اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

بیت کوین، اتریوم و ریپل با هک قوی تر می‌شوند!

هک شدن بیت کوین، اتریوم، ریپل و دیگر ارزهای رمزنگاری شده در کوتاه مدت، رشد آنها را کم می‌کند اما در بلند مدت موجب قوی تر شدن این ارزهای دیجیتالی می‌شود.

هک شدن اکسچنج های ارز دیجیتالی همیشه برای سرمایه گذاران ترسناک است. این موضوع مشابه زمانی است که هیچ بانک مرکزی برای تضمین سپرده‌ها وجود نداشت. دقیقا به همین دلیل سرمایه گذاران ارزهای دیجیتالی پس از انتشار خبر هک شدن اکسچنج ارز دیجیتالی coinrail کره جنوبی، تقریبا تمام سرمایه دیجیتالی خود را فروختند.

جدول زیر تغییر قیمت ارزهای دیجیتالی پس از این هک را براساس سایت coinmarketcap نشان می‌دهد. طبق آمار این سایت از بین ۱۰۰ کوین برتر، ۹۴ کوین ریزش داشته داشته‌اند.

ارز دیجیتالی

تغییرات در طول ۷ روز
بیت کوین %۷/۶۴-
اتریوم %۹/۲۴-
ریپل %۹/۳۲-
توجه داشته باشید: سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتالی یا توکن‌ها ریسک بالایی دارد، و بازار آن تا حد زیادی غیر قابل کنترل است. هر شخص باید در نظر داشته باشد که ممکن است که در این بازار تمام سرمایه خود را از دست بدهد.

کره جنوبی یکی از بزرگترین بازارهای ارزهای رمز نگاری شده در جهان است. همهمه‌ها درباره ارزهای رمزنگاری شده معمولا از آسیا شروع می‌شود و سرمایه گذاران، این ارزها را مانند وسیله ای برای فرار از کنترل مالی دولت می‌بینند. این موضوع باعث شد که دولت چین از فعالیت اکسچنج‌ها در این کشور جلوگیری کند. به همین دلیل است که هک شدن اکسچنج  Coinrail چنین تاثیر زیادی بر بازارهای ارز دیجیتال گذاشته است.

با این حال هک شدن مسئله جدیدی برای ارزهای رمزنگاری شده نیست. در ماه ژانویه، اکسچنج ژاپنی Coincheck هک شد و این امر موجب رنجش بسیاری از سرمایه گذاران شد. بدون شک این داستان هک شدن در آینده نیز از بین نخواهد رفت. متخصص مورسی سارکو -سرمایه گذاری پیشین بانک جهانی- گفت:

هکرها همیشه و همه جا وجود دارند  و به نظر می رسد کمرنگ شدن آنها بعید است. فضای کریپتو به طور خاص نیاز به دقت و سخت گیری بیشتری در مورد اقدامات امنیتی دارد. زیرا امنیت سایبری نقش مهمی در این صنعت بازی می‌کند.

با توجه به گفته برخی کارشناسان، با اینکه هک شدن کوتاه مدت ارزهای دیجیتالی، موجب رنجش سرمایه گذاران می‌شود، اما در طولانی مدت باعث قوی تر شدن آنها می‌شود. کریستین فری -رییس و مدیر عامل شرکت BlockStar- یکی از این سرمایه گذاران می‌باشد. او می‌گوید:

همانطور که در تمام فناوریها، هک برای برخی در کوتاه مدت دردناک خواهد بود، اما این امر نقش مهمی در تقویت اکوسیستم رمزنگاری خواهد داشت و آن را امن تر می کند.

امی ون -مدیر عامل و تاسیس گذار Sagewise- اذعان کرد:

با وجود تمامی هک ها، همیشه یک جامعه کریپتو مشتاق وجود دارد. اما بلاک چین و کریپتو تا زمانی که مشکلات زیرساختی و اساسی را حل نکند و اطمینان و اعتماد کافی را به کاربران ندهد، وارد مسیر رشد و ترقی نخواهند شد.

با این حال، با وجود این مسائل و ناامنی های موجود، سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری شده باید خود را برای تلاطم های زیادی آماده کنند.

منبع
forbes

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا