اخبار خارجی

قانون‌گذاری رمزارزها در نشست این هفته جی ۷ بررسی می‌شود

اعضای گروه هفت (G7) احتمالا در نشست هفته جاری خود در آلمان به بررسی موضوع قانون‌گذاری رمزارزها می‌پردازند. این نشست از دیروز شروع شده است و تا فردا ادامه خواهد یافت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، فرانسوا ویلروی دوگالا (François Villeroy de Galhau) رییس بانک فرانسه بیان کرد که شکست پروژه ترا و سقوط اخیر بازار کریپتو می‌تواند به عنوان «ندای بیداری» برای اجرای قوانین در این عرصه قلمداد شود. بدین ترتیب، صحبت درباره انجام این اقدامات می‌تواند یکی از موضوعات اصلی نشست گروه هفت در هفته جاری باشد.

اتفاقات اخیر در اکوسیستم ترا توجه اعضای گروه هفت را به خود جلب کرده است. اجلاس جی ۷، نشست وزیران اقتصاد هفت کشور صنعتی شامل کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و آمریکا است. طبق گزارش رویترز، اقتصادهای برتر جهان ممکن است طی نشست هفته جاری (۲۸ الی ۳۰ اردیبهشت) در آلمان، اعمال چارچوب قانونی بر حوزه کریپتو را در دستور کار خود قرار دهند.

رییس بانک مرکزی فرانسه گفته است که این اتفاقات، ندای بیداری برای صنعت کریپتو محسوب می‌شود و اکنون ایجاد قوانین یک ضرورت است. وی افزود:

اتفاقاتی که اخیرا رخ داده است یک ندای بیداری محسوب می‌شود که نیاز ضروری به قانون‌گذاری جهانی را نشان می‌دهد. اروپا مسیر را برای MiCA (چارچوب قانونگذاری اتحادیه اروپا برای رمزارزها) هموار ساخته است. احتمالا در نشست G7 در آلمان، علاوه بر سایر مسائل، درباره این موضوع نیز صحبت خواهیم کرد.

چارچوب قانونگذاری MiCA یک قانون پیشنهادی است که بر رمزارزها و استفاده از آنها در سیستم مالی و اقتصادی معطوف است. اوایل سال جاری، اتحادیه اروپا بیان کرده بود که لایحه پیش‌نویس MiCA شامل ممنوعیت رمزارزهای مبتنی بر مکانیزم اجماع گواه اثبات کار نظیر بیت کوین نمی‌شود.

این اولین بار نیست که فرانسوا ویلروی دوگالا به بیان ضرورت پیاده‌سازی قوانین در عرصه رمزارزها پرداخته است. سال گذشته، وی هشدار داده بود که اگر مقامات اتحادیه اروپا به قانونگذاری رمزارزها نپردازند، برتری و تسلط پولی EU به خطر خواهد افتاد. وی در این خصوص گفته بود:

فرقی ندارد که رمزارزها، ارز دیجیتال محسوب می‌شوند یا یک سیستم پرداخت. موضوع مهم این است که ما در اتحادیه اروپا باید آماده انجام سریع اقدامات باشیم، وگرنه باید ریسک از دست رفتن تسلط و برتری پولی خود را قبول کنیم. من با فوریت و ضرورت اذعان می‌کنم که زمان زیادی برای ما باقی نمانده است و فقط یک یا دو سال زمان داریم.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا