تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ 28 تیر 1401

قیمت بیت کوین دیروز و همزمان با بازگشایی بازارهای جهانی نوسانات زیادی به خود دید تا جایی که قیمت آن در لحظاتی تا ۲۲,۹۶۱ دلار نیز رسید و سپس مجددا به ناحیه ۲۲,۰۰۰ دلار بازگشت. همزمان با این اتفاق اتریوم نیز افزایش چشم‌گیری داشت و تا ۱۶۳۱ دلار افزایش یافت. تحلیلگران معتقدند تا زمانی‌که بیت کوین نتواند خود را در بالای میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای در حوالی ۲۲,۷۰۰ دلار تثبیت کند، نمی‌توان این صعود را ادامه‌دار دانست. این در حالی است که برخی شواهد در نمودار بیت کوین نشان از این می‌دهند که کف قیمت بیت کوین اتفاق افتاده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از beincrypto، در نمودار هفتگی بیت کوین شاخص RSI در ناحیه اشباع فروش قرار دارد. این سومین بار در طول حیات بیت کوین است که این شاخص در این ناحیه قرار دارد. ۲ بار قبلی با افزایش RSI از این ناحیه تغییر روند اتفاق افتاده است و می‌توان گفت که رسیدن این شاخص به ناحیه اشباع فروش و افزایش آن امکان دارد نشانه‌ای برای تغییر روند بازار باشد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: تریدینگ ویو

اگر برای روند نزولی شکل گرفته از قیمت ۴۸,۱۹۵ دلار تا کف ۱۷,۷۳۳ دلار سطوح فیبوناچی اصلاحی را رسم کنیم؛ مشاهده خواهیم کرد که سطح مقاومتی قدرتمند در ۰.۳۸۲ فیبوناچی در قیمت ۲۹,۳۷۰ دلار قرار گرفته است. قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه این روند نزولی گفته شده را با شیب یک خط روند نزولی پیموده است که از قضا شاخص RSI آن نیز شامل یک خط روند نزولی بوده است. اکنون قیمت بیت کوین توانسته است هر دوی این خط روندها را با قدرت بشکند و امیدواری را بین طرفداران BTC به وجود آورده است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

از دید امواج الیوت قیمت بیت کوین از زمان رسیدن به اوج ۶۹,۰۰۰ دلاری خود در ماه نوامبر ۲ ریز موج نزولی را از سر گذرانده است که هر ۲ بخشی از ساختار نزولی ABC بزرگتر هستند. مطابق این تحلیل قیمت بیت کوین در حد فاصل ماه‌های فوریه تا آپریل (اسفند تا اردیبهشت) در موج B این ساختار قرار داشته است و به همین دلیل با افزایش قیمت مواجه شده است.

در پست زیر می‌توانید تحلیل روز قیمت بیت کوین و شرایط بازار را مطالعه کنید: قیمت بیت کوین به زیر ۲۱٬۰۰۰ دلار رسید؛ علت ریزش بازار چه بود؟

ساختار ABC با موج C به انتها می‌رسد. اگر خود این موج C را در نمودار موج شماری کنیم متوجه می‌شویم که با یک ساختار ۵ موجی نزولی در حال طی شدن است. در صورت تغییر روند بازار در تایم فریم روزانه می‌توان گفت که موج ۵ به انتها رسیده است و در نتیجه موج C بزرگتر نیز پایان یافته است. در این صورت می‌توان گفت کف قیمت بیت کوین اتفاق افتاده است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

اهمیت میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای بیت کوین

میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای قیمت بیت کوین در طول تاریخ حیات این رمزارز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است و به جز ماه اخیر همواره حمایت تاریخی بیت کوین محسوب شده است. اکنون این شاخص در حوالی ۲۲,۷۰۰ دلار قرار دارد. دیشب قیمت بیت کوین ۲ بار به این محدوده قیمتی حمله کرد و از آن حتی فراتر رفت که با فشار فروش شکل گرفته مجددا به زیر این خط کاهش یافت.

رکت کپیتال تحلیلگر مطرح بازار رمزارزها معتقد است تا زمانی که قیمت بالای میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای تثبیت نشود حرکت صعودی اخیر را تنها می‌توان اصلاح روند نزولی دانست نه تغییر روند بازار.

توییت رکت کپیتال در مورد قیمت بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین برابر ۲۲,۰۳۱ دلار است.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا