اخبار خارجی

گزارش گلسنود: برای تغییر روند بیت کوین باید این ۲ نشانه ظاهر شوند

مطابق گزارش اخیر پلتفرم گلسنود هنوز به پایان روند نزولی بیت کوین نرسیده‌ایم و برای این منظور در درجه اول باید هولدرهایی که در شرایط ترس شدید بازار از خود واکنش نشان می‌دهند و دارایی خود را می‌فروشند، تسلیم شوند و دارایی خود را بفروشند و در درجه دوم مدتی پدیده تسلیم ماینرهای بیت کوین ادامه پیدا کند و مقدار زیادی از ذخایر بیت کوین این دسته از هولدرها به فروش برسد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، دیروز پلتفرم تحلیل آنچین گلسنود گزارشی را منتشر کرد که در آن به بررسی وضعیت کف قیمت بیت کوین پرداخته بود. در این گزارش کف‌های قیمتی بیت کوین که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده است مورد بررسی قرار گرفته است و ۲ شرط برای تغییر روند بیت کوین در طی یک ریزش عمیق در نظر گرفته شده است.

۱- ترسوها باید از بازی خارج شوند!

مطابق این تحلیل رویداد کپیتولاسیون (تسلیم) باید تا زمانی ادامه پیدا کند که کسانی که به آینده بیت کوین باور ندارند به خاطر ترس دارایی خود را بفروشند و اصطلاحا کوین‌های آن‌ها به کسانی منتقل شود که این اعتقاد را دارند و در شرایط ترس شدید بازار به خرید آن روی می‌آورند.

گلسنود بازار خرسی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ را برای این قضیه مثال زده است که در هر دوی آن‌ها هولدرهای بلند مدت بیت کوین حدود ۳۴٪ از کل BTCهایی که در آن شرایط در ضرر نگهداری می‌شدند (ضرر تحقق نیافته) را در اختیار داشتند. این آمار برای هولدرهای کوتاه مدت بیت کوین برابر حدود ۴٪ بود. در حال حاضر هولدرهای بلندمدت بیت کوین حدود ۲۸.۵٪ بیت کوین‌های در ضرر رفته را نگهداری می‌کنند و هولدرهای کوتاه مدت حدود ۱۶.۲٪ آن را نگهداری می‌کنند.

برای تحقق شرط گفته شده باید میزان درصد هولدرهای کوتاه مدت کاسته شود و خریداران جدید که حالا هولدر کوتاه مدت بیت کوین محسوب می‌شوند، افزایش یابند اما به دلیل اینکه در قیمت پایین خرید کرده‌اند و احتمالا دارایی خریداری شده آن‌ها جزو کوین‌های در ضرر رفته به حساب نمی‌آید، در این آمار محاسبه نمی‌شوند بنابرین در آن شرایط سهم هولدرهای بلند مدت بیشتر می‌شود. این قضیه در نمودار زیر با مستطیل‌های قرمز و تحت عنوان رویداد تسلیم هولدرهای بیت کوین نشان داده شده است که پس از آن روند قیمتی بیت کوین صعودی شده است. بنابرین برای تغییر روند همچنان باید نمودار قرمز رنگ ارتفاع بیشتری به خود بگیرد.

نمودار سهم هولدرهای بلندمدت و کوتاه مدت بیت کوین از کوین‌های به ضرر رفته منبع: گلسنود
نمودار سهم هولدرهای بلندمدت و کوتاه مدت بیت کوین از کوین‌های به ضرر رفته منبع: گلسنود

۲- ماینرها باید بیشتر دارایی خود را بفروشند

دومین فاکتور برای تعیین کف بیت کوین از دید این گزارش موجودی بیت کوین نگهداری شده توسط ماینرهاست. داده‌های گلسنود نشان می‌دهد که ماینرها از اواخر ماه می (خرداد) تاکنون حدود ۷,۹۰۰ BTC از دارایی‌های خود را فروخته‌اند و این در حالی است که آن‌ها هنوز ۶۶,۹۰۰ BTC در اختیار دارند. در ریزش سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ رویداد تسلیم ماینرها حدود ۴ ماه به طول انجامید و اکنون در سال ۲۰۲۲ از این پدیده تنها کمی بیش از یک ماه گذشته است. رویداد تسلیم ماینرها در نمودار زیر با خطوط طلایی رنگ نشان داده شده است.

نمودار وضعیت ماینرهای بیت کوین منبع: گلسنود
نمودار وضعیت ماینرهای بیت کوین منبع: گلسنود
منبع
insights.glassnode

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا