اخبار خارجی

کشور فرانسه بیت کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخت

کشور فرانسه به عنوان حسن ختام صنعت ارز دیجیتال در هفته جاری، به طور رسمی بیت کوین را به عنوان ابزار مالی قانونی اعلام کرد. در روزهای اخیر کشورهای هند، کره جنوبی و آلمان نیز اعلان های مشابهی داشته اند.

بسیاری از تحلیلگران این صنعت امروز خوشحال اند زیرا کشور فرانسه بیت کوین را به عنوان پول قانونی تعیین کرده است. این اعلان برای کسانی که در این صنعت در حال فعالیت هستند شفافیت بیشتری را ارائه خواهد کرد.

بیت کوین به عنوان یکی از انواع پول در کشور فرانسه شناخته خواهد شد

طبق گزارش یکی از خبرگزاری های فرانسه، دادگاه تجاری شهر نانتر فرانسه اواخر ماه گذشته تصمیم مهم و برجسته ای اتخاذ کرده است. این جلسه دادگاه مربوط به پرونده بین صرافی ارز دیجیتال پیمیوم (Paymium) و شرکت سرمایه گذاری بریتانیایی بیت اسپرد (BitSpread) بود.

صرافی ارز دیجیتال پیمیوم قبل از هاردفورک بیت کوین کش در سال ۲۰۱۷، ۱۰۰۰ بیت کوین به بیت اسپرد وام داده بود. پس از هاردفورک مورد نظر، هر دو طرف مدعی شدند که بیت کوین کش ها ایجاد شده متعلق به آنها است.

این مسأله باعث شد که دادگاه، ماهیت قانونی بیت کوین را در نظر بگیرد. پس از اعلام این موضوع که بیت کوین نوع مشروعی از پول است، پرونده به نفع قرض گیرنده به اتمام رسید.

دادگاه در این خصوص بیان کرد که وام دهی بیت کوین همانند سایر “وام مشتریان” است. بنابراین مالکیت دارایی قرض گرفته شده طی قرارداد وام به قرض کننده انتقال می‌یابد.

پیشرفت صعودی دیگر در سطح ملی

به دنبال این خبر، مشتاقان ارز دیجیتال خوشحال شدند. یکی از کاربران توییتر به اسم Bloqport این روز را “روز تاریخی برای صنعت ارز دیجیتال” خواند. وی در توییتر نوشت:

خبر فوری: فرانسه بیت کوین را به عنوان پول قانونی اعلام کرد. مسئولان موضع و جایگاه قانونی یک نوع پول در فرانسه را به بیت کوین اعطا کردند. روزی تاریخی برای صنعت ارز دیجیتال.

با این حال، در هفته گذشته فقط کشور فرانسه نبود که اقداماتی مثبت در خصوص ارزهای دیجیتال انجام داد. اخیرا پیشرفت هایی در سطح ملی انجام شده است.

یکی از کاربران توییتر به اسم Elastos Insights در پاسخ به توییت Bloqport نوشت:

کره جنوبی، هند، آلمان و اکنون فرانسه. سال ۲۰۲۱ بسیار فوق العاده خواهد بود.

همانطور که اشاره شد، قانونگذاران کشور کره جنوبی، هند و آلمان نیز قوانین مثبتی برای این صنعت وضع کرده اند.

در ابتدای هفته جاری، نهاد نظارتی امور مالی فدرال آلمان (BaFin) دستورالعملی منتشر کرد که طی آن، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان ابزارهای مالی قانونی طبقه بندی کرد. این تصمیم بخشی از به روزرسانی جامع تر قوانین ضدپولشویی این کشور است.

کره جنوبی نیز روز گذشته قانون جدیدی تصویب کرد. به منظور کاهش اقدامات پولشویی، مجلس این کشور تعیین کرد که پلتفرم های معاملاتی باید مطابق با استانداردهای گزارش دهی مشابهی با سایر ارائه دهندگان خدمات مالی باشند.

دیوان عالی کشور هند نیز طی هفته جاری خبرهای خوبی برای مشتاقان ارزهای دیجیتال داشت. دیوان عالی کشور هند ممنوعیت بحث برانگیز اعمال شده توسط بانک مرکزی را لغو کرد. این ممنوعیت بر روی موسسات مالی در ارتباط با شرکت های ارزهای دیجیتال اعمال شده بود.

با در نظر گرفتن پیشرفت های انجام شده طی هفته جاری برای صنعت ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۱ سال مثبتی برای این عرصه باشد.

بیت کوین یک سال پس از هاوینگ های قبلی خود با افزایش قیمت چشمگیر مواجه شده است. اگر تاریخ تکرار شود، سال ۲۰۲۱ شاهد آتش بازی بیت کوین و افزایش قیمت آن خواهیم بود.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا