اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

اولین دادگاه رسمی برای هکرهای ارزهای دیجیتالی در ژاپن برگزار خواهد شد!

پلیس ژاپن در حال بررسی و تحقیق پرونده سه هکر، به جرم استفاده از بدافزارهایی برای استخراج مونرو می‌باشد. به گزارش CCN این پیگرد ممکن است به تشکیل دادگاه و مجازات کیفری برای این افراد بی‌انجامد.

روزنامه ژاپن گزارش می‌دهد که تعدادی از ادارات پلیس در مناطق مختلف ژاپن یک تحقیق مشترک و گسترده را برای سه مظنون شروع کرده‌اند. در این پیگیری، ادعا شده که این افراد از سال ۲۰۱۷، از کامپیوترهای کسانیکه که از بعضی وبسایت ‌ها بازدید می‌کردند، برای استخراج مونرو استفاده می‌کرده‌اند. در حقیقت با ایجاد دسترسی به کامپیوترهای شخصی افراد مختلف، از توان پردازشی آنها استفاده می‌کردند تا بتوانند تراکنش‌ها در بلاک چین مونرو را تایید و پاداش دریافت کنند.

مشخص شده که این سه هکر از Coinhive استفاده کرده‌اند. Coinhive یک نرم‌افزار معروف است که بارها توسط اپراتورهای مخرب مورد استفاده قرار گرفته‌ شده تا کدهای استخراج را به طور محرمانه به وب سایت‌ها تزریق کند. Coinhive این امکان را به ماینر می‌دهد تا در زیرساخت یک وبسایت وارد شود و بتواند از CPU کامپیوترهای کاربران آن سایت استفاده کند.

دو نفر از این سه مظنون عبارتند از یک طراح وب و یک فرد دیگر که به دلیل نگهداری غیرقانونی یک ویروس کامپیوتری قبلا ۹۰۰ دلار جریمه شده‌ بود. این افراد در دفاع خود اعلام کرده‌اند که Coinhive ویروس نیست، بلکه یک اسکریپت نرم افزاری است که عملکرد آن دقیقا مانند پلتفرم‌های مورد استفاده در تبلیغات آنلاین است.

البته مقامات بدون توجه به این ادعاها، تصمیم به برگزاری دادگاه برای این افراد کرده‌اند، لازم به ذکر است در اتهامات این افراد حرفی از استخراج به میان نیامده است. دادگاه در یوکوهاما برگزار خواهد شد و اولین محاکمه جنایی کریپتوجکینگ در ژاپن خواهد بود.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا