اخبار بلاکچیناخبار عمومی

سیل در چین عملیات ماینینگ را مختل کرد!

براساس گزارشات، جریان سیل در شهر سیچوآن چین آسیب زیادی به عملیات ماینینگ ارز دیجیتال وارد کرده است. این خبر در پلتفرم اطلاعات کریپتو و بلاک چین گلدن فایننس (Golden Finance) منتشر شد. شهر سیچوآن و چهار شهرستان دیگر در روزهای ۲۷ و ۲۸ ژوئن با رگبار شدیدی مواجه شدند که منجر به سیل شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

گولدن فایننس مدعی شد که عملیات ماینینگ ارز دیجیتال در سیچوآن شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته‌اند و منجر به از دست دادن ده‌ها هزار دستگاه ماینینگ شده است. طبق گزارشات ماینرها قادر نخواهند بود این آسیب‌ها را جبران کنند. هنوز مشخص نیست که کدام ارزهای دیجیتال توسط این دستگاه‌ها، ماین می شدند و چه میزان از آنها در این حادثه آسیب دیده‌اند.

ماینینگ در واقع عملیات محاسباتی پیچیده‌ای است که از دستگاه‌های اختصاصی برای پردازش تراکنش‌ها و انتشار کوین های جدید در شبکه ارز دیجیتال استفاده می‌کند. براساس گزارشات، شبکه بیت کوین تا اواخر ۲۰۱۸  به تنهایی ۰.۵ درصد از انرژی دنیا را مصرف خواهد کرد.

چین در واقع ۷۰ درصد از ماینینگ بیت کوین را در دست دارد. شهرستان سیچوآن به دلیل تمرکز زیاد بر روی عملیات ماینینگ، آب و هوای خنک و هزینه ارزان برق در واقع “پایتخت ماینینگ بیت کوین” نامیده شده است.

چند رسانه خبری کاهش هش ریت شبکه بیت کوین را با این جریان مرتبط دانسته‌اند. اطلاعات وبسایت Blockchain.com نشان می‌دهد که هش ریت بیت کوین از ۲۷ تا ۲۸ ژوئن افزایش یافته است که یعنی سیل تاثیر چندانی بر روی کل شبکه نگذاشته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا