اخبار خارجی

کیف پول نوسیس سیف از ایردراپ توکن SAFE خبر داد

کیف پول نوسیس سیف اعلام کرد بیش از ۲۱٬۰۰۰ کاربر این ولت، واجد شرایط دریافت ایردراپ توکن SAFE خواهند بود. ۵٪ از عرضه کل این توکن به کاربران کیف پول ایردراپ می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblocke، کیف پول نوسیس سیف (Gnosis Safe) ایردراپ توکن SAFE، توکن بومی خود را تایید کرد و نوشت در این ایردراپ ۵۰ میلیون توکن Safe به ۲۱٬۹۳۵ کاربر تعلق می‌گیرد. توکنومیکس توکن سیف (Safe) در تصویر زیر قابل مشاهده است. ۵٪ از کل توکن‌های Safe به کاربران تعلق خواهد گرفت که نیمی از آن پس از آغاز ایردراپ به کاربران داده می‌شود و ۲.۵٪ دیگر طی ۴ سال به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

توکنومیکس توکن Safe
توکنومیکس توکن Safe منبع: forum.gnosis-safe.io

هر کدام از این کاربران حداقل ۴۰۰ توکن سیف دریافت می‌کنند. ۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰ توکن SAFE به ۲۱٬۹۳۵ کاربر تعلق می‌گیرد و این یعنی هر کاربر به طور میانگین ۲٬۲۷۹ توکن SAFE دریافت خواهد کرد.

در این میان Gnosis Safe در مورد کلاهبرداری‌های احتمالی مربوط به ایردراپ توکن SAFE به کاربران هشدار داد و نوشت بازیگران مخرب توکن‌های جعلی را به آدرس‌های SAFE کاربران ارسال می‌کنند. Safe از کاربران درخواست کرد اگر واجد شرایط دریافت توکن‌های SAFE هستند بیشتر مراقب باشند.

کیف پول نوسیس توسط افراد، موسسات و سازمان‌‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) مختلفی از جمله آوه، Synthetix و ConsenSys مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارزش دارایی‌هایی که در این کیف پول در حال حاضر نگهداری می‌شود بالای ۳۸ میلیارد دلار است.

روز چهارشنبه ناسیس سیف توییتی منتشر کرد و در آن پیشنهادی مبنی بر توزیع ایردراپ بین بعضی از کاربران خود مطرح کرد و در نهایت این پیشنهاد تصویب شد.

پس از دور تامین مالی استراتژیک ۱۰۰ میلیون دلاری در جولای (تیر)، هدف توکن SAFE اداره اکوسیستم نوسیس سیف در دائو خود یعنی SafeDAO است. به علاوه این توکن برای توزیع «کسب ارزش» (value capture) بین کاربران پروتکل استفاده خواهد شد.

کسب ارزش یا Value Capture فرایند پاداش دادن به فرد یا افرادی است که باعث ایجاد یک ارزش برای یک کسب و کار شده‌اند و به این دلیل سهمی در درآمد آن کسب و کار خواهند داشت. در این مورد کاربرانی که سیف نوسیس تشخیص دهد به بالا رفتن ارزش افروده اکوسیستم کمک کرده‌اند درصدی از سود خود را اعطا خواهد کرد.

چه کسانی واجد شرایط دریافت ایردراپ SAFE هستند؟

طبق پیشنهادی که در انجمن Gnosis Safe ارسال شده است، فقط حساب‌هایی که قبل از ۹ فوریه ۲۰۲۲ (۲۰ بهمن ۱۴۰۰) ایجاد شده‌اند، با شروطی واجد شرایط ایردراپ در نظر گرفته می‌شوند. ۹ فوریه تاریخی است که راه اندازی SafeDAO پیشنهاد شد. هدف از ایردراپ اطمینان از عدم تمرکز در SafeDAO تازه راه‌اندازی شده، پاداش دادن به کاربران فعال و افزایش آگاهی در مورد Safe به عنوان یک پروژه و DAO است.

۴۵٬۰۲۶ آدرس اتریوم در کیف پول سیف (برای مشاهده آدرس‌ها روی لینک کلیک کنید) قبل از پیشنهاد ایجاد شده بود که ۱۰٬۴۵۳ مورد از آن‌ها هرگز معامله‌ای انجام نداده‌اند. از بین کل آدس‌ها ۲۱٬۹۳۵ آدرس واجد شرایط دریافت ایردراپ هستند. این کاربران یا جزو فعال‌ترین‌ها هستند که بر اساس تعداد فعالیت‌شان امتیاز بالایی دارند یا بیشترین مقدار اتر هولد شده را به نام خود ثبت کرده‌اند.

به طور مثال در رتبه اول واجدین شرایط دریافت ایردراپ، کاربری که از هولد کردن اتر ۳۹۸٬۶۸۰٬۶۲۴ امتیاز دریافت کرده است ۱۲۹٬۳۳۹.۸۵ توکن SAFE دریافت می‌کند. در رتبه دوم این لیست کاربری قرار دارد که امتیاز او از هولدکردن اتر صفر است؛ اما ۱۲٬۵۴۹ فعالیت انجام داده و واجد دریافت ۱۰۴٬۷۵۱.۳۷ توکن سیف خواهد بود.

Gnosis Safe همچنین در حال راه‌اندازی Safe Foundation مستقر در سوئیس است که بر حوزه‌هایی مانند مالکیت معنوی، انبار GitHub و سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک نظارت خواهد کرد. خود بنیاد نیز توکن SAFE را صادر خواهد کرد.

  • چه کسانی واجد شرایط دریافت ایردارپ توکن SAFE هستند؟

اگر قبل از تاریخ ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ کیف پول نوسیس ایجاد کرده باشید و از آن استفاده کرده باشید، ممکن است جزو افراد واجد شرایط ایردراپ توکن SAFE باشید. می‌توانید آدرس کیف پول خود را در لیست بالا جستجو کنید و میزان SAFE تخصیص یافته به ولت خود را مشاهده کنید.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا