشتن به سراغ اسلحه و جنگ برود، توصیه می‌کنیم حتما به این قسمت از میهن پادکست گوش بدید.

برای مطالعه زندگی‌نامه افراد تاثیرگذار دیگر در حوزه کریپتوکارنسی نیز، می‌توانید از بخش قلم میهن بلاکچین به مطالعه آن‌ها بپردازید. همچنین می‌توانید میهن پادکست را در پلتفرم‌های صوتی کست باکس، اسپاتیفای، اپل پادکست و همینطور در کانال تلگرامی میهن بلاکچین بشنوید.

برای گوش دادن به بقیه قسمت‌های میهن پادکست از طریق سایت، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:


میهن پادکست


منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا