اخبار خارجی

اولین دستگاه خودپرداز دومنظوره بیت کوین راه اندازی شد

پس از قانون گذاری ارزهای دیجیتالی و سیستم های بلاک چین، اکنون شرکت پیشرویی چون Moon Zebra به ساخت خودپرداز دو سویه بیت کوین در جزایر مالت پرداخته است. این عابر بانک در یکی از مهمترین نقطه های این جزیره در سیلما در خیابان تاور قرار گرفته است.

Moon Zebra ماحصل همکاری جوهانس آبراهامسون تاجر بزرگ جزایر مالت و لئون زیگموند که تلاشهای بسیاری در عرصه آگاه سازی مردم در حوزه بیت کوین و همچنین قانون گذاری‌ های گوناگون انجام داده است. زیگموند پایه گذار شرکت Bitcoin Club Malta است که معمولا نشستهایی در راستای پیشرفت تجارتهای دیجیتالی در مالت برگذار می کند.

در یک اظهار نظر جامع به CCN، زیگموند توصیف کرد که ایده ساخت خودپرداز بیت کوین اگرچه ممکن است یک پدیده ی بسیار پیشرفته در تکنولوژی نباشد اما باعث افزایش میل مردم به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی می شود.

او در گفتگو با CCN اذعان داشت که :

هنگامی که من دو سال پیش به مالت آمدم هیچ فعالیت خاصی در حوزه بیت کوین و تکنولوژی سیستم های غیر متمرکز رخ نمی داد. اما تنها با گذشت دو سال که البته جا دارد از تلاش مستمر کسانی که مرا در این راه یاری رساندند سپاس گذاری کنم، اتفاقات بزرگی در مالت به وقوع پیوست. در اوایل سال ۲۰۱۷ من با جوهان آبراهامسون آشنا شدم و تصمیم گرفتیم تا فعالیت هایی در راستای جلب رضایت جامعه کاربران بیت کوین در مالت انجام دهیم . اولین ایده ما ایجاد سطلهای زباله در سطح جزیره بود که این سطل ها دیجیتالی بوده و به کسانی که از آنها استفاده کنند از طریق توکن هدیه ای پرداخت می شد. می توانم بگویم که ایده بی نظیری بود اما متاسفانه به مرحله ی بهره بردای منجر نشد. ایده ی دیگر ما ساخت عابر بانک بیت کوین بود. این ایده با مشکلات و موانع بسیاری روبرو بود مخصوصا به علت خصومتی که بانکها نسبت به ما و فعالیتهایمان داشتند. اما بعد از تلاشهای بسیار و خون دل خوردنهای فراوان این پروژه به بهره برداری رسید.

لئون باور دارد که پتانسیلهای فراوانی برای سرمایه گذاری و تجارت در مالت برای رشد این جامعه با مرکزیت بیت کوین و ارزهای دیجیتالی وجود دارد. مالت با حوادث گوناگونی از جمله ناپدید شدن عابر بانکهای بیت کوین در این جزیره مواجه شده است. Moon Zebra با تیمی شامل چهار دانشمند در حوزه کدگذاری پروژه هایی برای حفظ و نگهداری از این عابر بانکها و همچنین به روز رسانی تکنولوژی آنها طراحی کرده است.

دستگاه خودپرداز کدگذاری شده چیست؟

این خودپرداز به مردم امکان می دهد تا به راحتی بتوانند بیت کوین خود را به پول نقد تبدیل کنند. کاربران به سادگی می توانند به این دستگاه ها مراجعه کرده و مبلغ مورد نیاز خود را از طریق یک ارز رایج وارد دستگاه کرده و به همان ارزش بیت کوین در کیف چول دیجیتالی خود ذخیره کنند. لازم به ذکر است که این خودپرداز اکنون تنها ارز بیت کوین را پشتی بانی می کند و تلاش دارد تا کاربران دیگر ارزهای دیجیتالی نیز در آینده ی نزدیک از این دستگاه ها بهره مند شوند.

منبع
ccn

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا