اخبار خارجی

صرافی FTX از راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری خبر داد

صرافی FTX یک صندوق سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری را راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بلاک کریپتو، صرافی FTX در یک بیانیه‌ای اعلام کرده است که FTX Ventures قصد دارد با سرمایه‌گذاری بزرگی در حوزه‌های اجتماعی، بازی، فین‌تک، نرم افزار و مراقبت‌های بهداشتی، به پذیرش جهانی بلاکچین و توسعه نسل سوم وب کمک کند.

FTX یک صندوق ۲ میلیارد دلاری را به FTX Ventures اختصاص داده است و همچنین ایمی وو (Amy Wu) از مدیران سابق شرکت سرمایه‌گذاری لایت اسپید را برای رهبری این تیم انتخاب کرده است. ایمی وو عنوان داشت که این سرمایه‌گذاری لزوما در راستای سیاست‌های FTX نیست و بیشتر به منظور تسریع پذیرش فناوری بلاکچین خواهد بود.

سرمایه‌گذاری‌های ریسک پذیر در فضای کریپتو امری غیر معمول نیست. کوین بیس نیز در سال ۲۰۱۸ سیستم سرمایه‌گذاری خود را راه‌اندازی کرده است و تاکنون در صدها استارت‌اپ رمز ارزی سرمایه‌گذاری کرده است.

گزارش بلاک کریپتو عنوان کرده است که در سال ۲۰۲۱ بیش از ۱۷۰۰ قرارداد سرمایه‌گذاری در فضای کریپتو منعقد شده است که به این استارت آپ‌ها، پروژه‌ها و پروتکل‌ها عددی معادل ۲۵.۱ میلیارد دلار سرمایه اختصاص داده شده است. شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک پذیری مانند پارادایم و a16z چندین صندوق ریسک پذیر در سال قبل راه‌اندازی کرده‌اند.

این صندوق‌ها از اهمیت ویژه‌ای در فضای کریپتو برخوردار هستند. پروژه‌هایی که حمایت سرمایه‌گذاران بزرگی را به دست می‌آورند می‌توانند فعالیت‌های خود را با دغدغه کمتری ادامه دهند و محصول نهایی بهتری را در زمان کمتری عرضه کنند. برای اطلاع از سرمایه‌گذاری‌های جدید شرکت‌ها می‌توانید تگ «جذب سرمایه» را در میهن بلاکچین مطالعه کنید.

برای مثال می‌توان به سرمایه‌گذاری بایننس لبز در هفته گذشته در پروژه شبکه اوسیس (رمز ارز ROSE) اشاره کرد که این امر باعث شد قیمت ROSE با رشد چشمگیری همراه شود.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا