اخبار آلتکوین

همکاری چین‌لینک با فیدلیتی در زمینه RWA + تحلیل تکنیکال قیمت LINK

چین‌لینک (Chainlink)، اوراکل بلاکچینی، با فیدلیتی اینترنشنال (Fidelity International) و ساینوم (Sygnum) برای توکنیزه‌سازی ۶.۹ میلیارد دلار داده دارایی صندوق نقدینگی نهادی فیدلیتی همکاری کرده است. این شرکت، مشارکت مذکور را یک کاربرد شاخص برای توکنیزه کردن دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) خواند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، این همکاری بین چین‌لینک، فیدلیتی اینترنشنال و ساینوم نمونه‌ای از کاربرد عملی فناوری بلاکچین است. در ادامه، به تحلیل تکنیکال قیمت چین لینک نیز خواهیم پرداخت که علی رغم ریزش در بازار گستره کریپتو مقاومت خوبی در برابر کاهش از خود نشان داده است.

این همکاری که امروز در انجمن پوینت زیرو (Point Zero) اعلام شد، نشان می‌دهد ساینوم، یک گروه بانکداری ارز دیجیتال، ۵۰ میلیون دلار از ذخایر خزانه شرکت مترلبز (Matter Labs) را توکنیزه کرده است. این ذخایر در صندوق بازار پول فیدلیتی اینترنشنال نگهداری می‌شوند و در بلاکچین ZKsync، یکی از مشارکت‌کننده‌های برنامه Chainlink SCALE، صادر شده‌اند.

هسته اصلی این ابتکار داده‌های ارزش خالص دارایی (NAV) است که یک جزء حیاتی در صنعت سنتی این صندوق است. از طریق فناوری چین‌لینک، داده‌های NAV را می‌توان به طور دقیق گزارش و به روشی ایمن و خودکار روی بلاکچین همگام‌سازی کرد. در نتیجه، این شفافیت به صورت زنده قابل استفاده خواهد بود و دسترسی به داده‌های تاریخی را فراهم می‌کند که تصمیم‌گیری را برای بازار ساده می‌سازد.

سرگئی نظروف (Sergey Nazarov)، یکی از بنیانگذاران چین‌لینک، به اهمیت این پیشرفت اشاره و بیان کرد:

توکنیزاسیون صندوق‌ها احتمالا بزرگترین روند دارایی دیجیتالی است که امروزه در حال رخ دادن است و این تایید بزرگی است که شرکت‌های مدیریت دارایی جهانی در حال ورود به این بازار رو به رشد هستند. دسترسی جهانی و مزایای کارآیی وجوه توکنیزه‌شده بسیار بیشتر از روش‌های سنتی است و در طول زمان به روشی تبدیل خواهد شد که کل صنعت مدیریت دارایی از آن استفاده می‌کنند.

پس از اعلام این خبر، قیمت توکن چین لینک (LINK) در عرض چند دقیقه ۲٪ افزایش یافت. با این حال، این افزایش کوتاه مدت بود و چین‌لینک در حال حاضر در حدود ۱۴.۳۸ دلار معامله می‌شود.

نمودار چین لینک - منبع: تریدینگ ویو
نمودار چین لینک – منبع: تریدینگ ویو

همانطور که نظروف توضیح داد، توکنیزه‌سازی شامل تبدیل حقوق یک دارایی به یک توکن دیجیتال در یک بلاکچین است. این فرآیند، تسویه حساب اتمی (جایه‌جایی همزمان وجوه بین نهادها به صورت غیرقابل بازگشت) را تسهیل می‌کند، که باعث می‌شود تکمیل تراکنش به جای چند روز، به‌صورت آنی انجام شوند. علاوه بر این، با کاهش زمان لیمبو (limbo time) دارایی‌ها (بازه‌ای که کارمند نه باید کار کند، نه تعطیل است)، مدیریت کارآمدتر وثیقه را امکان‌پذیر می‌کند و در نتیجه استفاده از سرمایه را بهبود می‌بخشد.

بر اساس پلتفرم تحلیل لوک‌آنچین، ۵۴ کیف پول جدید در هفته گذشته ۲.۰۵ میلیون توکن چین‌لینک به ارزش ۳۰.۲۸ میلیون دلار را از بایننس برداشت کردند . این نشان‌دهنده علاقه قابل توجهی از سوی سرمایه‌گذاران نهادی است که احتمالاً ناشی از افزایش کاربرد چین‌لینک در خدمات مالی و قابلیت همکاری بلاکچین (Interoperability) است.

یکی از محرک‌های اصلی که به این علاقه دامن می‌زند، پروتکل قابلیت همکاری کراس‌چین (CCIP) است. این پروتکل یک رابط ساده برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و کارآفرینان وب۳ ارائه می‌کند که به طور ایمن نیازهای کراس‌چین آنها را برطرف می‌کند.

تحلیل بازار چین لینک

با وجود این پیشرفت‌ها، قیمت چین‌لینک هنوز مسیر صعودی پیش‌بینی شده را منعکس نکرده است. در حال حاضر، LINK با قیمت ۱۴.۳۸ دلار معامله می‌شود که ۷۲.۸٪ کاهش نسبت به سقف خود در می ۲۰۲۱، یعنی ۵۲.۷۰ دلار، دارد. 

تحلیلگران این موضوع را به افزایش عرضه در گردش توکن چین‌لینک نسبت می‌دهند. در ماه می ۲۰۲۱، عرضه در گردش ۴۲۵ میلیون توکن بود که اکنون به ۶۰۸ میلیون در ۳ جولای ۲۰۲۴ (۱۳ تیر) افزایش یافته است.

نمودار عرضه در گردش توکن‌های LINK - منبع: دون آنالیتیکس
نمودار عرضه در گردش توکن‌های LINK – منبع: دون آنالیتیکس

این افزایش قابل توجه عرضه، بدون افزایش متناسب تقاضا، منجر به مازاد عرضه در بازار شده است که در نهایت، به کسالت قیمت این توکن کمک می‌کند.

با این حال، تحلیلگران بازار چشم‌انداز بلندمدت مثبتی را برای LINK دارند. مایکل فان د پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر کریپتو، به یک الگوی تکرارشونده در حرکات قیمت LINK اشاره و یک مرحله قریب‌الوقوع بازار صعودی را پیش‌بینی کرد.

عملکرد قیمتی چین لینک - منبع: X/CryptoMichNL
عملکرد قیمتی چین لینک – منبع: X/CryptoMichNL

LINK بارها و بارها همین الگو را تجربه کرده است. شش ماه اول نزولی و شش ماه دوم صعودی بوده است. ما در قسمت شش ماهه دوم هستیم و به آرامی به سمت بالا حرکت می‌کنیم. خوش خواهد گذشت.

در نمودار روزانه، قیمت چین لینک اشاره به کندل‌های سبز دارد و با انعطاف‌پذیری مشاهده شده در فعالیت سرمایه‌گذاران، مهر تاییدی بر آن زده شده است. نشانه‌های مشابهی در سن متوسط کوین‌ها (Mean Coin Age) نیز ​​قابل مشاهده است. 

میانگین سن کوین‌ها به میانگین سنی تمام کوین‌های در گردش برای یک ارز دیجیتال خاص اشاره دارد. این به ارزیابی رفتار هولد سرمایه‌گذاران و فشار فروش احتمالی کمک می‌کند. افزایش ذکر شده در این معیار نشانه‌ای از هولدکردن و انعطاف‌پذیری در بین سرمایه‌گذاران است.

سن میانگین کوین‌های چین‌لینک - منبع: سنتیمنت
سن میانگین کوین‌های چین‌لینک – منبع: سنتیمنت

در صورت تداوم این امر، این آلت کوین می‌تواند به رشد خود ادامه دهد که در نتیجه آن، سود قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران به همراه خواهد داشت. بر اساس شاخص جهانی ورودی/خروجی پول (GIOM)، حدود ۱۸۲ میلیون LINK به ارزش بیش از ۲.۶ میلیارد دلار در آستانه سود قرار دارند.

این سرمایه بین ۱۳.۸۶ دلار تا ۱۵.۵۷ دلار خریداری شده است. با توجه به اینکه قیمت LINK فقط باید ۶٪ دیگر افزایش یابد تا به ۱۵.۶۰ دلار برسد، به نظر می‌رسد این سرمایه‌گذاری به زودی سودآور شود.

شاخص جهانی ورودی/خروجی پول (GIOM) - منبع: اینتودبلاک
شاخص جهانی ورودی/خروجی پول (GIOM) – منبع: اینتودبلاک

قیمت LINK در حال حاضر در تلاش است تا مقاومت ۱۴.۴۵ دلاری را بشکند و اکنون در ۱۴.۳۸ دلار معامله می‌شود. تست موفقیت‌آمیز این سطح به عنوان حمایت منجر به جهش به سمت مقاومت در ۱۵.۶۳ دلار می‌شود.

با سودآور شدن سرمایه فوق‌الذکر، حفظ احساسات صعودی می‌تواند قیمت را به سمت شکستن این مقاومت هدایت کند.

تحلیل قیمت چین لینک - منبع: تریدینگ ویو
تحلیل قیمت چین لینک – منبع: تریدینگ ویو

با این حال، اگر تلاش اولیه برای تبدیل ۱۴.۵۴ دلار به حمایت با شکست مواجه شود، امکان کاهش قیمت وجود دارد. در چنین حالتی، قیمت لینک ممکن است به ۱۳.۷۶ دلار کاهش یابد که این سناریوی صعودی را رد خواهد کرد و می‌تواند قیمت چین‌لینک را در گام بعد به ۱۲.۹۳ دلار برساند.

منبع
بی این کریپتوبی این کریپتوبی این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا