اخبار اتریوماخبار بلاکچین

بازی رومیز محبوب GO روی بستر بلاک چین پیاده شد!

لی سدول بهترین بازیکن بازی رو میزی Go در حال کار بر روی نسخه بلاک چین این بازی است. گو (Go) بازی چینی است که ۴۵۰۰ سال قدمت دارد. لی این کار را با همکاری شرکت blockchain inc انجام می‌دهد.

سدول پنجمین بازیکن جوان کره جنوبی بود که تنها با ۱۲ سال سن در بازی Go حرفه ای شد و از او به عنوان ماهرترین بازیکن این بازی یاد می‌شود.

AlphaGo، ربات هوش مصنوعی گوگل قهرمان جهان را شکست داد

سدول در سال ۲۰۱۶ با هوش مصنوعی گوگل به اسم آلفاگو به رقابت پرداخت. این هوش مصنوعی توانست سدول و بازیکن فرانسوی به اسم فان هوی را شکست دهد. Go یکی از بازی های به شدت پیچیده محسوب می‌شود به طوری که شطرنج در مقابل آن، بازی کودکان قلمداد می‌شود.

سدول پس از ۲ سال از آن رقابت اعلام کرده است که در حال آماده سازی و انتشار نسخه ای از این بازی است که مبتنی بر بلاک چین می‌باشد. اسم این پروژه گو بلاک (GoBlock) می‌باشد و با همکاری یک شرکت کره ای فعال در زمینه بلاک چین به نام blockchain inc توسعه خواهد یافت.

شرکت blockchain inc به منظور کمک به حضور کاربران در دنیای ارز دیجیتال تاسیس شده است. این شرکت صاحب وبسایت CoinUs می‌باشد. این وبسایت ارائه دهنده کیف پول سخت افزاری برای دخیره دارایی های دیجیتالی در کیف پول سرد می‌باشد.

با دیدن بازی هم می‌توانید جایزه بگیرید!

پس از فعال شدن گوبلاک، بازیکنان این بازی که خارج از چین، ژاپن و کره جنوبی هستند می‌توانند در لیگ جهانی حرفه ای با یکدیگر به رقابت بپردازند. هرچند سدول برنامه های بزرگتری نسبت به میزبانی لیگ حرفه ای آنلاین دارد.

این بازی قصد ایجاد یک سیستم جایزه دهی دارد که توسط آن تمام افراد اعم از بازیکن ها، پشتیبان های مالی لیگ، بینندگان و تبلیغ کنندگان سود خواهند برد. ناراحت نباشید اگر بازیکن کم تجربه و ‌حتی مبتدی هستید زیرا این پلتفرم شامل لیگ های آماتور می‌باشد و بازی را به مبتدی ها آموزش خواهد داد. سدول اذعان کرد:

من به دلیل غیرمتمرکزسازی و ویژگی های شفاف و معلوم بلاک چین، به آن جذب شدم. اگر تکنولوژی بلاک چین و اقتصاد توکن وارد بازی گو شود، باعث گسترش اکوسیستم این بازی و ایجاد تغییرات غیرقابل پیش بینی خواهد شد.

بازی گوبلاک بر روی شبکه اتریوم ساخته می‌شود و پلتفرم خود را بر پایه پروتکل های بلاک چین بنا خواهد کرد. برای سیستم جایزه دهی و مدیریت کلی این پلتفرم  توکن جایزه داده می‌شود و قابلیت پشتیبانی از سابقه و آمارهای مسابقات، لیگ ها و بازیکن ها را خواهد داشت.

به نظر می رسد که بلاک چین بالاخره مسیر خود به صنعت بازی سازی را پیدا کرده است. کمپانی کیک استارت هم برای بازی کریپتو زامبی  بتل گروند از طریق ICO سرمایه جمع آوری کرده است. این بازی بر روی شبکه اتریوم به وجود آمده است. شرکت سازنده این بازی کمپین ۶۰ روزه برای جمع آوری ۲۵۰۰۰۰ دلار تدارک دیده بود. به دلیل استقبال زیاد مردم، علیرغم اینکه ۳۰ روز از این کمپین باقی مانده است اما میزان مبلغ جمع آوری شده به ۲۷۰۰۰۰ دلار رسیده است.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا