مقالات عمومی

افت قیمت بیت کوین باعث جستجوی بیشتر آن شده است!

یک قانون معروف همیشه در بحث تبلیغات وجود دارد: حتی تبلیغات منفی هم می توانند یک محصول را به مردم بشناساند!

آخرین اطلاعات بدست آمده از گوگل ترندز(Google Trends) نشان می دهد که کنجکاوی و سرچ در مورد بیت کوین پس از کاهش ۳۰ درصدی این ارز دیجیتال افزایش یافته است در شرایطی که مفسران و تحلیلگران هنوز به طور کامل آن را درک نکرده اند و دلیل آن را نمی دانند.

در حال حاضر میزان جستجوی کلمه بیت کوین نسبت به هفته های گذشته از تاریخ ۸ آوریل، زمانی که قیمت این ارز دیجیتال از ۷۰۰۰ به ۱۰ هزار دلار رسید، بسیار بیشتر است.

گوگل ترندز بیت کوین

از ماه فوریه سال جاری یعنی زمانی که بیت کوین از نقطه اوج خود یعنی ۲۰ هزار دلار روند نزولی خود را آغاز کرد، جستجوی واژه ها و جملاتی نظیر “بیت کوین مرده است” و “HODL” به بالاترین حد خود رسید.

در حالی که نشریات و رسانه های اصلی اغلب کاهش قیمت ها را به عنوان شاخصی از خطر و ریسک در سرمایه گذاری بیت کوین نشان می دهند، تاثیر نوسان قیمت ها بر آگاهی عمومی، بیانگر و گواه ادعای صاحب نظران در این خصوص است که “هر آگاهی عمومی که شکل بگیرد خوب و به نفع عموم است“.

جستجو برای عامل تغییر

تاریخ نشان داده است که قیمت بیت کوین همیشه به میزان علاقه کاربران و جستجوی نام این ارز دیجیتال وابسته بوده است. تغییر و برگشت از بازار نزولی در برنامه معامله کنندگان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به نظر می رسید بازگشت از بازار نزولی در ماه دسامبر امسال با عرضه اولین “اکوسیستم قانون گذاری شده” برای ارزهای دیجیتال یعنی بکت (Bakkt) در حال وقوع بود. اما هنگامی که مدیران اعلام کردند که عرضه بکت را تا ۲۴ ژانویه به تاخیر انداخته اند، قیمت ها کاهش یافت و پیش بینی ها حاکی از آن است که بازگشت به بازار صعودی نیز به تاخیر خواهد افتاد.

حتی برای آن دسته از افرادی که همیشه خوش بین هستند مانند مایک نوگراتز، موسس گلکسی دیجیتال و تام لی از  فاندرست (Fundstrat Global Advisors)، بازگشت بیت کوین به یک روند صعودی بستگی به میزان علاقه سرمایه گذاران سازمانی به محصولات موجود دارد؛ بدون بکت و یا رقبای آن، وضعیت موجود باقی می ماند.

نظر شما در مورد روند بیت کوین و بازگشت آن به دوران صعودی چیست؟

منبع
bitcoinist

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا