اخبار خارجی

پلتفرم Audius مورد حمله قرار گرفت

امروز پلتفرم پخش موسیقی Audius مورد حمله حاکمیتی قرار گرفت و حدود ۱۸ میلیون توکن AUDIO به ارزش تقریبی ۶ میلیون دلار از خزانه آن مورد سرقت قرار گرفت. هرچند که با متوقف شدن قراردادهای هوشمند شبکه به همین خاطر، هکر تنها توانست ۱.۰۸ میلیون دلار آن را از خزانه خارج کند و به کیف پول خود واریز کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، ساعاتی پیش اعلام شد که پلتفرم آئودیوس مورد حمله حاکمیتی قرار گرفته است. جریان از این قرار بوده که فرد مهاجم پروپوزال مخربی را تحت عنوان Proposal #85 در کامیونیتی آئودیوس مطرح می‌کند و اعضا به آن رای مثبت می‌دهند و راهی مرحله اجرایی می‌شود. در این پروپوزال بندهای مخربی گنجانده شده بود که به فرد مهاجم این امکان را می‌داد تا به عنوان تنها ناظر انجام این پروپوزال بتواند ۱۸ میلیون توکن AUDIO را از خزانه کامیونیتی خارج کند. لازم به ذکر است که در توکنومیکس این پروژه مقداری از کل توکن‌های AUDIO به اجرای تصمیم‌ها و پروپوزال‌های کامیونیتی اختصاص داده شده است و فرد مهاجم قصد برداشت از همین محل را داشته است.

صفحه توییتر Audius بلافاصله به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد به زودی جزییات این قضیه را منتشر می‌کند. کمی بعد این صفحه افزود که تمامی قراردادهای هوشمند مرتبط با آسودیوس در شبکه اتریوم را غیرفعال کرده است و انتقال توکن از طریق آن‌ها ممکن نیست.

لازم به ذکر است تا زمان توقف قراردادهای هوشمند هکر توانسته است حدود ۱.۰۸ میلیون دلار از ۶ میلیون دلار درخطر را از این پلتفرم به سرقت ببرد.

توییت آئودیوس در خصوص پروپوزال مخرب

بسیاری از دارندگان توکن AUDIO به تیم پروژه این پیشنهاد را داده‌اند تا برای جلوگیری از دامپ قیمتی همین مقدار توکن به سرقت رفته را از بازار بازخرید کند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا